Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



prijatelji životinja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
greta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 9
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2006. 14:22 
Naslov: Great ! prijatelji životinja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo bih se htjela osvrnuti na jedan događaj koji su organizirali prijatelji životinja u osijeku još prošli mjesec. riječ je o prosvjedu protiv cirkusa sa životinjskim točkama. na intervenciju prosvjednika, inspekcija zaštite prirode je ustanovila da cirkus ne posjeduje potrebne dozvole za držanje i korištenje divljih životinjskih vrsta te im zabranila održavanje. Bravo
zatim, prijatelji životinja upravo pokreću veliku nacionalnu kampanju za zabranu uzgoja životinja za krzno. u zagrebu 04.02. održat će se prosvjed i ja bih željela pozvati sve koji su u mogućnosti i koji žele da prisustvujum, a oni koji to ne mogu, a željeli bi dati svoj glas neka odu na www.prijatelji-zivotinja.hr i potpišu peticiju. na stranici se također mogu informirati o svim aktivnostima kojima se bave...
ajmo ekipo, dajte svoj glas!!!! osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile greta
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.01.2007. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja dala Smile

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2007. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja otišao dati glas na link i dobio 'sponsored links' i on-line casina.
Ah, da, i ovo:

Who Was Jesus Really?
Read The Forbidden Truth Real Contemporary Casts Out Demons
www.chrestos.com

Jesu to neki sektaši? Jesu to oni koji hoće zabranit' kolinja?! Jer, ako su oni, ne dam ništ'! Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nata2804
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2007. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpisala sam i ja peticiju jer jednostavno obožavam životinje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2007. 6:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nata2804 je napisao/la: ›
Potpisala sam i ja peticiju jer jednostavno obožavam životinje.


Ja bi potpisao da nisam ugledao debilan članak o patnji riba. Da, ljudi, ako niste znali, "Agoniju riba se ne doživljava, te senzibilne životinje su svedene na 'plivajuće povrće' koje se mjeri u tonama. Njihova staništa se nemilice pustoše, a broj pojedinačnih ubijenih životinja je toliko velik da je nemjerljiv.".

Članak: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=924

Mislim, što je sljedeće? Planktoni? Gljive? Lišajevi, pate li i oni? A što je sa onim amebicama pod mikroskopima u osnovnim školama? Ne znam kako vi, ja se jednostavno rasplačen kada vidim amebu zatočenu između predmetnih stakalaca Crying or Very sad

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2007. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nata2804 je napisao/la: ›
Potpisala sam i ja peticiju jer jednostavno obožavam životinje.
Obozavam ih i ja... pogotovo u tavici i naravno sa lijepim umakom.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2007. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bi potpisao da nisam ugledao debilan članak o patnji riba. Da, ljudi, ako niste znali, "Agoniju riba se ne doživljava, te senzibilne životinje su svedene na 'plivajuće povrće' koje se mjeri u tonama. Njihova staništa se nemilice pustoše, a broj pojedinačnih ubijenih životinja je toliko velik da je nemjerljiv."


Na tu se organizaciju zbilja ne treba nitko obazirati. Ja sam vegetarijanka, što podrazumijeva da ne jedem ni ribu, i zbilja obožavam (žive) životinje, ali članci Prijatelja životinja i njihove akcije po trgovima zbilja vrijeđaju inteligenciju prosječnog čovjeka. Otkrivaju oni, kao, toplu vodu. Prema njihovim je riječima sve što unosimo u organizam, a što je životinjskog podrijetla, nezdravo i - zamislite- kancerogeno Rolling Eyes

Ne dao vam Bog da popijete koju čašu mlijeka...

Što se tiče peticija koje su nevezane za tu organizaciju, rekla bih onima kojima je stalo do toga da se životinje ne zlostavljaju, da ih potpišu. Jer, peticije stvarno puno znače, a mislim da bi svakom čovjeku trebalo biti jasno kako životinje ne postoje da bi čovjek iskorištavao njihovu patnju za svoju zabavu, novčanu korist ili skupe bunde.

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
darkmark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 489
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Nata2804 je napisao/la: ›
Potpisala sam i ja peticiju jer jednostavno obožavam životinje.


Ja bi potpisao da nisam ugledao debilan članak o patnji riba. Da, ljudi, ako niste znali, "Agoniju riba se ne doživljava, te senzibilne životinje su svedene na 'plivajuće povrće' koje se mjeri u tonama. Njihova staništa se nemilice pustoše, a broj pojedinačnih ubijenih životinja je toliko velik da je nemjerljiv.".

Članak: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=924

Mislim, što je sljedeće? Planktoni? Gljive? Lišajevi, pate li i oni? A što je sa onim amebicama pod mikroskopima u osnovnim školama? Ne znam kako vi, ja se jednostavno rasplačen kada vidim amebu zatočenu između predmetnih stakalaca Crying or Very sad


Ma tak je...ljudi ubijaju ljude zbog cega bi stvarno treabli zalit...a ja cu sad tu jos morat pocet odvajat sredstva sa ziro-racuna (karikiram) da se nepotamani krdo srdela...mi tu glumimo visoko osvješten narod ,a za neke bitnije stvari nemamo sluha...koliko Japanci pozderu ribe i ostale morske "stvarčice" za razbibirigu?? sto se tice mucenja zivotinja to nikada necu poduprijet...ali davno smo konstruirali hranidbeni lanac...tak da ono

_________________
Bravo Admin mi je obrisao potpis Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.01.2007. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja dajem svoj glas.....

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2007. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Ja bi potpisao da nisam ugledao debilan članak o patnji riba. Da, ljudi, ako niste znali, "Agoniju riba se ne doživljava, te senzibilne životinje su svedene na 'plivajuće povrće' koje se mjeri u tonama. Njihova staništa se nemilice pustoše, a broj pojedinačnih ubijenih životinja je toliko velik da je nemjerljiv."


Na tu se organizaciju zbilja ne treba nitko obazirati. Ja sam vegetarijanka, što podrazumijeva da ne jedem ni ribu, i zbilja obožavam (žive) životinje, ali članci Prijatelja životinja i njihove akcije po trgovima zbilja vrijeđaju inteligenciju prosječnog čovjeka. Otkrivaju oni, kao, toplu vodu. Prema njihovim je riječima sve što unosimo u organizam, a što je životinjskog podrijetla, nezdravo i - zamislite- kancerogeno Rolling Eyes

Ne dao vam Bog da popijete koju čašu mlijeka...

Okej, oni jesu ekstremni, ali se zalažu za mnoge dobre stvari. Ne mogu oni natjerati većinu stanovništva da ne jedu ni lišajeve, ali svojim akcijama mogu pozitivno djelovati na čovjekovu svijest o životinjama i na postupanje prema njima. Biblija je ekstremna, rijetko tko se pridržava njenih pravila u potpunosti, ali ima pozitivno djelovanje, ako me shvaćate Embarassed

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.01.2007. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prijatelje životinja podržavam svim srcem (i potpisom) kad izvikuju sljedeće parole: "ne ubijajte životinje radi krzna" i "ne testirajte kemiju na životinjama"!
ostalo ne podržavam. nisam neki mesaroš, jedem baš malo mesa, ali kad mi počnu s onim da je čovjek jedina vrsta na zemlji čije odrasle jedinke konzumiraju mlijeko...
ili još i bolja: čovjek je jedina vrsta na zemlji koja konzumira mlijeko neke druge vrste! jea vrajt! nikad mače pod kozu zašlo nije...

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.01.2007. 22:14 
Naslov:  Re: prijatelji životinja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne dam glas. Very Happy
nikom. Very Happy
nikom tko me kavom nije počastio... Razz

protiv sam mučenja, ali je hranidbeni lanac takav kakav jest. i poštujem ga.

na kraju krajeva,možda se baš večeras ovamo zaleti neki zmaj i odnese neku djevu s foruma... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
...
Biblija je ekstremna, rijetko tko se pridržava njenih pravila u potpunosti, ali ima pozitivno djelovanje, ako me shvaćate Embarassed


Ja ne shvaćam... Koja pravila? Koliko ja znam, Biblija nije nametnula nikakva pravila. Jedina zapisana su 15, ups, 10 Božjih zapovijedi Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.01.2007. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la (Pogledaj post): ›
Biblija je ekstremna, rijetko tko se pridržava njenih pravila u potpunosti, ali ima pozitivno djelovanje, ako me shvaćate Embarassed


isto to vrijedi i za zakonske osnove bilo kog društva. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2007. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: ›
Prema njihovim je riječima sve što unosimo u organizam, a što je životinjskog podrijetla, nezdravo i - zamislite- kancerogeno Rolling Eyes


I rakovi imaju osjećaje! Very Happy

wendy je napisao/la: ›
Što se tiče peticija koje su nevezane za tu organizaciju, rekla bih onima kojima je stalo do toga da se životinje ne zlostavljaju, da ih potpišu. Jer, peticije stvarno puno znače, a mislim da bi svakom čovjeku trebalo biti jasno kako životinje ne postoje da bi čovjek iskorištavao njihovu patnju za svoju zabavu, novčanu korist ili skupe bunde.


Tu se definitivno slažem s tobom; jednostavno sam protiv masovnih klaonica i industrijalizacije proizvodnje mesa. Ljudi su se malo previše (pogotovo u HR) polakomili za parama, nitko ne razmišlja kako nije problem u cijenama mesa i njihovih prerađevina, već u prehrani (konkretnije - abnormalnim količinama hrane) i nekakvim, šatro, 'običajima', koji i nisu baš bili na snazi kad su ljudi čuvali svoje 'blago' kao vlastitu djecu. Slavonci (i ne samo oni - tu upadaju i zagorci, podravci i posavci, a u zadnje vrijeme i hercegovci) bi sa svom hranom koju bace (kao višak, ne govorim sada o višku kalorija koje se nepotrebno unose u organizam) mogli prehraniti jednu srednjeveliku afričku državu. I čak bi i njima ostalo 'za ćuku'.
Krznene bunde nam u doba modernih (umjetnih) materijala - ne trebaju, a brutalnu zabavu sa životinjama smatram zabavom dostojnom časnika i 'znanstvenika' jedne Treblinke ili Ausschwitza.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: