Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MUP će postaviti osam statičnih radara s kamerom u Osječko-baranjskoj županiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2015. 19:58 
Naslov:  MUP će postaviti osam statičnih radara s kamerom u Osječko-baranjskoj županiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ministarstvo unutarnjih poslova raspisalo je javni natječaj za nabavu statičnih radara za mjerenje brzine i očitavanje registarskih pločica, koji će se postaviti na stupove javne rasvjete, nadvožnjake i podvožnjake na 30 lokacija u tri regije u Hrvatskoj: Gradu Zagrebu, Osječko-baranjskoj i Primorsko-goranskoj županiji.

Osam takvih uređaja, koji će loviti vozače 24 sata na dan, nalazit će se na području Osječko-baranjske županije na sljedećim lokacijama:

- osječka zapadna obilaznica (dionica 4, raskrižje s Ulicom grada Vukovara u Čepinu)
- Osijek (Strossmayerova 239 do 320 u oba smjera);
- Cret Bizovački (Matije Gupca 38 smjer zapad i Matije Gupca 110 smjer istok);
- Čeminac (Radićeva 6 smjer jug i Radićeva 76 smjer sjever);
- Feričanci (ulica Petrovac 86 smjer istok);
- Podravska Moslavina (Strossmayerova 107 smjer istok).

Iako će se kutije montirati na ukupno 30 lokacija, bit će samo 15 kamera koje će se seliti s jedne lokacije na drugu pa vozači neće znati koja ih kutija trenutno snima. Drugim riječima, vozači će biti upozoreni na kojim se mjestima nalaze kutije, ali neće znati da li se njihova brzina u tom trenutku snima ili ne.

Postavljanje radara financirat će se iz Nacionalnog programa za sigurnost na cestama. Troškovi postavljanja radara iznosit će oko 6,5 milijuna kuna, natječaj traje do 25. veljače, a postavljanje kamera očekuje se u nekoliko sljedećih mjeseci.

A da je ovaj projekt prijeko potreban pokazuju podaci za prošlu godinu prema kojima je od 308 poginulih na cestama, njih 141 (46%), nastradalo je u nesrećama prouzrokovanim uslijed prevelike brzine.





Tekst: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2015. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledam komentare ljudi koji se ovome protive.

Zar vam nije jasno da su te kamere tu zbog vaše sigurnosti, te da se jednog dana nešto ne dogodi vašem djetetu, roditelju, prijatelju?

Iskreno, mislim da ih treba biti i više po gradu, minimalno po 3 komada na Strossmayerovoj,, i 5 na Vukovarskoj ulici, i na masi drugih mjesta.

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.02.2015. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la: ›
Gledam komentare ljudi koji se ovome protive.

Zar vam nije jasno da su te kamere tu zbog vaše sigurnosti, te da se jednog dana nešto ne dogodi vašem djetetu, roditelju, prijatelju?

Iskreno, mislim da ih treba biti i više po gradu, minimalno po 3 komada na Strossmayerovoj,, i 5 na Vukovarskoj ulici, i na masi drugih mjesta.

Moj potpis.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.02.2015. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Facebook komentari

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.02.2015. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Ro3y je napisao/la: ›
Gledam komentare ljudi koji se ovome protive.

Zar vam nije jasno da su te kamere tu zbog vaše sigurnosti, te da se jednog dana nešto ne dogodi vašem djetetu, roditelju, prijatelju?

Iskreno, mislim da ih treba biti i više po gradu, minimalno po 3 komada na Strossmayerovoj,, i 5 na Vukovarskoj ulici, i na masi drugih mjesta.

Moj potpis.

I moj!!!
Jedva čekam da polove one što ludom slalomskom vožnjom pretiću sve živo, a onda pred semaforom "legnu" na kočnicu. Rolling Eyes Evil or Very Mad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Layout,daily
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2015. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la (Pogledaj post): › Gledam komentare ljudi koji se ovome protive.

Zar vam nije jasno da su te kamere tu zbog vaše sigurnosti, te da se jednog dana nešto ne dogodi vašem djetetu, roditelju, prijatelju?

Iskreno, mislim da ih treba biti i više po gradu, minimalno po 3 komada na Strossmayerovoj,, i 5 na Vukovarskoj ulici, i na masi drugih mjesta.


....po meni je najgore na potezu od Tvrđe pa do križanja sa Radićevom, tamo je ograničenje 50 km/h a mnogi razvuku i do 90 km/h... Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: