Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



POPUP 27. - Zoran Pavelić "SÖ PA - kulturna akcija"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65741
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2016. 8:59 
Naslov:  POPUP 27. - Zoran Pavelić "SÖ PA - kulturna akcija"
02.07.2016. 22:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U prostoru osječkoga Eurodoma umjetnik Zoran Pavelić održat će 2. srpnja 2016. s početkom u 22:00. „SÖ PA - kulturnu akciju“.

Pavelićeva će izložba tako biti dvadeset i sedmi u nizu projekta koje unazad već nekoliko godina organizira umjetnička organizacija POPUP. Sudeći po intervjuu koji je povodom izložbe s umjetnikom vodila Kata Mijatović, Pavelić će se predstaviti presjekom svoga umjetničkoga rada s naglaskom na povezanosti i isprepletenosti do sada ostvarenoga opusa. Kao i na velikoj izložbi održanoj u zagrebačkoj Galeriji Prsten 2015. godine, Pavelić će i ovdje inzistirati na „procesualnosti, umreženosti i povezanosti“ kao osnovnim obilježjima svojih radova. „SÖ PA - kulturna akcija“ bit će pred osječkom publikom izvedena premijerno, a uz nju će Pavelić puštati video rad nastao za vrijeme njegova boravka u Budimpešti. Autor o tom radu autor kaže sljedeće: „U Art Quartier Budapest na rezidencijalnom boravku postavljao sam instalaciju koja je sadržavala crtež čije sam dimenzije odredio po Galetinom broju 22. Crtež veličine 220cm x 220cm sadržavao je linije iscrtane olovkom u dužini od 175 km (što je bila dužina zida koji je u to vrijeme Mađarska gradila na granici sa Srbijom). Po završetku toga rada odlijepio sam pomoćne trake koje su ga označavale i krenuo čistiti ostatke grafita i smeća u prostoru širokom metlom. U trenutku sakupljanja smeća na podu se počeo pojavljivati kvadrat koji sam pri kraju formirao u približno iste dimenzije, 22cm x 22cm. Zatim sam kamerom snimio završna 22 poteza širokom metlom usmjerena prema jednom bridu kvadrata. Svemu tome prethodi i BUK 2007., kada sam Galeti ponudio jedan od 46 bedževa (povodom mog 46 rođendana) s ispisom Sretna umjetnost, a on je izabrao broj 22. To je Galetin broj. Video je dobio naziv 22ILG2015.“

Biografija:
Zoran Pavelić, rođen je 1961. u Osijeku
Od 1988. do 1991. godine, osnivač i član neformalne umjetničke grupe Močvara iz Baranje.

1998. diplomirao je slikarstvo na Akademiji likovnih umjetnosti, Zagreb
Član umjetničkog odbora u Baranjskoj umjetničkoj koloniji / BUK / 2004.- 2010.
Umjetnički direktor i član Umjetničke grupe PLEH / 2007.
Živi i radi u Zagrebu kao samostalni umjetnik.

Glavna namjera umjetničkog rada Zorana Pavelića je odmjeravanje socijalne i političke težine (ili lakoće) umjetnika, likovnih i umjetničkih institucija. Zainteresiran je za utjecaj i povezanost raznih medija, geopolitičkih i drugih čimbenika na položaj umjetnika i umjetnosti u društvu. Akcije, intervencije, performansi ili site specific rad u javnim prostorima najčešće propituju komunikaciju sa umjetničkim i kulturnim slojevima nasljeđa; istražuju o prirodi umjetničkih pojava / osoba / institucija, u okolnostima odnosa između velikih i malih centara, te centra i periferije.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: