Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] U djeci se krije najviše ljudskosti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2014. 19:37 
Naslov:  [FOTO] U djeci se krije najviše ljudskosti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se u najmanjima krije najviše ljudskosti dokazali su učenici trećih i četvrtih razreda OŠ "Vladimir Nazor" Đakovo, OŠ "Silvije Strahimir Kranjčević" Levanjska Varoš i OŠ Kneževi Vinogradi koji su se, boraveći u Školi u prirodi u Centru za edukaciju Gradskog društva Crvenog križa Osijek u Orahovici od 19. do 24. svibnja 2014. godine, velikodušno odricali svojih slatkiša kako bi pomogli djeci s poplavljenih područja. Zajedno sa svojim učiteljicama, a na inicijativu studenata Učiteljskog fakulteta u Osijeku Marijane Filipović, Gorana Hosua, Marine Roček i Ivane Juke organizirali su i proveli ovu humanitarnu akciju. Cilj ove akcije je, osim pomoći unevoljenima, razvoj humanosti, solidarnosti i empatije kod djece. Osim slatkiša i grickalica, učenici ovih škola napisali su pisma podrške svojim vršnjacima. Prenosimo neka od pisama u cijelosti:

- Žao mi je što nemate dom. Molit ću se za vas. Ne brinite se, sve će biti uredu. Ljudi su dobri i pomoći će kao i mi. Znam da kad ponovno dobijete dom, pomoći ćete drugima kojima treba pomoć. - Rebeka, 10 godina



- Jako mi je žao što nemate dom i željela bih da se što prije vratite u svoje kuće. Molimo za vas. Ne brinite, pomoć stiže sa svih strana. Ljudi će pomoći kao i mi. Kad dobijete dom, pomoći ćete i vi drugima. - Milica, 10 godina



Prikupljena pomoć i pisma podrške predani su u prostorijama Općine Velika Kopanica odakle će biti proslijeđeni na područja najviše stradala u poplavama. Ovo akcijom željeli su potaknuti ostalu djecu, a i odrasle, na solidarnost i time dokazali da je vrlo bitno biti čovjek!



Tekst i foto: Goran Hosu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: