Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrkić: "Bojkot navijača nema smisla u situaciji kada je momčadi na terenu najviše potrebna Kohortina podrška"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65740
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2015. 10:23 
Naslov:  Vrkić: "Bojkot navijača nema smisla u situaciji kada je momčadi na terenu najviše potrebna Koho
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradonačelnik Osijeka Ivan Vrkić, inače predsjednik Skupštine osječkog nogometnog prvoligaša, reagirao je na određena prozivanja javnosti, u kojima se kritizira rad malobrojnog klupskog čelništva. Prvi čovjek gradske uprave poručuje da Osijekov problem trenutno nije u onima koji vode Klub, nego u sustavnom slabljenju i urušavanju na svim poljima što se moralo odraziti i na sportskom i organizacijskom planu. Iako je svima dosta, pa i previše učestale borbe za opstanak, Vrkić poziva na objektivno sagledavanje situacije, užurbano tražeći rješenje za izlazak iz višegodišnje krize, koja se ipak najviše očituje na plasmanu bijelo-plavih...

- Kada je rezultat na terenu loš, ispada da nitko ništa ne radi ili da nije sposoban ništa odraditi. A upravo je obrnuto. Meni je žao da jedan dio naših navijača ucjenjuje tu poziciju u kojoj se nalazi NK Osijek umjesto da pomognu sada, kada je najteže. Za bojkote uvijek ima vremena, ali bi trebali svi zajedno procjenjivati kada on ima smisla, a kada je besmislen. Želim reći da nije u pitanju ni uprava, ni sportski kolektiv, nego je riječ o transformaciji nakon duge stagnacije i rasprodaje brojnih, ponajboljih igrača. Dobili smo ovo što sada imamo i pokušavamo to nekako riješiti na pravi način. Nakon predstečajne nagodbe, mi smo u završnoj fazi dogovora oko nastavka privatizacije i ja se uzdam da ćemo sljedećih dana potpisati ugovor, odnosno da će Gradska banka u stečaju završiti proces transformacije s njemačkim partnerom i da ćemo na taj način krenuti u jedan novi ambiciozniji pothvat da se napokon sredi vlasništvo u našem nogometnom klubu. Dakle, kada se bude znalo tko je vlasnik, onda će se moći i raditi drugačije. Ono što nije dobro je da se cijela situacija pogoršava ili da se na nju gleda na način da nema brojnije uprave. Ne može je ni biti jer tri dana prije nego li se eventualno promijene vlasnički odnosi nije korektno nametati neko novo čelništvo. To ćemo omogućiti onome tko kupi većinski paket dionica i postane vlasnik NK Osijeka.

Gradonačelnik je svjestan navijačkog nezadovoljstva, ni njemu nije nimalo drago što je na tribinama tako malo klupskih simpatizera, no ističe i kako smo nerijetko sami sebi kočnica i prepreka, negativno obojenom percepcijom svega što je vezano uz Nogometni klub Osijek...

- Uvažavam da svako ima pravo na svoje mišljenje, ali bih ipak apelirao da ne otežavamo ionako tešku situaciju na način da učestalo dodajemo nekakve negativne efekte. Pozitivno je to što postojeća uprava poduzima sve što je moguće u postojećim uvjetima. Nijedna prethodna vlast nije toliko uložila u Klub, samo se prisjetite odluke da je Gradsko vijeće donijelo odluku da je u Gradski vrt usmjereno dva i pol milijuna kuna, a istovremeno smo uskratili novce novorođenima. Pitam, evo javno, tko se to toliko izložio u korist kluba i žao mi je da danas ima onih koji govore da nitko ne stoji iza našeg prvoligaša. Stoji, itekako, sve osim rezultata, a kada njih nema, onda sam po objektivnoj odgovornosti i ja za to odgovoran. No, tražim strpljenje, razumijevanje i, dakako, pomak u igri naše momčadi. Nadam se da će nam se malo i sreća osmijehnuti, ali ako ozbiljne stvari poduzimamo, mislim da će uskoro doći i rezultatsko zadovoljstvo. Kako ono na terenu, tako i ono izvan njega, u zaleđu i logistici da bi igrači mogli sve što znaju i mogu na terenu i za to redovito primati plaću, kazao je Vrkić.



Tekst i foto: NK Osijek

Pročitajte i..
Osječka pivovara povukla ponudu za kupnju dionica Nogometnog kluba Osijek
Njemačka investicijska kuća HFK bi otkupila 29,1 posto dionica NK Osijek!
Nogometaši NK Osijek napadnuti u Splitu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sokac031
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2015. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to što je uskraćeno novorođenima na uštrb nogometaša,bez obzira što je riječ o mom voljenom klubu,jest nepravedan i neopravdan potez.....Nk Osijek MORA dobiti vlasnika,te prestati ovisiti o proračunu Grada.....ono što vrijedi za sve privredne subjekte,treba vrijediti i za Nk Osijek...ako se misli zvati profesionalni klub....ako nema rezultata,nema gledatelja,nema sponzora....tada nema niti profita,nema opstanka.....stoga....prodati klub novom i jednom vlasniku koji će reorganizirati kadrovsku strukturu u klubu,te raditi i poslovati isključivo tržišno...do tada ja na utakmice ne idem....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2015. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za velike bebe para mora biti.
Bitno je da je transparentno.

_________________
Lokalšovinist.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.10.2015. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la: ›
Za velike bebe para mora biti.
Bitno je da je transparentno.


Jel znaš koliko troši bus od NK Osijeka? onako cca ?

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.10.2015. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gladnikruha je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la: ›
Za velike bebe para mora biti.
Bitno je da je transparentno.


Jel znaš koliko troši bus od NK Osijeka? onako cca ?


Duplo više od normalnog jer pola biva ukradeno.

Isto važi i za ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: