Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sigurnost djece (ni)je moj posao [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2014. 15:58 
Naslov:  Sigurnost djece (ni)je moj posao [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Održan je okrugli stol 'Sigurnost djece (ni)je moj posao' na kojemu su predstavljeni rezultati istraživanja provedenog od veljače do lipnja 2014., kojemu je cilj bio utvrditi razinu poštivanja pravnog okvira zaštite djece i mladih od nasilja. Istraživanje je provedeno na području 5 hrvatskih županija, a obuhvatilo je gotovo 6000 stanovnika. Istraživanje pokazuje kako gotovo polovica mladih i trećina ispitanih roditelja ne zna da je tjelesno kažnjavanje zakonom zabranjeno. S druge strane čak 40% mladih je izjavilo da će kao roditelj koristiti tjelesno kažnjavanje kad dijete to zasluži, što ukazuje da mlade nismo pripremili za pozitivne oblike roditeljstva. Zabrinjava i što osobe koje su u izravnom kontaktu s djecom (odgajatelji, učitelji, zdravstveni djelatnici) u pravilu izbjegavaju prijaviti nasilje jer izražavaju nepovjerenje u sustav, te se boje da će prijavom dodatno naštetiti djetetu.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- apel darivateljima krvi
- oprost duga građanima s blokiranim računima
- zeleni četvrtak u znaku jabuke


Osječka televizija - Vijesti, 23.10.2014.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: