Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slavonska puška o slavonsko rame, Slavonska kuna u slavonski džep!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2015. 11:38 
Naslov:  Slavonska puška o slavonsko rame, Slavonska kuna u slavonski džep!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas Hrvatska slavi dan neovisnosti, dan kad je raskinula sve državnopravne veze s bivšom državom koje je bila dio. I ja sam sretan zbog toga, ali nisam sretan kako smo uredili ili bolje reći uneredili ovu novu državu Republiku Hrvatsku koje je Slavonija dio.

I ne mogu, a da ne povučem paralelu izmedju SRH u exYU i Istočne Slavonije (kako nas nazvaše) u RH jer kako stvari stoje odnosi su vrlo slični.

U bivšoj Jugoslaviji Hrvatska je trpila i bila zapostavljana, a danas bez imalo patetike slobodno možemo reći da je 'Istočna Slavonija' zapostavljena i odbačena kao islužena krpa.

Usudim se čak reći, premda nisam jugonostalgičar i ne žalim što se YU raspala, da je Slavoniji u bivšoj državi bilo puno bolje, a bilo je bolje jer je svoje proizvode imala kome prodati.

Danas u ovoj novoj državi RH to više nije slučaj. I prije nego smo postali članica EU Zagreb se otvorio uvoznoj robi, uvoznom jeftinom smeću i postao glavni diler zbog čega su uništene proizvodnje ne samo u Slavoniji, već i diljem RH.

Nas je to posebno pogodilo jer smo bili izloženi ratnim razaranjima i dugo vremena bili praktički odvojeni od RH.
Ali nije to bio glavni razloga našeg propadanja već politika koja je tada, a i sada vođena iz centra, iz tzv. metropole.

Politika koju su vodili interesni lobiji koji su radili isključivo za kraj iz kojega su potekli. Sjetite se samo tehno-menađerske ekipe s Valentićem i Vedrišem na čelu pa Šušak-Pašalić kombinacije, zatim Riječke mafije za vrijeme Račana koju je razbio, gle apsurda, Milanović, Račanova uzdanica, pa Sanadera u medjuvremenu i njegovih dilkoša s Bebićem i Kalmetom na čelu.

A Slavonija nikada nije imala nikoga svoga tko bi se za nju zauzeo, a i kad je imala svoje ljude, ti su odrađivali prljave poslove za šefa odn. premijera (Čobanković, Jakovina).
O naturaliziranim 'slavoncima' tipa Glavaš, škare, Šeks, Vrdoljak koji su bili u više prilika da i ne govorim. Svi su samo brinuli brigu o vlastitim interesima i da se ne zamjere šefu koji ih je postavio.


Zato narode moj slavonski, ja jedini spas vidim u ozbiljnoj pravoj decentralizaciji i regionalizaciji, a ako ni to ne bi pomoglo, u autonomiji i konačnom odcjepljenju.

Zašto? E pa zato što mi je dosta toga da nas optužuju da smo si sami krivi za stanje u kojem se nalazimo, da smo neradnici koji žive na tuđoj grbači, da smo ili ovakvi ili onakvi i da nas se konstantno podcjenjuje u svim situacijama pa čak i ovoj najnovijoj vezanoj za izbjegličku krizu.

Teško su me pogodila dvostruka mjerila glede mogućeg južnog koridora, iako sam svjestan da je to najmanji problem, ali to je za mene bila ona kap koja je prelila čašu.

Zagreb, odnosno oni koji iz njega upravljaju ovom državom, isti su pa i gori od onih koji su ranije upravljali iz Beograda ili Beča ili Pešte.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2015. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ne, naravno da nemam ništa s ovim cirkusom u režiji Branimira Glavaša, niti podržavam takav način.
Glavaš nije Slavonac, nikada nije bio niti se tako osjećao, niti će ikada biti.

Glavaševa 'borba za Slavoniju' isključivo je posljedica unutarstranačkih HDZovskih razmirica u kojima je on izvukao kraći kraj i postao 'Pedro'.

Njegovo djelovanje je kontra produktivno za dugoročne interese Slavonije i Slavonaca.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2015. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram te upitati tko/što je po tvom mišljenju politička budućnost Slavonije? Što je alternativa svemu što ne valja? Brisanje usrane guzice glasačkim listićem?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2015. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redom:
-Samostalna država Slavonija kao krajnji cilj.
-za početak odlučivanje o vlastitoj sudbini u Slavoniji npr. kreiranje porezne politike koje će biti poticajno za ono što Slavonija može ponuditi tržištu. Ne može jedna strateška grana (turizam) ili čak jedna novina (Yutarnji list) biti u povlaštenijem položaju od druge strateške grane - poljoprivreda i s njom povezana prerađivačka industrija. Slavonija je žrtva uvozničkih lobija koji stoluju u Zagrebu i uništavaju kompletnu domaću proizvodnju, a iz toga zagrljaja možemo izaći jedino odcjepljenjem od RH, a time i EU koja je nametnula ovakav obrazac koji odgovara isključivo interesima njihovih mega kompanija.
- Referendum o odcjepljenju, a ne "stranačke vojske" i inaćenje za isključivo privatne , pojedinačne (Glavaševe) ili grupne (Cosa nostra) interese koji su uvelike doprinijeli stanju u Slavoniji.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.10.2015. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I da, primijetio sam neke kontradiktornosti glede Glavaševe "Slavonske sokolske garde".
Kao prvo na beretki se nalazi hrvatski grb, a ne slavonski i kao drugo ono što je novinarima orjunašima odmah palo u oči, odječa je jednobojna - crna.
Mislim da ta boja nikako ne može predstavljati slavonskog čovjeka i njegovu dušu.
I inače je crna, iako svečana boja u slavonskoj povijesti i tradicionalnoj odjeći jako malo zastupljena.
Prevladava bijela i zlatna.

Iako bih potpisao 99% onoga što je Glavaš izrekao na 7. saboru, ne mogu se oteti dojmu da nam ne podmeće kukavičje jaje, da Slavoniju i naše nezadovoljstvo ne koristi kao sredstvo za svoje bolesne ciljeve.

Ja bih npr. umjesto formiranja 'SSG' sastavio Ustavnu tužbu protiv sviju dosadašnjih Vlada zbog zanemarivanja i diskriminacije i dovođenja Slavonije na prosjački štap.

Jer ustavna obveza izvršne vlasti jest brinuti o ravnomjernom razvitku svih njenih regija.
I tek nakon toga, ako ne bude poboljšanja, pokrenuti političke radnje prema referendumu i odcjepljenju. Vojska u svakom slučaju dolazi na kraju kao zadnja opcija.
Zašto je Glavaš prvo formirao vojsku i što time želi postići nije mi baš jasno.

Ako ne zna što treba, u što sumnjam, neka kopira Katalonce.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2015. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naknadno sam poslušao cijeli Glavašev govor i moram priznati da sam osupnut time koliko je pogodio u srž problema koji tišti (ili bi trebao tištiti) svakog Slavonca i onoga koji se tako osjeća, pod uvjetom da ne drži figu u džepu.
Mi Slavonci smo se toliko puta nasanjkali da više ne smijemo nikome vjerovati, pogotovo ne nekome tko bi ovu našu napaćenu zemlju smatrao svojim protektoratom i ratnim plijenom.
A Glavaševo ponašanje od početka navodilo je upravo na to.
Bez obzira što je nedavno napravio preslagivanje u stranci pa iz predsjedništva izbacio kompletan inventar zajedno sa sobom koji je bio hercegovački i imenovao Vulina i jednog mu zamjenika, svima je i dalje jasno da se bez Glavaša u stranci ne može donijeti niti jedna bitna odluka.
Šišljagić se na ovakvo stanje odavno navikao, kao i kompletan stari kadar, ali nisam baš sigurna koliko će dugo izdržati Vulin glumeći ukras na tom novom krispanu. U biti, uopće mi nije jasno što Vulin radi u HDSSB-u i kako je i zašto tamo dospio.

Vezano za regiju Slavoniju ili što već planira ( možda čak obnoviti 'Regnum' pa sebe imenovati za kralja ili namjesnika) možda ne bi bilo zgorega da pored formiranja stranačke vojske sastavi i Slavonski ustav. Vjerujem da kao pravi Slavonac, odlično poznaje povijest Slavonije i da mu to neće predstavljati problem. Jer i slavonska povijest, kao i sve ostalo, je zanemraivana i zatirana ili pak poistovjećivana s hrvatskom povijesti od najranijih dana.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
Redom:
-Samostalna država Slavonija kao krajnji cilj.
-za početak odlučivanje o vlastitoj sudbini u Slavoniji npr. kreiranje porezne politike koje će biti poticajno za ono što Slavonija može ponuditi tržištu. Ne može jedna strateška grana (turizam) ili čak jedna novina (Yutarnji list) biti u povlaštenijem položaju od druge strateške grane - poljoprivreda i s njom povezana prerađivačka industrija. Slavonija je žrtva uvozničkih lobija koji stoluju u Zagrebu i uništavaju kompletnu domaću proizvodnju, a iz toga zagrljaja možemo izaći jedino odcjepljenjem od RH, a time i EU koja je nametnula ovakav obrazac koji odgovara isključivo interesima njihovih mega kompanija.
- Referendum o odcjepljenju, a ne "stranačke vojske" i inaćenje za isključivo privatne , pojedinačne (Glavaševe) ili grupne (Cosa nostra) interese koji su uvelike doprinijeli stanju u Slavoniji.


I dalje mi nisi odgovorio...
Koja politička opcija ima šanse i dovoljno je jaka da se u Slavoniji suprotstavi HDZ-u i SDP-u koje ovaj dio Hrvatske očito ne zanima?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti jedna. HDSSB čak i da uzme cijelu istočnu Slavoniju bez HDZ-a i SDP-a ne može ništa postići, može nas samo gurnuti u još veću izolaciju. Toga su i sami svjesni pa se nude opciji koja će na državnoj razini odnijeti prevagu.

Nije li to gmizanje premda nam se obraća s 'ne budite gliste' a sam se tako ponaša, odn. njegova stranka?!

Ako SDP u svom mandatu nije proveo regionalizaciju koju je najavljivao, HDZ će još manje.

Slavonija je Glavašu samo sredstvo kojim se vješto koristio od samog početka uglavnom na našu štetu.

Koristi ju kao onu tuđu stvar za gloginje mlatiti.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
Niti jedna.

Gdje nam je bilo kakva šansa?
Što je manje zlo za tebe na predstojećim izborima?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Niti jedna.

Gdje nam je bilo kakva šansa?
Što je manje zlo za tebe na predstojećim izborima?


Nema manjeg zla. Svi naši političari funkcioniraju na isti način - za svoj džep i družinu.

Šansa nam je krenuti vlastitim putem, ne nametnutim stranputicama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Niti jedna.

Gdje nam je bilo kakva šansa?
Što je manje zlo za tebe na predstojećim izborima?


Nema manjeg zla. Svi naši političari funkcioniraju na isti način - za svoj džep i družinu.

Šansa nam je krenuti vlastitim putem, ne nametnutim stranputicama.

Drugim riječima pinklec na rame?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Niti jedna.

Gdje nam je bilo kakva šansa?
Što je manje zlo za tebe na predstojećim izborima?


Nema manjeg zla. Svi naši političari funkcioniraju na isti način - za svoj džep i družinu.

Šansa nam je krenuti vlastitim putem, ne nametnutim stranputicama.

Drugim riječima pinklec na rame?


Nisam na to mislio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Niti jedna.

Gdje nam je bilo kakva šansa?
Što je manje zlo za tebe na predstojećim izborima?


Nema manjeg zla. Svi naši političari funkcioniraju na isti način - za svoj džep i družinu.

Šansa nam je krenuti vlastitim putem, ne nametnutim stranputicama.

Drugim riječima pinklec na rame?


Nisam na to mislio.

A na što si mislio ako trenutno ne vidiš bolju političku altetnativu plavima i crvanima?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već sam rekao što mislim u ranijim postovima.
A to je, ukratko, da budućnost Slavonije nije u nijednoj političkoj opciji unutar hr., kao što nije ni s Glavašem ili njegovom strankom izvan hr.

Osim, ako se u hr. ne dogodi korjenita promjena što je malo izvjesno.

Pod korjenita podrazumijevam sasvim novo uređenje, slično onom u D ili US što znači regije kao savezne države s visokim stupnjem decentralizacije i političke autonomije.

Budućnost Slavonije mora biti u našim rukama makar travu pasli dok se ponovo ne osovimo na vlastite noge.

Ali nam nitko neće moći reći da smo mu na teret, iako nismo, iako je sasvim suprotno.

Nije teško doći do podataka koliko Slavonija daje u zajedničku kasu, a koliko iz nje dobije nazad.

O tome je čak i Vulin govorio, a vjerujem da nije govorio napamet, da je zavirio u statistike.

Ako ti još uvijek nešto nije jasno, samo pitaj, ja se ne bojim reći što mislim i što znam da je na djelu.

Jesi ti HDSSB-ovac?

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2015. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›

Osim, ako se u hr. ne dogodi korjenita promjena što je malo izvjesno.

Pod korjenita podrazumijevam sasvim novo uređenje, slično onom u D ili US što znači regije kao savezne države s visokim stupnjem decentralizacije i političke autonomije.

Budućnost Slavonije mora biti u našim rukama makar travu pasli dok se ponovo ne osovimo na vlastite noge.

Ali nam nitko neće moći reći da smo mu na teret, iako nismo, iako je sasvim suprotno.

Nije teško doći do podataka koliko Slavonija daje u zajedničku kasu, a koliko iz nje dobije nazad.

O tome je čak i Vulin govorio, a vjerujem da nije govorio napamet, da je zavirio u statistike.

Ako ti još uvijek nešto nije jasno, samo pitaj, ja se ne bojim reći što mislim i što znam da je na djelu.

Jesi ti HDSSB-ovac?

     Dok god HDZ- e i SDP-e vladaju nema života za Slavoniju, niti decentralizacije i političke ili bilo koje druga autonomije o kojoj govoriš. Stoga dok su HDZ-e i SDP-e alternativa HDSSB-u ja ni trenutka ne dvojim. Biram HDSSB. Promjena vlasti u gradu i način na koji trenutna vlast poima i obnaša vlast dodatno je ubetoniralo moj odabir. To naravno ne znači da se nužno slažem sa svime što HDSSB ili neki članovi te stranke čine ili su činili, no u svemu su mi daleko bliže nego crveni i plavi kmeri.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: