Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Novi singl Cecilije - "Slavonija lijepa"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2016. 21:06 
Naslov:  [VIDEO] Novi singl Cecilije - "Slavonija lijepa"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cecilijakraljica moderne tamburaške glazbe" još jednom pomiče granice tamburaške scene i kroz svoju modernu interpretaciju u tamburaškom žanru i dalje nastavlja popularizirati tradicijske zvuke te ih spaja s današnjom popularnom glazbom i s istom dopire do sve više mladih ljudi da zavole tradicijska glazbala i zvuk.

U potpuno novom glazbenom izričaju, ali opet sa zvukom tambure Cecilija, njezin tim i diskografska kuća Hit Records kreću dalje uskoro s ponosom predstavljaju premijeru nove pjesme i spota naziva „Slavonija lijepa“ , najavljuju nove i još interesantnije, kako pjesme tako i suradnju.

Sama Cecilija kaže očekujte neočekivano već na ovogodišnjem Aurea Festu u Požegi.

Pitali smo Ceciliju kako je zadovoljna s dosadašnjim razvojem karijere i uspjehom koji je postigla s albumom „Maska“ koji je bio u cijelosti protkan tamburaškim instrumentima, a s kojim je ipak uspjela osvojiti sve što se osvojiti moglo, počevši od Zlatne ploče koju je dobila za najprodavaniji album u 2015.g., nekoliko nominacija za Porin,na svim relevantnim top listama i po pola godine neprestano na prvom mjestu,posjećenost koncerata nadmašuje i najveće regionalne zvijezde itd...

Zaista Vam moram reći prije svega da sam jako sretna i zadovoljna, ni sama sad kad se okrenem unatrag ne mogu vjerovati što se sve izdogađalo u proteklih osamnaest godina mog glazbenog puta,a pogotovo zadnjh četiri godine. Moram Vam reći da svi ovi rezultati, da ih tako nazovem, ne mogu se mjeriti s meni najdražim priznanjem,odnosno nagradom Hit godine u 2015. s pjesmom „Blago ima ko ljubavi ima“ i naravno s maksimalno posjećenim koncertima. To su za mene jedine i prave nagrade, a vjerujem i za svakog drugog izvođača, svaka čast struci, kritičarima, glazbenicima, ali ja najviše vjerujem ljudima koji nakon mog nastupa imaju sretna lica,to meni pričinjava zadovoljstvo i ukazuje da ovo što radim da je to pravi put, a to je da širimo pozitivu i ljubav jedni prema drugima, tako da stručna mišljenja i nagrade tog tipa mi zaista nisu važne. Ne mogu reći da mi nije drago zbog nominacija za Porin i Zlatnu ploču, iako je to prvi put da jedna žena u svijetu tambure osvoji zlatnu ploču ,ali ne donosi to zadovoljstvo,već kad pjesma nađe put do publike i kad izmami emociju,pogotovo pozitivnu,a ja znam da sam ja tu emociju sreće u ovom teškim i čudnim vremenima uspjela izmamiti.

Cecilija, koji su Vam planovi za dalje i otkuda ideja da se osvrnete na trenutnu situaciju u društvu, odnosno na odlazak ljudi iz Hrvatske, a pogotovo iz Slavonije u potrazi za boljim životom?

Svi svjedočimo da gotovo nema dana u medijima da ne čujemo i ne zbrajamo ljude koji odlaze iz naše lijepe domovine, pogotovo Slavonije kako kažu„trbuhom za kruhom“.Nedavno , prilikom jednog mog koncerta, odnosno odmah nakon nastupa, na druženju s posjetiteljima kako ja to imamo običaj da se zadržim ,kako bi se pozdravili, izmijenili koju riječ,slikali se, itd... Prilazi meni jedna gospođa srednjih godina i kaže kako je sretna što smo se vidjeli uživo i da redovno prati moju show emisiju putem tv i kako jedva čeka subotu da ublaži tugu i patnju... Tada ju pitam : „Kako tugu, vidim da ste mi dobro,zdravo mi izgledate?!...i nekako je uobičajeno da najčešće sudimo prema vanjštini, na što ona odgovara, citiram „Mila moja, ja ti imam tri sina koji su otišli van, rasuli se po svijetu u potrazi za poslom, a i ja krajem mjeseca idem raditi kod bratića u Kanadu, moram,suprug je jako bolestan, a i nikako ne želim opterećivati djecu.“

U tom momentu kada je ona rekla da mora ostaviti bolesnog supruga, da su tri sina s obiteljima već se rasuli i da ona mora miljama ići, da bi se zaradilo, odnosno imalo za osnovno...tada me je presjeklo i shvatila sam da nije to samo odlazak po bolji život u tuđini već ogromna nesreća koja hara.Mi samo slušamo statističke podatke koliko i odakle su otišli... i tog momenta sam shvatila da to nije samo statistika koju čujemo na vijestima ili čitamo u crnoj kronici,to je puno više. To je riječ o ljubavi koja nas pokreće,koja život znači ...a ljubavi nema u statistici, ne spominje se. Koliko je majki, očeva,ostavljenih žena i dječice, nesretnih baka i djedova, koji se i sami bore sa svojim primanjima i potpomažu unučad i djecu,pored svega još se prave sretnim,jer su im najdraži uspjeli otići negdje da si zarade i pomognu svoju obitelj. Razum im tako nalaže,a neizmjerne tuge se kriju u dušama i srcima. ..jednostavno u meni se javila potreba da poručim kroz pjesmu i mladima i starijima, ne idite „van“ dok sve i jednu mogućnosti pa i onu najzadnju neiscrpive.I znam da su rijetki koji su otišli, a da nisu morali,a puno više onih koji su bili primorani ,jer kad nemaš za osnovno za dostojan život svoje obitelji,onda ti je i ljubav i sve ostalo na drugom mjestu. To je normalno i razumljivo...samo želim reci da u tome svemu uvijek ima netko tko je ostavljen i tko voli,pati,čeka i UVIJEK NETKO NEKOG VOLI.


I nisam znala kako bi prenijela svoju emociju pomiješanu sa žalosti, tugom i ljutnjom osim kroz pjesmu. I evo nastala je predivna pjesma,u kojoj kaže:
„KOLIKO JE SUZA KANULO NA ZEMLJU MOJU DRAGU, NA SLIKU NAŠU STARU?! ili DALI ĆU SE IKAD VRATITI U KUĆU NAŠU STARU, DA SRETNEM TE NA PRAGU“

Nadam se da ću s ovom prije svega ljubavnom pjesmom „Slavonija lijepa“doprijeti do svih koji vole svoj dom,domovinu,obitelj, prijatelje i sve one koji su se našli u situaciji da su ostavljeni ili ostavljaju, i uspjeti na njih prenijeti moju emociju kroz pjesmu„da ljubav trebamo čuvati kao da je od zlata“ nadam se da će skrenuti pažnju,i da će se uz nju na neki način utješiti, a od srca se nadam da će se nešto uskoro u društvu i promijeniti.

Svi oni koji još imaju sreće da njihovi najmiliji nisu morali nigdje, želim podsjetiti koliko su sretni, a one koji nisu te sreće, utješiti kroz pjesmu.


Nakon što si nam ispričala o svojoj novoj pjesmi, koji su Vam planovi za budućnost?

Pa svakako idemo stvarati i popularizirati slavonsku glazbu i izričaj na potpuno drugačiji i moderniji način. Mislim da s ovom novom pričom idem čak deset koraka unaprijed u odnosu na prošli albuma „Maska“ koji je zaista fantastičan, na kojem je sve pjesme osmislila i većinu napisala moja draga kuma i prijateljica Zora Šutalo a sjajna produkcija albuma je odrađena u studiju „Catacomba“ Miroslava Škore.I dalje smatram da naša tamburica može još puno više. Moju želju i ideju prihvatio je cijeli moj tim,vezanu uz ovakav izričaj tamburaške glazbe,a ono što je najvažnije prepoznao je i Dušan Bačić jedan od najtraženijih i cjenjenijih autora na ovim prostorima. Tako da se radi,priprema puno novih pjesama. Evo, završili smo ovih dana i sa snimanjem novog video spota za pjesmu „Slavonija lijepa“pod režiserskom palicom Maria Šuline Produkcije Nova a i nadam se uskoro novom albumu u izdanju Hit Recordsa i naravno da se slušateljima svidi naša nova pjesma koja ću premijerno izvesti na ovogodišnjim Zlatnim žicama Slavonije u sklopu„Aure fest“ kojeg sam ove godine ujedno i promotor.





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2016. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: