Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HEP Plin

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.10.2014. 13:26 
Naslov:  HEP Plin
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I dobismo mi poštom ugovore na potpis. Ima tamo 4 stranice sitno pisane. Čitam ja to, čitam, nešto mi je jasno, a nešto baš i nije. Obzirom da ugovori nisu mačji kašalj nego obaveza vidim da u članku 3 piše:
Članak 3.
Ugovorne strane utvrđuju da je KUPCU prije zaključivanja ovog Ugovora na internetskim stranicama HEP-PLIN-a www.hep.hr/Plin donosno traženjem dodatnih obrazloženja od OPSKRBLJIVAČA omogućeno upoznavanje sa svim uvjetima predmetnog ugovaranja putem javne objave tipskoga ugovora o opskrbi prirodnim plinom u obvezi javne usluge, upućivanjem na Opće uvjete i Ugovorne uvjete.

U članku 9. su navedene neke cijene kakvih nema u mom zadnjem računu za plin, a želim još neka pojašnjenja pa od jutros pokušavam otvoriti internetsku stranicu HEP-a, ali... hehe: "Problem loading page". Također nazivam brojeve navedene u priloženom dopisu, ali.... pogađate.....nitko se ne javlja. Rolling Eyes

Pitam se, pitam: Ako ne uspijem dobiti odgovore na neka pitanja i ne potpišem ugovor - hoće li mi obustaviti isporuku plina? Hoće li se uopće netko javiti na te telefone čije su brojeve objavili?

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rankus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.10.2014. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mene zanima nešto više o ovome... Poslali su nam da potpišemo ugovore, a dodatne informacije očigledno ne žele dati...

U HEPU-u su mi još jednom usmeno dali brojeve:
031/244-646
031/244-647

Isti brojevi su navedeni i na dopisu, ali nitko se ne javlja na navedene telefone...

Bilo bi dobro da se ekipa s portala pozabavi ovom temom i napiše neki članak, čisto da potakne državne uhljebe da podignu slušalicu... Ili im plaća nije dovoljno visoka da bi se javili na telefon kojeg su u službenom dopisu naveli za dodatne informacije???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nitro
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2014. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zna li uopće netko nešto o tome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rankus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2014. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pričao sam sa ženom iz HEP Plin-a na kontakt telefon 031/244-644, te dobio informaciju da se za nas ne mijenja ništa po pitanju nekih generalnih uvjeta, cijena plina, itd.

HERA (Hrvatska Energetska Regulatorna Agencija) je donijela novi zakon (Opći uvjeti opskrbe plinom), kojim definira HEP Plin kao obveznog opskrbljivača plinom u HR, te smo mi navodno vezani za HEP Plin iduće 4 godine. Nisam detaljno pročitao ugovor a ni opće uvjete od HERE, ali ovako brzinski nigdje nisam pronašao neke rokove od 4 godine, a ugovor se sklapa na neodređeno vrijeme...

S druge strane - u Hrvatskoj ionako nema drugog opskrbljivača plinom kao što je slučaj kod električne energije, ali pitanje je što ako za dvije godine bude netko drugi? U tom slučaju nećeš ni moći prijeći na nekog drugog, jer te država natjerala zakonom od koga moraš uzimati plin Smile

I nemam informaciju što se događa ako ne potpišem ugovor i ne pošaljem ga njima poštom???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2014. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim da nisam jedina koja je u "trilemi".

Još uvijek se nitko ne javlja na navedene brojeve telefona.
Više i ne znam gdje sam stavila te ugovore Confused

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: