Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatski prijatelji za Gunju [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2014. 15:55 
Naslov:  Hrvatski prijatelji za Gunju [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dva mjeseca nakon što su poplave pogodile županjsku Posavinu i čitava se Hrvatska digla na noge kako bi im pomogla, većina je građana razočarana s obzirom da humanitarna pomoć vrlo sporo dolazi do onih kojima je namijenjena. Udruga GOGO i UHDDR Sveti Rok odlučili su pomoć distribuirati na drugi način – direktno. Uz pomoć načelnika Općine Gunja Hrvoja Lucića odabrano je 20 obitelji, a svaki donator moći će osobno kontaktirati obitelj kojoj želi pomoći i to putem web stranice www.hrvatski-prijatelji.com.hr ili Facebook profila. Najveću ulogu imat će građani, tvrtke i udruge, a organizatori očekuju da će se akcija proširiti i na druge obitelji. Idućih dana na adrese stotinu najuspješnijih hrvatskih poduzeća te saborskim zastupnicima i hrvatskim europarlamentarcima poslat će poziv da se uključe u akciju. Načelnik Lucić je kazao da do 10. kolovoza očekuje još 70 kontejnera za privremeni smještaj ugroženih obitelji, te izvijestio da je u pučkoj kuhinji u Gunji jučer podijeljeno rekordnih 2.750 obroka.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- uskoro nova tretiranja protiv komaraca
- HDZ protiv Jakovine
- Gong mira u Vukovaru


Osječka televizija - Vijesti, 23.07.2014.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.07.2014. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila sam u Gunji i Rajevom selu prije nekoliko dana. S kim god sam razgovarala jedino kuhinju hvale, sve ostalo je uglavnom "zbrda-zdola", a naročito podjele raznih potrepština koje stižu u premalom broju (kolica i slično).
Priča jedan prijatelj da je u CK išao tražiti nekoliko praznih vreća i 1 litru "Izosana", a gospođa mu je rekla neka si ide kupiti jer ima mirovinu. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2014. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi smo mi jedne ovce pogodne za šišanje, skupimo preko 60 milijuna kuna preko CK, oni malo oročili da se ima za koje janje i prasence, e dobiće šipak ubuduće od mene.

i dan danas se ne zna točan broj evidentiranih osoba nastradalih u poplavama, ali recimo da ih je 20 tisuća to je onda 3 tisuće po osobi, a gdje je što je skupljeno u odjeći i humanitarnoj pomoći.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SrodnaDuša
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2014. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
svi smo mi jedne ovce pogodne za šišanje, skupimo preko 60 milijuna kuna preko CK, oni malo oročili da se ima za koje janje i prasence, e dobiće šipak ubuduće od mene.

i dan danas se ne zna točan broj evidentiranih osoba nastradalih u poplavama, ali recimo da ih je 20 tisuća to je onda 3 tisuće po osobi, a gdje je što je skupljeno u odjeći i humanitarnoj pomoći.


Tri su razine solidarnosti: osobna, društvena i institucionalna. Osobna i društvena u Hrvatskoj savršeno funkcioniraju, ali kad se pojave institucije onda sve nestaje.
Što to ne valja u nama da se povampirimo kad vidimo državna sredstva?

A sada, uz sve ostale mjere, treba, nažalost, poduzeti i sve da se ne ukrade što od darovanog novca, hrane i odjeće.
Znamo kako Hrvati u institucijama razmišljaju i djeluju kada se ima što uzeti.
Čisto da se ne osramotimo. Da ne padnemo jop dublje sami sebi u očima, bio bi to još jedan fatalan korak prema propasti ovog društva.

_________________
"Gospodine, čuvaj nas... od svojih 'sljedbenika'!" (s jednog grafita u Londonu)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2014. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko darovane odjeće, obuće, igračaka i sl. možemo naći u Second hand shopovima ili na "buvljacima"?

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: