Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvački klub Osijek: Vrijeme je za pilates! [nagradna igra je završena]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65738
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2016. 15:30 
Naslov:  Hrvački klub Osijek: Vrijeme je za pilates! [nagradna igra je završena]
Od 24.10.2016. 16:00 do 28.10.2016. 15:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U veljači ove godine započela sam voditi grupe pilatesa u prostorima Hrvačkog kluba Osijek. Kao i na svakom početku nije bilo lako, brojke polaznika su varirale, no s vremenom se, uz pozitivne rezultate i preporuke, broj polaznika stabilizirao na 8 - 10 po grupi i sada već činimo jednu malu zajednicu.

Moje ime je Ivana Kolarić, licencirani sam viši fizioterapeut, te pilates i joga instruktor. Već 8 mjeseci uspješno objedinjujem te tri vještine u svrhu rehabilitacije ali i prevencije posljedica loših životnih navika uzrokovanim današnjim načinom života.


Pilates metoda oblikovanja tijela jedinstveni je sustav vježbi istezanja i snage koji je prije devedeset godina razvio Josep. H. Pilates. Taj sustav jača i oblikuje mišiće, ispravlja držanje tijela, daje nam gipkost i ravnotežu, ujedinjuje tijelo i um, te usavršava oblik tijela. Prilikom vježbanja naglasak je stavljen na pravilno držanje, disanje, razvitak snage središnjeg dijela trupa, unapređenje koordinacije i ravnoteže. Pilates metoda razvijena je da stvori zdravo tijelo, zdrav um i zdrav život pa mnogi tu poruku uravnoteženosti shvaćaju ozbiljno.



Joga je vrlo slojevita metoda, no mi se zadržavamo samo na jednom njezinom malom dijelu, a to su asane – položaji tijela pomoću kojih se razvijaju snaga, ravnoteža, izdržljivost i fleksibilnost. Vježbe joga položaja I joga disanja jačaju lokomotorni sustav, pomažu u održavanju zdrave kralješnice, uravnotežuju metabolizam, imunološki živčani sustav, poboljšavaju cirkulaciju, neutraliziraju umor, napetost i stres.



S obzirom da sam fizioterapeut svjesna sam s medicinske strane da ne mogu svi ljudi sve vježbe odraditi jednako, te da kod mnogih od nas postoji različita problematika, broj ljudi u grupi je ograničen kako bih uspjela svakom posvetiti određeni dio vremena, te prilagoditi vježbu individui unutar grupe.



Nagradna igra
Portal Osijek031.com poklanja 5x1 mjesečnu članarinu za pilates vjernim korisnicima portala.

Sudjelovati možete:
1] ispunjavanjem obrasca ispod i klikom na gumb "Like" na vrhu ovog članka
2]u Facebook komentar, par centimetara ispod, upišite "Portal Osijek031.com poklanja mi mjesečnu članarinu za pilates!"
[bit će nam drago ako se prijavite na oba načina (povećavate mogućnost dobitka)!]


Nagradna igra je završena, a sretni dobitnici su:
Ana Mehičić
Mihaela Bilobrk
Tanja Škorić
Ivana Rebić
Nika Petrinšak

Dobitnici će u roku 24 sata na e-mail adresu navedenu prilikom prijave primiti obavijest/upute o preuzimanju nagrade. U slučaju nedobivanja e-maila s obavijesti, molimo Vas da nam se obratite na e-mail redakcije!

Dobitnici čestitamo, a ostalima želimo više sreće u nekoj od sljedećih nagradnih igara na portalu Osijek031.com!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: