Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad objavio natječaj za povećanje energetske učinkovitosti u obiteljskim kućama na području Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2014. 19:21 
Naslov:  Grad objavio natječaj za povećanje energetske učinkovitosti u obiteljskim kućama na području Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad je objavio javni natječaj za prikupljanje ponuda fizičkih osoba radi sufinanciranja projekta "Poticanje povećanja energetske učinkovitosti u obiteljskim kućama na području Grada Osijeka" u 2014. godini.

Podsjetimo, Fond je u proljeće ove godine uputio javni poziv za prikupljanje ponuda jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave za neposredno sufinanciranje programa povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća, a potom je obavljen terenski pregled prijavljenih obiteljskih kuća.

Cilj ovog natječaja je sufinanciranje povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća kroz sljedeće mjere:
a) zamjena postojeće ugradnjom nove vanjske stolarije,
b) povećanje toplinske zaštite ovojnice obiteljske kuće,
c) povećanje energetske učinkovitosti sustava grijanja ugradnjom plinskih kondenzacijskih
kotlova,
d) povećanje energetske učinkovitosti sustava prozračivanja ugradnjom uređaja za povrat topline otpadnog zraka (rekuperatora),
e) izrada energetskog pregleda i energetskog certifikata obiteljske kuće nakon provedbe projekta.
f) Riječ je o nepovratnim sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i Grada Osijeka kojima će se sufinancirati mjere povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća. Za provedbu ovog projekta osigurana su sredstva od strane Fonda u iznosu od 496.800,00 kn i Grada u iznosu od 124.200,00 kn.
Pravo na korištenje nepovratnih novčanih sredstava Fonda i Grada može ostvariti fizička osoba na postojećoj obiteljskoj kući na području Grada, u kojoj ima prebivalište, ako je ista u njenom vlasništvu ili u vlasništvu članova njene uže obitelji.

Korisniku će se prema ovom Natječaju dodijeliti iznos sufinanciranja od 50%, odnosno do maksimalnog iznosa od 34.500,00 kuna (s PDV-om) po obiteljskoj kući.

Natječaj za sufinanciranje povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća otvoren je do 26. rujna 2014. Prijavni obrazac kao i sva natječajna dokumentacija može se podići u Upravnom odjelu za urbanizam i graditeljstvo, komunalno-stambeno gospodarstvo, promet i zaštitu okoliša te mjesnu samoupravu Grada Osijeka ili na internetskim stranicama Grada osijek.hr, te se isti sa propisanom dokumentacijom u privitku, dostavlja u zatvorenoj omotnici na adresu Grada Osijeka, Franje Kuhača 9, 31000 Osijek uz naznaku: "PROGRAM POVEĆANJA ENERGETSKE UČINKOVITOSTI OBITELJSKIH KUĆA NA PODRUČJU GRADA OSIJEKA - NE OTVARATI"

Ponude moraju biti dostavljene do 26. rujna 2014. godine. Rezultati natječaja bit će objavljeni na internetskim stranicama Grada osijek.hr.







Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Elena Sunček/Foto-arhiv031


Pročitajte i..
Uskoro kreće projekt poboljšanja energetske učinkovitosti stambenih zgrada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2014. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da smo mi koji smo večinu tih poboljšanja već napravili - prosto rečeno: popušili Sad

Obložila sam fasadu stiroporom, skinula salonit ploće i stavila sendvić krov, zamijenila dio stolarije plastičnom - bez prava na povrat dijela troškova Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2014. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Izgleda da smo mi koji smo večinu tih poboljšanja već napravili - prosto rečeno: popušili Sad


Tako to uvijek biva...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.09.2014. 7:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta je sa zgradama? Da li zgrade ulaze u obzir ili...?

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prizma
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.09.2014. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

600 000 kn osigurano, max 35 000??? Ako svi iskoriste maksimalni iznos energetska slika grada će se odmah promijeniti jer će ČAK 17 objekata biti energetski poboljšano...ajme projekta Smile za anale!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2014. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@PreacheR

Jok! Zgrade nisu obiteljske kuce.
No ni rijeci o tome kakva vrsta pomoci ce biti za stanare zgrada. Stanari zgrada mogu samostalno mjenjati samo stolariju, eventualno izolaciju iznutra postaviti. No za procelje bi se morala dogovoriti cijela zgrada, no ne znam bi li se to dozvolilo za veliki broj osjeckih zgrada koje imaju opeku na procelju, tipa Sjenjak, Jug, Gornjodravska obala, Donji grad, Retfala, Vijenac Dinare itd. posto postavljanjem izolacije promijenio bi se izgled tih procelja.
Ovim natjecajem su stanovnici zgrada diskriminirani, posto bi i oni mogli zamjeniti stolariju..
Od iduce se sezone grijanja pocinje primjenjivati novi obracun, ne vise po cetvornom metru vec po potrosnji. Tome ce prethoditi obvezna ugradnja razdjelnika, a sam taj trosak ovisno o broju razdjelnika po stanu moze iznositi do 7.000-8.000 kn.
Inace to nema previse smisla za veliki dio osjeckih zgrada gradjenih '70tih, '80tih godina, betonskih zgrada gdje je najefikasnije kad se cijela zgrada grije.
Ovim novim sustavom, osim sto ne znamo kako to zamisljaju postaviti na ove stare instalacije grijanja, bice doista zanimljivo vidjeti kako ce netko zavrnuti svoj radijator dok ce susjedova toplina prolaziti kroz neizolirane betonske zidove.
Dakle, ako se ne izolirate od susjeda, a on primjerice zavrne pokoji radijator, vasa ce toplina ici k njemu, a vi cete placati po potrosnji..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: