Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zvoni posljednji alarm za uzbunu - Pasivnost aka Osijek dovodi do negativnog trenda iseljavanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2016. 20:01 
Naslov:  Zvoni posljednji alarm za uzbunu - Pasivnost aka Osijek dovodi do negativnog trenda iseljavanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jadni smo li jadni pa neće ništa u našu slavonsku prijestolnicu pasti s neba. Neki to shvate ranije, neki kasnije, ali Bože moj, valjda svakome jednom dođe u glavu i baš kao ovim djevojkama i momcima upali se negdje lampica u glavi. Shvatili su oni da ovaj grad može ići u pravom smjeru samo ako upregnu svoja znanja, vještine i sposobnosti i pokažu što se sve može kad se hoće. Ne treba njima nikakva Njemačka, Irska ili kakva druga obećana zemlja da bi pokrenuli svoje projekte, već su iste odlučili provesti baš u svom gradu na Dravi.

Tako da, u svojoj novinarskoj znatiželji, bacila sam se na stalkanje ekipe koja se stvarno trudi iz petnih žila probuditi uspavanu svakodnevicu.

I moram vam reći, skužila sam da samo ovaj grad ima toliko dobru ekipu, kao što je, primjerice, ona iz Door Deala koja se odriče cijelog profita od prodaje ulaznica u korist bendova. Pa postoji li veća žrtva samo da ovaj grad konačno prodiše?

A da konačno prodišemo u ova sparna vremena, Pitaya Solutions tim napravio je pametni tuš sa solarnim panelima i Wi-fijem. Ekološki i globalno, kul i drugačije. (P.S. Sad je na Srednjiki pa ga slobodno isprobaj, prefora je po noći.)



Kad malo zahladi, ni Advent u Tvrđi uopće nije loša ideja. Tko od 18 nadalje može odoljeti mirisu kuhanog vina.

Čak i ovaj relativno novopečeni projekt Zaboravljena Tvrđa. Budimo realni, Tvrđa je stvarno zaboravljena, ali zašto ju ne ponovno oživjeti i iskoristiti na najbolji mogući način ono što su nam ostavili naši predci.



Ma ljudi moji, ideja koliko hoćeš! Samo promućkaj glavom i budi proaktivan. Od kulture do sporta, od financija do umjetnosti.

Mislim da sam ovdje izdvojila samo mali dio uspješnih ideja koje su ovom gradu donijele nešto pozitivno, jer zbilja ih ima mnogo. Samo kad bi dobili malo veću podršku lokalne vlasti, a i okoline općenito, ne bi bilo uopće loše.

Vraćam se onoj slavnoj da na mladima svijet ostaje, a opet, onda je tu jedno protuslovlje jer Essekeri se žale da naši mladi odlaze...

I što ćemo sad? Stvoriti toliko pasivno okruženje da nitko ne želi ostati jer zbilja nema razloga?

Grad čine ljudi. Ne neboderi, zgrade, kuće. A ljudi je polako sve manje...i manje...

Tekst: Roberta Zorinić
Foto: Facebook, Matias Knežević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2016. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: