Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Anketa: Zašto sve više mladih odlazi iz Hrvatske?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2014. 20:00 
Naslov:  [VIDEO] Anketa: Zašto sve više mladih odlazi iz Hrvatske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Portal Osijek031.com dobio je pojačanje u vidu mlade studentice šeste godine Medicinskog fakulteta., Katarina Rogine. Katarinina prva zadaća bila je provesti anketu među našim sugrađanima te saznati iz kojeg razloga sve više mladih odlazi iz Hrvatske.

Kakva su razmišljanja Osječana o navedenoj temi, pogledajte u videu...

Anketa 031: Zašto sve više mladih odlazi iz Hrvatske?


A vi?! Što vi mislite, zašto sve više mladih odlazi iz Hrvatske?





Voditeljica: Katarina Rogina
Snimatelj: Daniel Antunović
Produkcija: Osijek031.com



Pogledajte i ostale ankete

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.10.2014. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odlazak mladih iz grada Osijeka je na diku našim slavonskim vladajućim političarima koji se - grčevito - bore za vlast u gradu i Slavoniji . Što sve reći za ovakav egzodus mladih ,i sirotinje u cijeloj regiji. Koliko nam je već poznato da je politika postala samo privatni biznis za osobnu korist posebno su zanimljivi vladajući iz HDSSB koji za malo - pokrenuše - gospodarstvo sela grada i cijele regije dakle sramno ,i jadno za sve što se događa ovom narodu ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2014. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Facebook komentari

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2014. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerojatno je lakše podnijeti nostalgiju nego glad
Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2014. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto odlaze? Pa ne znam, možda zato što se za neke od nas, s našom ostvarenom razinom školovanja tvrtke vani otimaju i kolju ne bi li baš s njima potpisali ugovor, dok ti se za ostvareno zvanje teta na šalteru u HZZ-u gotovo pa ruga u facu.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2014. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Vjerojatno je lakše podnijeti nostalgiju nego glad
Sad

Dobra...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvi0
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 15:46 
Naslov:  Re: [VIDEO] Anketa: Zašto sve više mladih odlazi iz Hrvatske?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi moji,

evo da krenemo redom;

prva stvar;

mladi ljudi zavrsavaju razno razne fakultete, uzeti cemo npr. Ekonomski fakultet. U danasnje vrijeme svaka šuša i svaki idiot završi ekonomski fakultet, misleći da je popio svu pamet svijeta i da sve zna. Činjenica je, da više od 80% fakultetlija NEMAJU pojma o ničemu, a kamoli o biznisu i ekonomiji! I što se događa onda, traže posao i ne mogu ga naći.. zašto?? zato što svaki drugi šaban ima ekonomski fakultet završen i zato što nemaju pojma o ekonomiji, pa naravno da neće dobiti posao. Ja kao poslodavac prvenstveno nebi zaposlio fakultetliju, jer mi ne treba njegovo ''znanje'' nego mi trebaju ljudi koji će raditi. Ali zašto oni nebi radili prljave poslove? -Zato što su oni završili fakultete! Trebali bi sjediti na direktorskoj stolici i zarađivati masne novce, e pa tako to ne ide.. ni u Hrvatskoj NI U INOZEMSTVU!

druga stvar;

tko je od tih ljudi vidio dalje od Mađarske ili Slovenije?? Šta uopće imaju pojma kako je vani raditi kada nisu ni bili ni vidili! I što se onda događa; ode van, radi posao koji nikada nebi radio u svojoj zemlji jer ima fakultet, a vani čisti wc-e i ima ruke u go**ima 11h na dan! Živi kao crkveni miš i jede makarone svaki dan, da bi si uštedio za novog BMWa. I kada se dođe među svoj narod, ljudi jedino što vide je nov auto i priče kako je divno i bajno, a ne vide drugu stranu da radi od 08h pa do 19h, ne osjete kako mu ruke smrde od tih ''finih'' poslova i ne vide kako nema svoj život uopće, nego čisti tuđa go*na i sere po svom narodu i svojoj državi.

treća stvar;

dali vi uopće znate kolika je nezaposlenost u inozemstvu? uzeti ću na primjer Švedsku, u kojoj gotovo 25% mladih NE RADI!!! Eto koliko je to divno i bajno. Svi vi mislite da je svugdje lako, a u svojoj vlastitoj zemlji najteze. Sve te fine guzice, spustite svoje repove dolje, radite sto vam se ponudi i prestanite sr*ati po svom narodu i po svojoj domovini. A da ne ulazim u to kako je teško dobiti posao vani, te kako sa većinom tih završenih fakulteta u Osijeku pa i Hrvatskoj možete obrisati gu*icu.

četvrta svar;

pričate da se novaca nema? da posla nema? pa odakle sva ta skupa vozila u Osijeku i općenito u Hrvatskoj? Čast izuzecima, sve su to financirale banke i koje kakvi krediti. Živi se u garsonjeri sa dvoje djece, ali zato pred kućom BMW! zašto? zato što ima prijatelja iz kanade koji vozi ISTI takav. kako to da svi imaju nove mobitele po par tisuća kuna a radi se za 2.000 mjesecno?

peta stvar;

DISCIPLINA. Dali je rijec o njemcu, šveđaninu ili kanađaninu... svi imaju zajedničko nešta, a to je disciplina. To je ono što naš narod neće imati još 50 godina.

šeta stvar, sedma, osma, deveta.... 100.000 stvar..itd

moj savjet vam je:
prestanite lagati sami sebe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle vrijedi ona narodna kakav narod takva vlast..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijekpropaograd
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2014. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netreba iz ovog grada ići..ovaj grad ima sve što treba imati i kvalitetniji je i bolji od većine gradova vani gdje će vas u sred noći opljačkati i ubiti dok Osijekom u bilo koje doba šetate i osjećate se ugodno.Problem je u ljudima što se neznamo probuditi i izboriti za naša prava u ovome gradu,tonu vremena trošimo na bespotrebne probleme a od pravih okrećemo glavu,vjerovatno nakon rata ljudi ovdje više nemaju snagu boriti se za sebe,onaj tko može pobjeć ode onaj tko ne vječno ostaje tužan u tužnome gradu,...nikad mi to neće biti jasno kod Osiječana...sve na internetu znaju ali po pitanju poduzimanja ne mogu se dići od te stolice....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2014. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LoL, ja sam vani i baš mi je lijepo. Radim neki blesav poslić za irsku, pazi sad, NACIONALNU kompaniju. Nitko me ne jaši za vratom, plaća uredna svakog petka, a radni sat mi je plaćen kao u HR gotovo cijeli dan. Sobu u stanu, na super lokaciji plaćam 300 eura mjesečno, gledam i slušam što želim, mirišim kako želim, pričam i družim se s kim želim, a za razliku od Osijeka, izbor je neusporediv. U nekoliko mjeseci ovdje sam uspio pokrenuti i realizirati više nego u Osijeku u proteklih 10 godina. Svijet je nadomak ruke i kao šlag na torti nitko ne spominje 91. Hvala lijepa. Ako budem živ sa 65 razmislit ću da unuke šetam po promenadi, jer to se u Osijeku još jedino i može.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2014. 5:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
razmislit ću da unuke šetam po promenadi, jer to se u Osijeku još jedino i može.

Ako završe kolektor do tada.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2014. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
avantgarde je napisao/la: ›
razmislit ću da unuke šetam po promenadi, jer to se u Osijeku još jedino i može.

Ako završe kolektor do tada.


Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: