Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



EU - jesmo li za ili protiv

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2006. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): › s lovom koju SAD i kontra SAD zemlje troše na kupovinu/proizvodnju oružja može se nahranit i napojit svako čeljade na planeti...
http://www.worldometers.info/


Slažem se. Za link znam.
Nisam tu da agitiram za seronje iz NATOa, nego pišem jer smatram to nužno boljom opcijom.

EU je nepravedna, u EU svako grlo dobiva prosječni dnevni poticaj od 2,5€.
3/4 stanovništva Afrike živi s oko 1$ na dan.

Ključ za izjednačavanje standarda je transfer tehnologija kroz planirane globalizacijske tijekove (a ne osvajačke). Važnije je kad TPCA investira 800€ u sastavljanje automobila, nego svi Metroi, Bille, Getroi i slično. Siromašni imaju priliku naučiti, oni ne moraju trošiti puste milijune i godine na razvoj, samo moraju znati dobiti i iskoristiti tehnologije. Jebeš sirovi kapital, milijune, brodove, vojsku. Važno je ono između čeonih kostiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2006. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Obrana se skupo plaća, plaćala se i plaćat će se, a ne znam zašto bismo je još i preplaćivali. NATO je politički savez koji jamči i sigurnost investicija i dobrano podebljava kreditni rejtnig zemlje.

Osim toga, niste ponudili nikakve argumente osim onoga što već ne emitiraju desničarsko-autistični i granično-fašistički mediji tipa Glas Slavonije, STV [ovdje umetnite neki po vlastitom nahođenju].

Hrvatske obalne vode uvijek ostaju pod hrvatskom jurisdikcijom, a na pitanju Malte i Poljske možete vidjeti da se primjenjuje pozitivna diskriminacija prema ribarima inferiornijeg subjekta. Drugim riječima, Talijani ne smiju u malteški epikontinentalni pojas, ali Maltežani smiju u talijanski.

Bučite bez truna informiranja jer ste tako čuli od stranačkog vođe od čijeg srcedrapateljnog govora vam zaigralo nacionalno čedo u utrobi.

Mislite na sutra. Dogodit će se da će nam Kosovo ratificirati pristupne dokumente, jer su Hrvati nakon par godina napretka odlučiti opet krenuti stopama autarkije uz poznate "Nemože nam ni'ko ništaaa" i "Jeb'o promjene, 'vako je dobro."

Vjerojatnost da će nas napast neka od susjednih zemalja je vrlo mala, a ako uđemo u NATO, sigurno ćemo imat velikih problema s terorističkim napadima. Kao veliki zagovornik ulaska u NATO ti bi vjerojatno bio spreman ići u Afganistan?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2006. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vjerojatnost da će nas napast neka od susjednih zemalja je vrlo mala


E to volim, laičke procjene. Čuj, ljudi su diljem republika SFRJ još u lipnju 1991. govorili: "Ma kakav rat, jeste vi normalni, neće biti rata i sl."


lufus je napisao/la (Pogledaj post): › a ako uđemo u NATO, sigurno ćemo imat velikih problema s terorističkim napadima.


Da, siguran sam. Ako izađeš na balkon, vidjet ćeš da su po cijeloj zapadnoj Europi svjetla popaljena od straha, a ljudi s baterijama drže straže, prate sumnjivo kretanje, a muslimani moraju nositi žute turbane.
Karikiram, jer i ti razmišljaš o Hrvatskoj kao o globalnom igraču - a ona to nije, niti može biti (osim u rukometu, skijanju Smile ).


lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Kao veliki zagovornik ulaska u NATO ti bi vjerojatno bio spreman ići u Afganistan?


U Agvastinan će ići oni koji procijene da za taj rizik primaju adekvatnu naknadu. Kad bi mi zanimanje iz snova bilo vojnik - išao bih. Pa nećeš valjda reći da će se provoditi mobilizacija, svima ćemo dati tandžaru u ruku? Pogledaj, ima dosta reportaža o HVu u Afganistanu. Koja tamo nije u ime NATOa, jel.
Ali eto, papir i forumi trpe razne oblike dezinformacija, poluinformacija, paranoje i neodgovornog seruckanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2006. 23:59 
Naslov:  Re: EU - jesmo li za ili protiv
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nisam rekao da ne postoji prijetnja, ali situacija nije ni blizu ista kao 1991. "Jači igrači" su pooštrili mjere opreza, a mi smo po tom pitanju vrlo loši. Hrvatska nije značajan igrač, ali bi "učinak" na javnost bio ogroman. U Italiji se javnost digla na noge, a da nisu imali ni blizu "frku" kao recimo Britanci i Španjolci. A i ovi su najavili povlačenje. U Afganistan neće ići samo oni koji procijene da za taj rizik primaju adekvatnu naknadu jer se ove godine ukida "sustav dragovoljnosti", možda već i je. HV nije tamo u ime NATO-a već smo se sami gurali tamo da bi se "pokazali i požurili ulazak u NATO". HTV se baš i nije pretrgnuo s reportažama o Afganistanu, a i ono što je bilo prilično je daleko od stvarnog stanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2006. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hrvatske obalne vode uvijek ostaju pod hrvatskom jurisdikcijom, a na pitanju Malte i Poljske možete vidjeti da se primjenjuje pozitivna diskriminacija prema ribarima inferiornijeg subjekta. Drugim riječima, Talijani ne smiju u malteški epikontinentalni pojas, ali Maltežani smiju u talijanski.


Jurisdikcijom?
nisam spomenuo jurisdikciju nad vodama koje su (još) naše.
govorim o minornom detalju, koji se može nazvati neizbježnim izlovljavanjem ribljeg fonda isključivo u našim vodama kojeg će vršiti ribarska flota ostalih članica EU-a, a čemu se mi nećemo moći usprotiviti.
neće me nimalo iznenaditi da jadranom ribare i nizozemski i španjolski brodovi.
a mi?
mi ćemo moći, i morati, evidentirati njihov ulov naše ribe koja će se onda još statistički voditi kao naš doprinos privredi unije.

poanta: našu ribu će loviti stranci, pakirati je u konzerve s natpisom "EU", a mi ćemo je onda tako upakiranu moći kupovati oslobođenu carine.
fantastična nam je budućnost po tom pitanju.

btw, malta nije primjer kojeg bi mi trebali gledati. mi, država hrvatska, takav status nismo ni tražili...što znači da ga nećemo ni dobiti.

ajde, sinko...idi lijepo potraži nekoga tko zaista zna pod kojim uvjetima ćemo mi pristupiti EU...pa se onda javi za riječ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2006. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tek toliko da spomenem...ja sigurno mislim na sutra.

i to u tolikoj mjeri da mene osobno neće pogoditi pristup EU.
onog trenutka kad se to dogodi...sutra za vas i vaše potomstvo je samo utopija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.12.2006. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ključ za izjednačavanje standarda je transfer tehnologija kroz planirane globalizacijske tijekove (a ne osvajačke). Važnije je kad TPCA investira 800€ u sastavljanje automobila, nego svi Metroi, Bille, Getroi i slično. Siromašni imaju priliku naučiti, oni ne moraju trošiti puste milijune i godine na razvoj, samo moraju znati dobiti i iskoristiti tehnologije. Jebeš sirovi kapital, milijune, brodove, vojsku. Važno je ono između čeonih kostiju.


ovo je točno.
ali tehnologiju možemo dobiti a da ne platimo tu stravičnu cijenu ulaskom u EU i NATO.

jer koštat će nas...rodne grude.
od države će nam ostati samo natpis na tabli graničnog prijelaza...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2006. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam ni mislio da me možeš demantirati, ali sam bio uvjeren da ćeš to barem pokušati....ccc....

i dalje stoji, NE za EU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2006. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neoanarhist kakav jesam - gadi mi se koncept svake države, još više unija država, a najviše superunija - mamuta poput EU. Ponekad si čak mislim kako EU, NAFTA, CEFTA, NATO i slična sranja postoje samo kako bi se zaposlila armija ljudi koja završi pravo, ekonomiju iili menadžment, posjeklo milijun hetara šuma i printalo milijarde stranica raznoraznih pravilnika, regulativa, obrazaca i bla, bla...
Zlo mi je od pravih država, a posebno mi je zlo od naše "države" i tupave nacije koja misli da ju je stvorila. Gorjeli u paklu svi (da pakao postoji, jelte) stvoritelji država, ideološki aparatčikovi i ostala govna! Fuj vas bilo!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2006. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odličan bazooka, odličan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.12.2006. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Neoanarhist kakav jesam - gadi mi se...


Uh, usrah se ne znam od čega vieš - indolencije ili straha...

Gadi se i meni svako jutro ustajati za male novce.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: