Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Mala Muu" zaspala zauvijek...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65769
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2014. 7:51 
Naslov:  "Mala Muu" zaspala zauvijek...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I posljednja tri mljekomata Mala Mu osječke tvrtke Žito prije nekoliko dana uklonjena su s osječkih ulica. Razlog? Neisplativost.

Podsjetimo, Žito je prije dvije godine postavilo šest mljekomata na nekoliko lokacija u gradu kako bi se građanima omogućilo svježe i kvalitetno domaće mlijeko s obližnjih farmi koje nije tvornički obrađeno. No, projekt se od samog početka suočio s nezainteresiranošću kupaca, pa su u Žitu odlučili ukloniti tri mljekomata, a ostaviti tri na kojima je prodaja išla relativno dobro (kod Kauflanda na Jugu 2, na Đakovštini i u Retfali).

[VIDEO] Otvorenje Mala Muu mljekomata




Međutim, prodaja svježeg mlijeka nastavila se smanjivati pa je tako ukupna prodaja mlijeka na sva tri mljekomata pala na samo 80 litara dnevno, a obzirom da je prodaja po mljekomatu ispod 200 litara dnevno neisplativa uslijed visokih troškova održavanja, više nije bilo moguće držati mljekomate u funkciji.

Očekivana vijest jer Osječani izgleda nisu prihvatili svježe mlijeko s farmi pa su mljekomati zbog slabe potražnje građana otišli u povijest.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Video i foto: Ana Mišin/foto-arhiv031


Pročitajte i..
[FOTO + VIDEO] Osijek dobio prvi Mala Muu mljekomat
"Mala Muu" mljekomati se gase!
"Mala Muu" mljekomati se definitvno gase!
"Mala Muu" će ipak preživjeti - mljekomati ostaju na tri lokacije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2014. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo i osnovno, Mala Muu mlijeko nije bilo domaće, nego se dovozilo s farme Mala Branjevina. Sustav hranidbe krava na toj farmi se ne razlikuje od sustava hranidbe na drugim farmama koje su dobavljači mlijeka za Dukat, Vindiju, Meggle i druge velike prerađivače.
Što uopće znači 'domaće' mlijeko? Danas gotovo da i nema domaćeg mlijeka jer i ono malo preostalih farmera hrani krave s koncentratima i kojekakvim aditivima, a krave uglavnom ne idu na ispašu nego jedu fermentirana krmiva.
Prednost Mala Muu mlijeka je bila u tome da je to mlijeko bilo punomasno i neprerađeno tj. sadržavalo je od 3,7 - 4,2% mliječne masti.
Mislim da mljekomati nisu uspjeli samo iz razloga što su nepraktični (pranje i donošenje vlastitih boca, komplikacija s plaćanjem sa sitnišima, pjenjenje mlijeka kod točenja, curenje mlijeka iz boce za vrijeme vožnje u automobilu...). Ljudi su komotni, radije uđu u Kaufland ili Spar i ubace u košaru tetrapak mlijeka.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.08.2014. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Prvo i osnovno, Mala Muu mlijeko nije bilo domaće, nego se dovozilo s farme Mala Branjevina. Sustav hranidbe krava na toj farmi se ne razlikuje od sustava hranidbe na drugim farmama koje su dobavljači mlijeka za Dukat, Vindiju, Meggle i druge velike prerađivače.
Što uopće znači 'domaće' mlijeko? Danas gotovo da i nema domaćeg mlijeka jer i ono malo preostalih farmera hrani krave s koncentratima i kojekakvim aditivima, a krave uglavnom ne idu na ispašu nego jedu fermentirana krmiva.
Prednost Mala Muu mlijeka je bila u tome da je to mlijeko bilo punomasno i neprerađeno tj. sadržavalo je od 3,7 - 4,2% mliječne masti.
Mislim da mljekomati nisu uspjeli samo iz razloga što su nepraktični (pranje i donošenje vlastitih boca, komplikacija s plaćanjem sa sitnišima, pjenjenje mlijeka kod točenja, curenje mlijeka iz boce za vrijeme vožnje u automobilu...). Ljudi su komotni, radije uđu u Kaufland ili Spar i ubace u košaru tetrapak mlijeka.


nije bas neki problem oko tocenja,a ako se dobro zatvori ne curi!problem je u ljenosti ljudi i cijeni od 7 kn,a u konzumu onaj šrot od trajnog je 4-5 kn!to je ljudima najveci razlog! šteta,meni je mlijeko bilo super i redovito sam ga kupovao....

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: