s Promijenimo Hrvatsku: Predstavljanje kandidata za gradonačelnika [1/1]
Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promijenimo Hrvatsku: Predstavljanje kandidata za gradonačelnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2017. 8:15 
Naslov:  Promijenimo Hrvatsku: Predstavljanje kandidata za gradonačelnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zovem se Jurica Jukić. Rođen sam u Osijeku gdje živim već 51 godinu. Po zanimanju sam diplomirani ekonomist. Radim na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u Osijeku. Voditelj sam Ureda za poslodavce.

Kandidiram se za gradonačelnika Osijeka u ime stranke Promijenimo Hrvatsku, čiji sam član, i koalicijskih partnera stranke MB 365 Stranka rada i solidarnosti i stranke Naprijed Hrvatska.

U proteklih 25 godina u državi i u Osijeku na političkoj sceni mijenjaju se isti politički akteri.

Nije teško zaključiti da je stanje u Osijeku loše. Mladi, i ne samo mladi, napuštaju grad i odlaze u inozemstvo. Dublin već nazivaju malim Osijekom. Ljudi nemaju posla. Veliki broj onih koji rade jedva preživljavaju s plaćom koju dobivaju. Ne mogu platiti svoje režije i zbog toga su pod ovrhom.

U svakodnevnim razgovorima poduzetnici mi se žale da su opterećeni velikim nametima, državnim i lokalnim, i zbog toga nisu u mogućnosti bolje platiti svoje zaposlenike koji također odlaze u inozemstvo u potragu za bolje plaćenim poslovima. Veliki broj radnika obrtničkih zanimanja, stručnih i visokoobrazovanih ljudi je već napustio Osijek. Pokazatelj u kakvom su stanju obrtnici i poduzetnici u Osijeku sve je veći broj napuštenih poslovnih prostora.

Novih tvornica, novih investicija u gradu nema. Iako su ih aktualne gradske vlasti najavljivane još od 2013. godine. Gospodarska zona Nemetin je preimenovana u Eko zonu. I to je to. Veliki Aqua park na Kopiki je predstavljan kao gotova stvar. I od toga nije bilo ništa.

Od gradonačelnika slušamo samo izgovore: Osijek je premali grad za investitore, Osijek je na rubu Europske unije, u Osijek se ne isplati investirati.

Umirovljenici skupljaju prazne boce po kontejnerima. To, izgleda, nikog više ne zabrinjava.

Kako bi se bilo što napravilo prvi preduvjet je želja da se to napravi. A nakon toga znanje i sposobnost.

U Osijeku, u zadnje četiri godine, nije bilo ni jednog ni drugog ni trećeg.
Krajnje je vrijeme da se promijeni situacija u gradu. Zato i slogan moje kampanje glasi: „Promijenimo Osijek“.

Kandidirao sam se za gradonačelnika iz razloga da moji suradnici i ja promijenimo stanje u gradu.

Osim prepoznavanja problema znam i nudim rješenja:
- Povećanje gradskog proračuna bez uvođenja novih poreza, prireza i drugih nameta, kroz realizaciju kapitalnih projekata (predstavit ćemo ih tijekom kampanje).
- Otvaranje nekoliko tisuća novih radnih mjesta, kao rezultat projekata.
- Kao rezultat razvoja grada i većeg proračuna bit će bolja skrb za umirovljenike, stare i nemoćne osobe: izgradnja novog doma za umirovljenike, besplatan gradski prijevoz za umirovljenike.
- Grad Osijek bit će grad bez prisilnih deložacija.

Prošlo je vrijeme vladanja gradom, klijentelizam, nepotizam. Dolazi vrijeme služenja građanima. Neću biti zatvoren u zgradi i na taj način upravljati gradom. Moj ured bit će među građanima.

Pozivam sve građanke i građane Osijeka da zajedno krenemo u promjene koje će nam donijeti bolji život, koje će dovesti do toga da će Osijek biti grad poželjan za život, u koji će se dolaziti, a ne odlaziti.





Tekst i foto: Jurica Jukić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: