Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Transparent na mostu - krik mladog oca: "Ne daju mi dijete vidjeti, a majka izlazi i pije! Pravda? Pomoć? I tate su tu"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2014. 19:21 
Naslov:  Transparent na mostu - krik mladog oca: "Ne daju mi dijete vidjeti, a majka izlazi i pije! Prav
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[23.09.2014.] U redakciju smo primili poruku vezanu uz jučerašnji transparent koju vam u neizmijenjenu i u potpunosti prenosimo:

"Ovo vam pišem u vezi transparenta koji je neki dan svanuo s našeg pješačkog mosta, i cilj mi je da ispričam i drugu stranu priče, jer taj mladi novopečeni otac nije rekao potpunu istinu stvari, i u svijetlu anonimnosti, ja vam svoj pravi identitet, naravno, ne planiram reći, a želim samo da mome pismu posvetite jednaku pažnju, jer je velika potreba da se "nepravda" ispravlja. Naravno, ne želim reći da mladić laže, ili tako nešto. Istinu je rekao, ali ne i potpunu.

Istina je ta da se roditelji njegove "djevojke" protive da viđa dijete, ali, nije li se netko zapitao zašto je to tako? Možda i je istina da Centar za socijalnu skrb "ne želi" poduzeti ništa, ali, nije li se netko zapitao, zašto je to tako? A zanimali Vas, poštovana redakcijo Osijek031, a Vas, dragi čitatelji. Nije istina da majka pije. Istina je ta, da je naš mladi novopečeni otac, jedna vrlo problematična mlada duša, jedna, usudio bih se reći, psihički nestabilna mlada osoba, koja ima problem s izljevima bijesa, agresije i ljubomore, i isti nije prezao da diže ruku na majku svojeg djeteta, pa čak ni u javnosti, i čak dok je bila i trudna. Mislite li da su prijetnje upućene njemu nešto strašno?

Naš mladi novopečeni otac, u više navrata je rekao da će ubiti majku svojega djeteta, glavu obitelj, kako je on to poetski rekao, "majku majke mog djeteta", njezinog oca, pa čak i sebe, ali ne tiho, nego tako da i oni odu s njime, da će baciti bombu na njihovu kuću, i tko zna kakve još stvari. Ovoga se ja trenutno mogu sjetit, i iako ne poznam roditelje mlade majke, vrlo bih lako mogao zaključiti da je dobra stvar to što su zabranili da on viđa dijete.

A što se tiče rada MUP-a i Centra za socijalnu skrb, koju su naši dragi čitatelji toliko "nahvalili", i koje zbunjuje činjenica da je dojenče kod majke i njezinih roditelja, a ne obratno, moram uputiti sljedeće: Mislite li da te dvije institucije ne surađuju? Mislite li da te dvije institucije ne odrađuju dobro svoj posao? Većina ljudi koja je pročitala članak, vjerojatno i zna o kome se radi, a za vas koji ne znaju, moram reći sljedeće. U Centru za socijalnu skrb, VJEROJATNO, imaju pristup bazi podataka koja se nazali u Osječkom MUP-u. Nisam 100% siguran, ali vjerujem da su i oni upućeni, barem donekle, u cijelu situaciju. A istina je ta, da je naš mladi novopečeni otac, već par puta osuđivan, za krađu i nasilje, njegovi roditelji su rastavljeni, a njegov otac je poznati nasilnik i zlostavljač.

I sada, dragi čitatelji, nakon ovoga kraćeg pisma, u kojem ja ne izigravam žrtvu, ne lažem vas, niti vam bacam maglu u oči, nego nakon hladnih, istinitih činjenica, u koje možete povjerovati, ali i ne morate, boli me briga, imam pitati sljedeće...

Ako već sumnjate u vjerodostojnost rada naših institucija, što bi ste Vi napravili? Biste li ostavili malu, u rukama majke i njenih roditelja, koje je naš mladi otac toliko lijepo popljuvao, i kako je samo fino spomenuo te slatke svađe, koje se ne događaju NIGDJE drugdje na svijetu, nego, samo, u njihovom domu, dok svima drugima cvatu samo ruže, nego u njegovom domu, u kojem je situacija TOLIKO bolja od njihove. Što bi ste vi napravili za svoju kći, i što bi ste za nju napravili, da znate da ju njezin dečko maltretira psihički i fizički? Po reakcijama Vaših komentara, jasno mi je da vi njega ne bi ostavili u mogućnosti da uopće napiše nešto, i prošao bi vrlo teže i ružnije, nego što je, ali opet, za to su krivi njeni roditelji, jer imaju duše i poštovanja prema njemu, i nakon svega što je priuštio njenoj kćeri.

Jedinu stvar koju je Centar krivo napravio, je ta da nije našem ocu rekao istinu. A koja bi to bila? "Mladiću, imaš dosje, i znamo da ti i tvoju niste sposobni da se brinete za to dijete" Mislim da bi ovo bilo dosta dovoljno da se ova cijela situacija ne dogodi. I za sve koji su majku nahvalili svojem komentarima, nakon što su tako brzo povjerovali onome što im je bilo servirano, želim samo, da im se ova situacija nikada ne dogodi, pa da moraju iskusiti kako je to, biti nemoćan, dok vas balavac blati, i laže o vama, jer je nezadovoljan svojim životom, a nije spreman prihvatiti činjenicu, da njegov najveći problem i njegov najveći neprijatelj, zapravo, živi u ogledalu. A njemu ja mogu reći samo jednu stvar: Može te biti sram. Ja nisam siguran hoćete li vi ovo vidjeti, ili ne, ali ako vidite, samo želim da objavite, jer nije fer da se sluša samo jedna strana priče, jer ako vas toliko brine nepravda koja se događa u našem gradu, objavite ovo, i ispravite ju barem malo."



[22.09.2014.] Osječani su danas svjedočili neobičnom transparentu postavljenom na viseći most u Osijeku. Sadržaj transparenta "Ne daju mi dijete vidjeti, a majka izlazi i pije! Pravda? Pomoć? I tate su tu" daje naslutiti o problemu i mogućem razlogu postavljanja transparenta. Iz poruke s najavom postavljanja transparenta koju smo primili s poluanonimnog Facebook profila, autor transparenta je ogorčen djelovanjem pojedinih službi.

S obzirom da se ni u poruci ni na transparentu ne spominju konkretna imena, vjerujemo kako autor nije imao namjeru oklevetati i ocrniti pojedinu osobu, i iz tog razloga objavljujemo sadržaj poruke s objašnjenjm u izvornom obliku.

Komentari na potez ovog mladog oca?



Najava postavljanja:
Uskoro ce na jednom mjestu u Osijeku osvanuti jedan grafit jedne osobe kojoj djete ne daju vidjeti i prijete mu se da ce ga se ubiti ako se priblizi djetetu. Tako da ta osoba ce se potruditi da cijeli osijek sazna da socijalne ustanove nista ne rade po pitanju toga dok svi ostali ljudi sa istim ili slicnim problemima mogu samo cekati i umirati iznutra znajuci da se nista nece poduzeti,a uvijek zavrsi isto. Osoba kojoj nedaju dijete vidjeti napravi glupost pa ga se ocrni i popljuje te stavlja po kojekakvim ustanovama (ludnicama,pritvorima) jer se nista ne poduzima. Ako zelite da vam damo cijelu prici zajedno sa grafitom koji ce biti slikan iako se to moze upotrjebiti protiv te osobe zbog "vandalizma" dobiti cete prvi poruku sa detaljnim sadrzajem uz nadu da razumijete kako se takve osobe osjecaju te da napravite pricu koju cete moci podjeliti i objaviti sa drugima. Hvala


Poruka:
U 2:00 ujutro mozete biti kod pjesackoga mosta ili prva stvar ujutro. Posto je grafit ilegalan osvanuti ce transparent na mostu jedan veliki koji mozete uslikati i objaviti ako netko ne makne do tada,a prica vam ide ovako.

"Nedavno sam dobio djete sa curom koja je najbolja prema meni,no kada se rodilo djete poceli su problemi. Mlad sam jako te je cura koja je majka moga djeteta takoder,bilo je sve super dok se nisu poceli prijetiti. Nikada im nisam odgovarao jer nisam imao posao. Kada sam nasao posao opet im nisam odgovarao.

Uvijek je tako bilo. Ponasali su se iprema meni kao da sam najobicniji propalitet jer nikada nisam nista imao dok su se oni drzali uvijek na isokoj nozi zbog cega su ih se i rodbina odrekla. Poceli su lagati i mene optuzivati za sve pogotovo djevojka s kojom imam djete zbog njezine majke koja ima ruke u tome svemu.

Pisem vam ovo jer sam bio i na policiji i u centru za socijalnu skrb koji nisu nista poduzeli po pitanju toga,a receno je da ce napraviti sve. Lagalo se po meni i svasta nesto cak sam i prijavljen za "povredu dostojanatva" iako nisam nista napravio priznao sam na sudu samo da bi se ta obitelj mogla jos vise podci u nebesa kako bi se reklo.

Pocelo se pljuvati po meni jer sam se druzio sa ljudima koji su samo istinu govorili o toj obitelji pa njima je to smetalo i poceli su me maltretirati i manipulirati jer takav sam naucio sam sebe da trpim i nista ne napravim,a njima je to odgovaralo. Jedva sam cekao da mi se djete rodi i da budem najsretniji na svijetu no i to mi se pocelo braniti zbog lazi. Receno mi je da samo znam maltretirati i praviti nered,a ako je ispitivanje "kada mogu vidjeti svoje djete" preko poruka maltretiranje,onda neka svaki otac bas kao i ja bude u zatvoru jer vjerujem da su nam djeca nasa srca.

Uz prijetnju "da ce mi se polomiti noge i ruke ako se priblizim djetetu" je doslo jos toga. Unatoc branjenju vidanja moga malog djeteta,unatoc tome sto mi je majka moga djeteta rekla da "mi ne brani vidjeti djete ali da se nece nalaziti samnom uopce ni sa djetetom" sam dobio potrebu vam ovo napisati.

Pricalo mi se da djete ne mogu vidjeti jer non stop sisa i jede,na kraju vidim majku moga djeteta kako sa drustvom izlazi van i to vise puta te skace plese i ne skida osmjeh sa lica,a meni se prica kako hodati ne moze. Imam dokaze i za to i za prijetnje jer pokusavam u takvim situacijama biti korak ispred kako bi se reklo. Prica mi se kako ne pridonosim svome djetetu,a prici ne smijem toj kuci u kojemu mi je djete iako mi je kod kuce puno stvari koje sam priustio svome djetetu samo ne smijem i ne znam kako da predam stvari bez straha da mi se nece zvati policija te da ce se to baciti jer je receno da "stogod da kupim ce mi se nabiti u su*ak".

Inace sam pronjuskao malo i provjerio da su u toj obitelji svade non stop i dernjava sto sam i sam dozivio. Govori se kako ja uvijek zelim biti u centru paznje pa eto sada neka i budem jer je stvarno dosta vise. Premlad sam znam ali svoje djete zelim odgojiti najbolje sto je moguce. Govori se kako sam neozbiljan i kako ne znam briniti za nista,a uvijek je.moje misljenje po njihovom bilo najgore iako su kasnije napravili kako sam ja rekao i kako se trebalo u pocetku napraviti.

Nedavno sam uspio pricatisa majkom svoga djeteta i ovako mi je rekla na to sto sam trazio vidjeti svoje sunce. "jel imas sliku od djeteta?" rekao sam da imam, ona je odgovorila "pa eto onda ju gledaj na slici svaki dan" i onda se ocekuje da mi ocevi koji smo u istim/slicnim situacijama zavrsavamo po zatvorima jer nas se psihicki izludi. A da ne pricam o socijalnoj skrbi i policiji. Mora se 23 puta otici da bi oni na kraju otisli i dali ti djete da vidis 2 puta mjesecno dok majka djeteta izlazi i pije zabavlja se i tko zna jos. Htjeo sam ovo podjeliti sa vama i da se iznese u javnost da se vidi kakvi ljudi postoje.

Uvijek su ocevi najgori,a majkama sve ide nevazno je to sto imamo ista prava kao i one jer skrb nije dodjeljena. A kada procitas po zakonima i vidis da mogu kaznu dobiti za to,ne dobiju i nama jos gore bude. Ne trazim skrbnistvo nad svojim djetetom iako bih to volio zbog ponasanja i moje brige za majku moga djeteta.

Samo trazim svoje djete da vidim jer iskreno sam i zaboravio kako uzivo izgleda koliko dugo ju uzivo nisam vidjeo,samo na slici,a kada sam slucajno naisao na majki moga djeteta me se optuzilo za spijuniranje i pracenje i sto ja znam vise. Znam da ako mi izadete u susret i majka moga djeteta vidi ovo da ce mi sto posto totalno zabraniti vidanje djeteta i poceti siriti lazi o meni samo da skinu ljagu sa sebe kao sto je uvijek bilo,ali neka. Radim ovo samo da mogu svoje djete vidjeti,identitet si ne zelim otkrivati,ali ako bude potrebno da vidim svoje sunce malo,svoju tatinu princezu i to cu napraviti,bez obzira na prijave kakvegod dobio,makar u zatvoru zavrsio.

Nastaviti cu se boriti i kroz razne radove dokazati da sam i ja zasluzio vidjeti svoje djete,a ne da mi neka uzdignuta/nadobudna obitelj koju nitko ne podnosi (tocnije glavu te obitelji (kako se sama predstavlja) majka majke moga djeteta) brani vidjeti djete koje je moje,koje sam ja napravio,neka im Bog oprosti jer ja vec jesam"

eto to je jedan mali dio cjelokupne price. Sada ako zelite to objaviti bio bi vam zahvalan jer ovo je facebook profil od.kolegice. Ja za sada zelim biti anoniman. Hvala vam puno ako bi tohtjeli objaviti zajedno sa slikom transparenta kojega cu postaviti oko 02:00 ujutro na pjesacki most.

Hvala vam jos jednom




Klik za uvećanje:


Zadnja promjena: Redakcija 031; 23.09.2014. 11:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.09.2014. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Facebook komentari:

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.09.2014. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz više izvora sam čuo da djelatnice osječke socijalne službe favoriziraju majke u brakorazvodnim parnicama, te da se prema svim očevima postavljaju kao prema zlostavljačima i alkoholičarima.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 23.09.2014. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno! i sam sam otac,te znam kako je teško kad nevidim dijete cijeli dan jer sam na poslu il nešt,a kamo li ovo!
puna podrška tati i nadam se da ćeš se izboriti za svoje dijete....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2014. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima jako puno -mamica- koje ne zaslužuju topli dom obitelj djecu muža. Dakle institucije se drže onoga narodnog - Otac ko kolac- na žalost to se desilo ovom čestitom čovjeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2014. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[23.09.2014.] U redakciju nam je stigla poruka vezana za jučerašnji transparent koju vam u potpunosti prenosimo:

"Ovo vam pišem u vezi transparenta koji je neki dan svanuo s našeg pješačkog mosta, i cilj mi je da ispričam i drugu stranu priče, jer taj mladi novopečeni otac nije rekao potpunu istinu stvari, i u svijetlu anonimnosti, ja vam svoj pravi identitet, naravno, ne planiram reći, a želim samo da mome pismu posvetite jednaku pažnju, jer je velika potreba da se "nepravda" ispravlja. Naravno, ne želim reći da mladić laže, ili tako nešto. Istinu je rekao, ali ne i potpunu.

Istina je ta da se roditelji njegove "djevojke" protive da viđa dijete, ali, nije li se netko zapitao zašto je to tako? Možda i je istina da Centar za socijalnu skrb "ne želi" poduzeti ništa, ali, nije li se netko zapitao, zašto je to tako? A zanimali Vas, poštovana redakcijo Osijek031, a Vas, dragi čitatelji. Nije istina da majka pije. Istina je ta, da je naš mladi novopečeni otac, jedna vrlo problematična mlada duša, jedna, usudio bih se reći, psihički nestabilna mlada osoba, koja ima problem s izljevima bijesa, agresije i ljubomore, i isti nije prezao da diže ruku na majku svojeg djeteta, pa čak ni u javnosti, i čak dok je bila i trudna. Mislite li da su prijetnje upućene njemu nešto strašno?

Naš mladi novopečeni otac, u više navrata je rekao da će ubiti majku svojega djeteta, glavu obitelj, kako je on to poetski rekao, "majku majke mog djeteta", njezinog oca, pa čak i sebe, ali ne tiho, nego tako da i oni odu s njime, da će baciti bombu na njihovu kuću, i tko zna kakve još stvari. Ovoga se ja trenutno mogu sjetit, i iako ne poznam roditelje mlade majke, vrlo bih lako mogao zaključiti da je dobra stvar to što su zabranili da on viđa dijete.

A što se tiče rada MUP-a i Centra za socijalnu skrb, koju su naši dragi čitatelji toliko "nahvalili", i koje zbunjuje činjenica da je dojenče kod majke i njezinih roditelja, a ne obratno, moram uputiti sljedeće: Mislite li da te dvije institucije ne surađuju? Mislite li da te dvije institucije ne odrađuju dobro svoj posao? Većina ljudi koja je pročitala članak, vjerojatno i zna o kome se radi, a za vas koji ne znaju, moram reći sljedeće. U Centru za socijalnu skrb, VJEROJATNO, imaju pristup bazi podataka koja se nazali u Osječkom MUP-u. Nisam 100% siguran, ali vjerujem da su i oni upućeni, barem donekle, u cijelu situaciju. A istina je ta, da je naš mladi novopečeni otac, već par puta osuđivan, za krađu i nasilje, njegovi roditelji su rastavljeni, a njegov otac je poznati nasilnik i zlostavljač.

I sada, dragi čitatelji, nakon ovoga kraćeg pisma, u kojem ja ne izigravam žrtvu, ne lažem vas, niti vam bacam maglu u oči, nego nakon hladnih, istinitih činjenica, u koje možete povjerovati, ali i ne morate, boli me briga, imam pitati sljedeće...

Ako već sumnjate u vjerodostojnost rada naših institucija, što bi ste Vi napravili? Biste li ostavili malu, u rukama majke i njenih roditelja, koje je naš mladi otac toliko lijepo popljuvao, i kako je samo fino spomenuo te slatke svađe, koje se ne događaju NIGDJE drugdje na svijetu, nego, samo, u njihovom domu, dok svima drugima cvatu samo ruže, nego u njegovom domu, u kojem je situacija TOLIKO bolja od njihove. Što bi ste vi napravili za svoju kći, i što bi ste za nju napravili, da znate da ju njezin dečko maltretira psihički i fizički? Po reakcijama Vaših komentara, jasno mi je da vi njega ne bi ostavili u mogućnosti da uopće napiše nešto, i prošao bi vrlo teže i ružnije, nego što je, ali opet, za to su krivi njeni roditelji, jer imaju duše i poštovanja prema njemu, i nakon svega što je priuštio njenoj kćeri.

Jedinu stvar koju je Centar krivo napravio, je ta da nije našem ocu rekao istinu. A koja bi to bila? "Mladiću, imaš dosje, i znamo da ti i tvoju niste sposobni da se brinete za to dijete" Mislim da bi ovo bilo dosta dovoljno da se ova cijela situacija ne dogodi. I za sve koji su majku nahvalili svojem komentarima, nakon što su tako brzo povjerovali onome što im je bilo servirano, želim samo, da im se ova situacija nikada ne dogodi, pa da moraju iskusiti kako je to, biti nemoćan, dok vas balavac blati, i laže o vama, jer je nezadovoljan svojim životom, a nije spreman prihvatiti činjenicu, da njegov najveći problem i njegov najveći neprijatelj, zapravo, živi u ogledalu. A njemu ja mogu reći samo jednu stvar: Može te biti sram. Ja nisam siguran hoćete li vi ovo vidjeti, ili ne, ali ako vidite, samo želim da objavite, jer nije fer da se sluša samo jedna strana priče, jer ako vas toliko brine nepravda koja se događa u našem gradu, objavite ovo, i ispravite ju barem malo."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.09.2014. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bi bilo veselije u braku jako je bitno da roditelji upravljaju privatnim životom mladih parova ,i naravno tada nastupaju problemi. Zahvaljujući nezdravoj sredini u kojoj danas mladi ljudi žive sve više ima razvedenih to nam je svima poznato . Dakle besposlica nikakvi uvjeti za normalan život žalosno je što ne mogu djeci priuštiti osnovne potrebe za život . Koliko smo upoznati otvaraju se nekakve trgovine polovne robe tj odjevnih predmeta nekakav kao sajam za djecu sa polovnom robom. Tuga i jad od ovoga grada spali su ljudi da oblače koje kakve polovne uvezene krpe. Nije ništa novo što se dešavaju toliki brakolomi sve je to proizvod nikakve sredine u kojoj živimo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: