Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oprez! Prevaranti i lažni humanitarci traže novac za stradale u poplavama!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.05.2014. 14:29 
Naslov:  Oprez! Prevaranti i lažni humanitarci traže novac za stradale u poplavama!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[20.05.2014. 09:41] Nezapamćene poplave u Srbiji i BiH potaknule veliku solidarnost u regiji


I dok je velika većina građana Hrvatske pokazala veliko srce skupljajući najpotrebnije stvari za nastradale u poplavama na istoku zemlje, uvijek nažalost postoje oni koji se žele okoristiti na tuđoj nevolji.

Problem je uočen na više područja u Hrvatskoj, a najizgledniji je u Brodsko-posavskoj županiji koja je i sama na udaru poplava. Naime, tamo su u stanove i obiteljske kuće počeli dolaziti lažni humanitarci koji traže isključivo novac za stradale u poplavama.

Tako se upozoravaju svi građani da ne nasjedaju prevarantima i lažnim humanitarcima i ne daju novac onima koji pokušavaju zloupotrijebiti izvanredno stanje kako bi se na brzinu okoristili. Svaku sumnjivu osobu treba prijaviti nadležnoj policijskoj upravi jer je riječ o kaznenom djelu prevare, odnosno lažnog predstavljanja.

Na društvenim mrežama se građanima savjetuje i da na svakom pojedinačnom doniranom proizvodu markerom upišu slovo H, kako se takvi proizvodi kasnije ne bi preprodavali.

Svi građani koji žele pomoći stradalima u poplavama mogu se obratiti nekoj od brojnih udruga koje prikupljaju pomoć ili lokalnom ogranku Crvenog križa ili Caritasa. Također, Ministarstvo socijalne politike i mladih otvorilo je call centar na kojem građani mogu dobiti sve informacije vezane za donacije i pomoć poplavama unesrećenim sugrađanima.

Brojevi su 099- 380 6408 i 099-380 6407 za sve građane koji su spremni prihvatiti unesrećene osobe, odnosno 01 555 7083 i 099- 3806 402 na kojima građani mogu dobiti sve ostale informacije vezane za prikupljanje donacija.





Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Radio Osijek/HINA/Ružojčić/Petrinović


Pročitajte i..
Poziv u pomoć - Osijek pomaže poplavljenim područjima! [informacije]
Opasnost od poplava još nije prošla u Brodsko-posavskoj županiji


Zadnja promjena: Redakcija 031; 20.05.2014. 12:29; ukupno mijenjano 3 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.05.2014. 22:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako bi mi neki prevarant došao tražiti novac, a ja zovem 112 - kolika je vjerojatnost da će policija doći u nekom razumnom vremenu i privesti prevaranta?

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tihibambi
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.05.2014. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja smo mi stoka od naroda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2014. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ako bi mi neki prevarant došao tražiti novac, a ja zovem 112 - kolika je vjerojatnost da će policija doći u nekom razumnom vremenu i privesti prevaranta?

ja zvao neki dan 112 i pričam ja tako, evo spojit ću vas sa policijom, pričam ja policiji, evo spojit ću vas sa prometnom, sve ispočetka tralala tralala, daaa, poslat ćemo patrolu, pogledam na mobitel, 4 i pol minute, uho mi se oznojilo a grlo osušilo, tako da bolje da mu složiš neku polugu i zavežeš ga za ogradu, okačiš mu poruku, ovo je lopov, krade od jadnih ljudi pa nek ga pljuju.

e vidjet ćeš onda kako će policija brzo doći, ali po tebe Razz

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: