Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Još malo o biciklističkim stazama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Skykab
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2014. 21:19 
Naslov:  Još malo o biciklističkim stazama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepi pozdrav urednicima, mojim osjećanima i biciklistima.
Mnogi su već pisali o ovoj temi ali nažalost ne primjećujem nikakve pomake na bolje. Svečano se otvaraju nove biciklističke staze, što je lijepo. Budu tu političari, novinari, djele se kemijske, kape, majice, priča se o ekologiji, zdravlju, koristima biciklizma i pedaliranja. I to prođe. Svi su sretni jer kao nešto se radi. Netko je izgradio te staze, ljudi su dobili plače, političari skupili nekoliko bodova za buduće izbore a građani, koji imaju sve manje novca za preskupo gorivo, mogućnost da na posao, ako ga imaju, mogu bezbrižno i bez straha doći biciklom. I to je to. Više nitko te staze ne obilazi, ne održava i ne popravlja. Više nitko za njih ne odgovara.
I tako ja, prije neki dan, krenem biciklom iz Tenje za Osijek i na pola puta ostanem zaprepašten stanjem u kojem se nalazi staza. Ne mogu vjerovati da netko nije stradao ili u najmanju ruku oštetio bicikl. Po danu još nekako može se stazom proći ali noću je vožnja ruski rulet. Dobrim dijelom staza je kliznula prema obližnjem kanaliću te su se na njoj otvorile pukotine široke po desetak centimetara i isto toliko duboke. Što to znači kad kotač bicikla uđe u takvu pukotinu? Trenutan pad, teška povreda, lomovi i velika šteta na biciklu. Ono što je zanimljivo u cijeloj priči je ponašanje policije. Budu oni tu negdje ili autom ili motorom, sačekaju bicikliste, naplate im kaznicu jer nemaju zvonce, prsluk ili ispravno svijetlo i odu. Vidjeli su stazu, ljudi su se žalili i znaju za to ali nisu nikad naplatili kaznu izvođaču radova ili firmi koja ju je dužna održavati. To valjda ne funkcionira tako. Ali kako onda? Netko treba stradati? Pokušati ću staviti sliku koju sam snimio mobitelom da ne ispadne pretjerivanje ovo što sam napisao ali ako ne uspijem uvjerite se sami, pošaljite nekoga neka snimi. Valjda je nekome stalo.



20140815_162628.jpg
 Opis:
 Veličina:  2.49 MB
 Pogledano:  220 put(a)

20140815_162628.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2014. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već smo tu stazu prežvakali... daj neku drugu

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2014. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Pisao sam o problemima sa tom stazom, slao zamolbe u MO Tenja, gradonačelniku, zamjenicima gradonačelnika, upozoravao na opasnosti i moguće posljedice za bicikliste i vlasnika staze, a jedini rezultat je da se problem jednom spomenuo na jednoj sjednici gradskog vijeća. Ovakvu nezainteresiranost, lijenost i nemar gradske uprave još nismo vidjeli. Mogli su makar izdati nalog da se _ebene pukotine napune tucanikom ili šljunkom. Svakodnevno se vozim tom stazom, i garantiram da ove godine na njoj nije bilo nikakvih intervencija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.08.2014. 1:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razbit ću se na toj stazi pa tužiti sve redom. Se ih bum tužil! Laughing

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2014. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije loša ideja.
Nabaviš neki jeftini bic u trulom stanju, još ga malo pobacaš oko te rupe i onda zabiješ prednji točak u nju.

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2014. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
Razbit ću se na toj stazi pa tužiti sve redom. Se ih bum tužil! Laughing

u normalnom svijetu to se tako radi. ovdje možeš prodati kuću i auto i nećeš dočekati presudu.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: