Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed mještana Tenja zbog velikog broja prometnih nesreća

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2014. 19:29 
Naslov:  Prosvjed mještana Tenja zbog velikog broja prometnih nesreća
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mještani Tenje ogorčeni su zbog brojnih nesreća u kojima stradavaju pješaci i vozači u glavnoj ulici u tom osječkom naselju. Organizirali su javni prosvjed na Osječkoj ulici kako bi upozorili gradsku upravu te ju potaknuli da što prije povuče poteze i zaštite građane od stradavanja.

U podne se okupilo pedesetak mještana Tenje na jednom od rijetkih pješačkih prijelaza na ulazu u naselje. Hodajući s jedne na drugu stranu ulice usporavali su promet desetak minuta, a želja im je bila putem medija poslati poruku gradskoj vlasti kako se ne osjećaju sigurno u svom naselju, a gradska uprava ne čini ništa kako bi se povećala sigurnost u prometu. Jedan od čelnika Inicijative stanovnika Tenje za rješavanje problema sigurnosti cestovnog prometa Viktor Livaja izjavio je novinarima kako se u posljednjih deset godina u novom dijelu Tenje dogodilo čak 98 prometnih nesreća, jedna je osoba smrtno stradala, a više desetaka je ozlijeđeno.

Početkom ovog mjeseca na jednom od opasnijih pješačkih prijelaza teško je stradao dvanaestogodišnjak i to je potaknulo građane da se organiziraju i pokušaju riješiti problem. Iako je Mjesni odbor Tenja u više navrata od različitih gradskih uprava tražio postavljanje nekoliko semafora ili da se na neki drugi način poveća sigurnost pješaka- do sada se nije dogodilo ništa. Prije dva mjeseca promijenjeno je ograničenje brzine kretanja vouila Osječkom ulicom tako da više nije 70 nego 50 kilometara na sat, no ni to nije očito dovoljno, upozorio je Livaja.

Za samo nekoliko danas prikupljeno je više od 1600 potpisa u peticiji za povećanje sigurnosti u prometu u Tenji koji će građani predati gradonačelniku Ivanu Vrkiću.

Poslušajte i..
Javljanje iz Tenje- Viktor Livaja








Tekst i foto: Davor Lončarić/Radio Osijek

Najava: Tenja: Prosvjed stanovnika Tenja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.10.2014. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brate mili pazite kak vozite....
a onda se prvo obratite mjesnom odboru....
šta bi netko iz grada trebao stajati tam i kontrolirati promet??
prijavite policiji...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanz12
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.10.2014. 21:33 
Naslov: Gniark ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bob 11 prvo pročitaj tekst šta stanovnici traže pa onda komentiraj i pravi se pametan. ..i malo se informiraj pa nauči da Tenje pripada gradu. ..kakve veze ima mjesna zajednica kad novci za signalizaciju dolaze iz grada. I voze voze brzo oni koji prolaze kroz Tenje a ne stanovnici sela jer ne znaju da je ograničenje 50!!!!!!@@

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
sanz12
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2014. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdenko Matoković vodi svoju brigu nitko te ništa nije pitao. ..kladim se da si ti jedan od divljaka koji vozi 100 kroz Tenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
sanz12
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2014. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdenko Matoković vodi svoju brigu nitko te ništa nije pitao. ..kladim se da si ti jedan od divljaka koji vozi 100 kroz Tenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanz12
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2014. 6:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdenko Matoković nitko ti nije kriv što živiš u selendri od Aljmaša. ..Šta si ljubomoran stari? ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.10.2014. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd nemojte kenjat!to je problem svuda,ne samo u tenju!problem je prometna kultura ili više nekultura!problem je kad tatini sinovi s bembarama i mečkama,pa i sami tatice voze koda su ih ukrali i jebe se njima što će platiti 500 kn kazne,ak ju opće plati.to je problem!pa konji iz vk prolaze kroz ernestinovo koda je autoput.pogledajte samo kako se vozi na štrosi,gackoj ili bilo kojoj ravnoj cesti u gradu....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2014. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je oduvijek bilo nepojmljivo da je u novoj Tenji ograničenje brzine bilo 70 km/h, a npr. u Osijeku u Gackoj ulici (od Mercatora do Karake) 50 km/h! U Tenji su kuće i pločnici jako blizu kolniku i uvijek postoji opasnost da neko dijete izleti na cestu. U Gackoj najvećim dijelom niti nema nikakvih građevina, cesta je široka i gotovo ravna, a ograničenje je tek 50 km/h.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2014. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
U Tenji su kuće i pločnici jako blizu kolniku i uvijek postoji opasnost da neko dijete izleti na cestu.

Ne znam kako ti definaraš "jako blizu", no meni je to sve, ali ne i jako blizu. Naime između pločnika i kolnika se nalaze kolni prilazi i kanali za slivne vode tako da mi se čini da si nešto pobrkao.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pinturicchi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2014. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MIslim stvarno, ovo je takva glupost da ni sam nisam siguran kako bi reagovao.
1. Taj pješački se treba makniti jer nisu problem vozači nego pješaci [da me krivo neshvatite] taj pješački stoji između dav auta i da ideš 30Km/h nebi mogao se zaustaviti jer nevidiš pješaka, drugo milion puta sam tuda prošao i znam da biciklisti jednostavno nestaju na tom pješačkom nego se samo prevezu i onda kad ih pokupi vozač on je kriv e pa nije ti na pješačkom moraš sići sam bicikla i pregurat bicikli a ne prevest se.
2. Ja uvjek na toj cesti vozim 70Km/h jer stvarno kuće su udaljene od ceste minimalno 50m a ko ne i više, ladno bi mogao ići tramvaj i sije i sdruge strane koliko ima mjesta, samo što ovaj gospodin iz videa stvara sebi neki politički uticaj itd neželim se u politiku mješat ali tako sam čuo, a gospođa iz videa što kaže da joj je djete ili tko već udarit na tom pješačkom prije mjesec dana to je zato što se prevezeo biciklom preko pješačkog i nije uopšte pogledao.... ako pitate kako znam znam jer sam bio iza taxi camea koji ga je udario.
3. Sve ovo je glupost taj pješački premjestiti ili zabraniti ljudima da parkiraju bukvalno 1m s ljeve i s desne strane od pješačkog i sve je riješeno i naravno da vrate 70Km/h jer ovo je tolika glupost da još nevjerujem da se o tome piše i daje velika pozornost.
4. Gospodin iz videa [livaja] ima bijeli đip i snjim ne da jurca kroz centar Tenja nego ono stvarno ko da vozi vozilo hitne pomoći i sada on traži da se smnji brzina itd.... kao što rekoh presmješno.

I na kraju samo više kulture između vozača, biciklista i pješaka i sve je riješeno, ali znamo da uvijek postoje pojedinci i da će što god da se napravi neće pomoć, jer ljudi u gradu prolaze kroz crveno na semaforu biciklisti se voze gdje oće ko da je njihova i cesta i staza i sve a o kulturi pješaka da negovorim prelaze cestu tamo di ni nema pješačkog ili im se neda čekat zeleno itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2014. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma nek vrate ograničenje na 70km/h, biće manje frustriranih Smile

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: