Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



BikeMyDays festival [2014.] [program]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65649
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2014. 13:04 
Naslov:  BikeMyDays festival [2014.] [program]
Od 16.09.2014. 19:00 do 22.09.2014. 23:58 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[18.09.2014.] BikeMyDays predavanje: "Bicikli imaju višestruke prednosti u odnosu na automobile"


[17.09.2014.] [FOTO] BikeMyDays tribina: "Osijek je grad biciklista, ali ne i grad ZA bicikliste"


Od utorka, 16. do ponedjeljka, 22. rujna 2014. godine održat će se BikeMyDays Festival.. Predavanja, tribine, aktivizam, kritična masa, radionice... Posjetite prvi BikeMyDays Festival!

BikeMyDays Festival (bikemydays.com) je prvi biciklistički festival u Osijeku (a i nešto šire) tijekom kojeg će se nizom tribina, predavanja, projekcija, radionica, performansa te drugih edukativnih, zabavnih i uzbudljivih sadržaja promovirati biciklizam kao pojavu koja na jedinstven način uvelike mijenja gradove, države, pa i svijet, u mjesta za ugodniji život.

Ovaj projekt Udruge za razvoj biciklizma kao načina života BikeMyDay, u suradnji s projektnim partnerom CroCulTour – Hrvatsko društvo kulturnog turizma, je u 2014. godini jedini u Hrvatskoj zadobio podršku Europske komisije na programu Kampanje održive mobilnosti „Do The Right Mix“ te s ponosom ističemo da se tako našao među sudionicima iz biciklistički razvijenih zemalja – Nizozemske, Danske i Njemačke... (http://dotherightmix.eu/action/winners#winner3)

Sadržajan i interaktivan program festivala odvijat će se od 16. do 22. rujna u Studentskom kampusu, te se poklapa s Europskim tjednom mobilnosti koji se ove godine održava pod sloganom “Our streets, our choice” (“Naše ulice, naš izbor”), a na sudjelovanje su pozvani svi građani, stari i mladi, biciklisti i oni koji će to tek postati…

Također, na sudjelovanje su pozvani predstavnici organizacija civilnog društva koji svojim radom promiču biciklizam, kao i pojedinci – cikloaktivisti, predstavnici Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, te predstavnici policije i Društva arhitekata grada Osijeka.

Budući da je Osijek grad s velikom, stalno rastućom i aktivnom populacijom biciklista, a biciklističke teme privlače sve veću pozornost javnosti širom svijeta, tijekom festivala očekujemo se velik broj posjetitelja, kako iz Osijeka, tako i iz drugih dijelova Hrvatske i inozemstva.



autori: Kristina Marić, Matija Drozdek, Domagoj Mrkonjić
Lokacija: Studentski kampus u Osijeku
Vrijeme trajanja: 16. - 22. rujna
Uz potporu Europske komisije na kampanji održive mobilnosti "Do The Right Mix"

Ulaz na sva događanja je besplatan!
U suradnji s Hrvatskim željeznicama – Putnički prijevoz osigurano je odobrenje popusta od 40% na redovnu cijenu prijevozne karte za 1. i 2. razred svih vrsta redovitih vlakova. Obavezno detalje o popustu pogledajte ovdje, na stranicama Hrvatskih željeznica – Putnički prijevoz.

Izdvajamo:
- Participacija građana: "glasuj" za razvoj biciklizma
- Edukacija: predavanja cikloaktivista
- Civilno društvo: predstavljanje bic projekata
- Film: projekcije kratkih filmova o mobilnosti biciklom
- Ekologija: radionice uporabe starih dijelova bicikla
- Uradi sam: ukrašavanje bicikla
- Sigurnost: škola sigurne vožnje
- Za najmlađe: kreativno - edukativna radionica za djecu
- Vožnja u kritičnoj masi
- Ležiš, a ideš: vožnja ležećih bicikala
- Koncerti: od akustike do rocka i electronike
- Biciklom izvan grada: turistička vožnja kroz Park prirode Kopački rit

Program:


Utorak, 16. rujna 2014.
18:30 – 19:00:
- otvaranje festivala
- konferencija za javnost
- predstavljanje promotivnog videa
- objava natječaja za video s temom mobilnosti biciklom* i natječaja #bikemydays za najbolju fotografiju putem Instagram mobilne aplikacije
- detaljnije o video natječaju: bikemyday.com/?p=23856

19:00 – 20:30 - javna tribina: „Kako oblikovati grad za ljude?”, na koje smo pozvali predstavnike Grada Osijeka i Društva arhitekata grada Osijeka

Srijeda, 17. rujna 2014.
10:00 – 14:00 - ispisivanje edukativno-poticajnih poruka na različitim lokacijama po biciklističkim stazama u Osijeku, na koje smo pozvali predstavnike Grada Osijeka
19:30 – 20:30 - predavanje članova Udruge BikeMyDay: „Prednosti i osnove bicikliranja, prometna pravila i bonton“, na koje smo pozvali predstavnike policije i Grada Osijeka

Četvrtak, 18. rujna 2014.
19:30 – 20:30 - predavanje članova Udruge BikeMyDay: „Biciklistička infrastruktura i urbanizam za budućnost“, na koje smo pozvali predstavnike Grada Osijeka i Društva arhitekata grada Osijeka

Petak, 19. rujna 2014.
15:00 – 16:00 - predavanje članova Udruge BikeMyDay: „Zagovaranje, suradnja s vlastima i drugim organizacijama i prikupljanje sredstava“
16:00 – 18:00 - predavanja gostiju:
16:00 – 16:30 - Mario Marolin, Lokalna akcijska grupa Papuk: predstavljanje projekta “Biciklom kroz kulture od Harkanya do Belišća”, koji uključuje novu biciklističku stazu i aplikaciju za posjetitelje na biciklima
16:45 – 17:15 - Julijana Tešija, Zaklada za razvoj lokalne zajednice Slagalica: predstavljanje projekta “Greenway” zelena staza od Latinovca do Kemeša (Mađarska)
17:30 – 18:00 - Krešimir Herceg, Udruga marketinških aktivnosti Lima: predstavljanje aktivnosti udruge na razvoju biciklizma u Slavonskom Brodu
20:00 - večera za sudionike, organizatore i volontere
22:00 – 1:00 - Otkazano zbog tehničkih poteškoća - glazbeni program:

Subota, 20. rujna 2014.
10:00 – 13:00 - edukativno – kreativna dječja radionica: crtanje bicikala, ispisivanje poruka na temu „Zašto volim bicikl?“, igraonica, izrada bicikala od balona škola sigurne vožnje koju provodi Policijska uprava Osječko-baranjska radionica izrade asesoara za bicikl (podvezica za bicikliranje u suknji, cvjetno zvonce, ukrašavanje košara, izrada straps-a) – Maje Zmaje hodanje na slack line-u radionica bubnjanja – RitmOs radionica ponovne uporabe starih dijelova bicikla vožnja ležećih bicikala
13:00 - ručak za sudionike, organizatore i volontere
14:00 - 15:00 - predavanje projektnog partnera – Jesenka Ricl, CroCulTour – Hrvatsko društvo kulturnog turizma: „Inovativna promocija biciklizma kroz umjetnost i medije“
15:15 – 17:45 - predavanja gostiju:
15:15 – 16:00 - Kristina Babić, Slama – Udruga za promicanje umjetničke svijesti u društvu: predstavljanje projekta “Panonski put umjetnosti”
16:15 – 17:00 - Simon Wintermans, cikloputnik svjetskog glasa koji biciklom spaja Europske prijestolnice kulture, organizator BikE.U biciklijade između Osijeka i Pečuha: “How to make a piece of art of a bicycle journey” predavanje je na engleskom jeziku, prijevod je osiguran
17:15 – 17:45 - Agnes Ćurčić Asodi, Novosadska biciklistička inicijativa, predstavljanje biciklističke kulture i cikloaktivizma u Novom Sadu
18:00 – 18:20 - prikazivanje izabranih video radova na temu mobilnosti biciklom
19:00 – 20:00 - kritična masa – masovna vožnja ulicama grada uz sudjelovanje predstavnika Grada Osijeka i policije
21:30 – 2:30 - Otkazano zbog tehničkih poteškoća - glazbeni program

Nedjelja, 21. rujna 2014.
10:00 – 12:00 - Turistička vožnja kroz Park prirode Kopački rit

Ponedjeljak, 22. rujna 2014.
20:00 – 21:00 - izložba najboljih fotografija s #bikemydays Instagram natječaja prikazivanje najboljeg video rada o mobilnosti biciklom druženje organizatora, volontera, partnera i sponzora uz degustaciju zatvaranje festivala



Zadnja promjena: Redakcija 031; 18.09.2014. 10:16; ukupno mijenjano 5 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2014. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosad sam branio svakog biciklistu jer sam i ja od glave do pete bajker no što sam se nagledao zadnjih mjesec dana to je nevjerojatno. U pravu su svi koji tvrde da su biciklisti najveće smeće u prometu. Sreo sam desetak ljudi kako telefonira s mobom i vozi bicikli (zbog jedne ženturače sam skoro zginuo) i to sve žene. Da ne ispadnem seksista samo obratite pažnju više pa će te vidjeti isto kao i ja. Da ne pričam o vožnji gdje god se stigne ili da je teško sići s bicikla i pregurat ga preko pješačkog (fala bogu ja to radim). Najviše mi smeta ta nevjerojatna nekultura da svugdje voze jedno pored drugog, priča se a boli ih uvce što netko ide im u susret. Prestrašno za vidjeti ponašanje svake budale što sjedne na bicikl. Jučer na biciklisti pored Eurodoma naletio auto na pješačkom. Garant je vozio preko istog. Dok je policija radila uviđaj na suprotnoj strani ceste upozorim srednjoškolca da siđe s bicikla i pregura ga zbog drugih i da mu se ne dogodi nešto slično a on mi se cereka u facu. Kada ga pukne nešto nek mi dragi bog oprosti ja ću mu se nasmijati. Ljudi su budale, jedino kada osjete na sovoj koži sranje možda se promjene ali uvjereno ... možda!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2014. 15:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la: ›
Dosad sam branio svakog biciklistu jer sam i ja od glave do pete bajker no što sam se nagledao zadnjih mjesec dana to je nevjerojatno. U pravu su svi koji tvrde da su biciklisti najveće smeće u prometu. Sreo sam desetak ljudi kako telefonira s mobom i vozi bicikli (zbog jedne ženturače sam skoro zginuo) i to sve žene. Da ne ispadnem seksista samo obratite pažnju više pa će te vidjeti isto kao i ja. Da ne pričam o vožnji gdje god se stigne ili da je teško sići s bicikla i pregurat ga preko pješačkog (fala bogu ja to radim). Najviše mi smeta ta nevjerojatna nekultura da svugdje voze jedno pored drugog, priča se a boli ih uvce što netko ide im u susret. Prestrašno za vidjeti ponašanje svake budale što sjedne na bicikl. Jučer na biciklisti pored Eurodoma naletio auto na pješačkom. Garant je vozio preko istog. Dok je policija radila uviđaj na suprotnoj strani ceste upozorim srednjoškolca da siđe s bicikla i pregura ga zbog drugih i da mu se ne dogodi nešto slično a on mi se cereka u facu. Kada ga pukne nešto nek mi dragi bog oprosti ja ću mu se nasmijati. Ljudi su budale, jedino kada osjete na sovoj koži sranje možda se promjene ali uvjereno ... možda!

     Nekultura, pa i prometna, je ljudska osobina, i nije rezervina za samo jednu skupinu građana. Moguće je da u nekoj skupini postoji više nepoželjnog ponašanja ali zbog toga ne bi trebali osuđivati cjelu skupinu. Problem je lako rješiv. Policija treba češće sankcionirati takve neodgovorne vozače i za tren će se naučiti odgovorno ponašati u prometu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.09.2014. 22:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la: › U pravu su svi koji tvrde da su biciklisti najveće smeće u prometu.

Spadaš li i ti, samoprozvani bajker od glave do pete, u istu tu skupinu s nama ostalima?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2014. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospon Simo a gdje ja to generaliziram s obzirom da sam i sam prpiadnik te skupine? Naveo sam samo svoja osobna iskustva u tom. Nastojim držati se pravila gdje god je moguće jedino nisam baš raspoložen da idem na cestu gdje nema biciklističke no kad vozim po stazama za pješake extremno sam pažljiv.Kada naletim na nekog poput mene nadam se da će te to biti Vi i neću biti usamljen u poštivanju drugih sudionika u prometu.
Frost, gdje spadam može se vidjeti u prometu. Nebitno je da govorim gdje sam i što sam već sam samo naveo ono što vidim svaki dan. Ako želite mogu sve potkrepiti slikama. nije problem stati pored Eurodoma i slikati kako nitko ne silazi s bicikla dok prelazi zebre ili bilo što sam naveo. Nemam ja tu što dokazivati već obratite pažnju i vidjet će te koliko sam u pravu. Naučio sam jednu stvar u životu. Da stojim potred crnog zida uvijek bi netko naišao i rekao mi kako je lijep taj žuti zid. Tako i vaši komentari, kontre radi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2014. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la (Pogledaj post): › Gospon Simo a gdje ja to generaliziram s obzirom da sam i sam prpiadnik te skupine?

!Klick je napisao/la: ›
U pravu su svi koji tvrde da su biciklisti najveće smeće u prometu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2014. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam da li klinci u oš, danas, prolaze obuku i polažu ispite kao mi sredinom osamdesetih. U svakom slučaju bilo bi dobro da je tako.

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2014. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
!Klick je napisao/la (Pogledaj post): › Gospon Simo a gdje ja to generaliziram s obzirom da sam i sam prpiadnik te skupine?

!Klick je napisao/la: ›
U pravu su svi koji tvrde da su biciklisti najveće smeće u prometu.



A gdje je tu SVI da bi moglo biti govora o generaliziranju? Ne kužim to hvatanje riječi izvan konteksta. Da sam išao hvlaiti bicikliste opet bi se netko sjetio da me popljuje. Nije bitno što se piše već je važnije udariti kontru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: