Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Osijeku ukradeno 50% više bicikala u odnosu na prošlu godinu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2014. 11:41 
Naslov:  U Osijeku ukradeno 50% više bicikala u odnosu na prošlu godinu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nedavna krađa četiri bicikla ispred jednog noćnog kluba u Tvrđi, iako su bili zavezani lokotom, ponovo je skrenula pozornost na sve veći problem u Osijeku – kontinurani rast broja ukradenih bicikala iz godine u godinu.

To potvrđuju i podaci Policijske uprave osječko-baranjske za razdoblje do 18. travnja ove godine koja je evidentirala 111 slučajeva krađe bicikala što predstavlja porast od čak 50% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Naravno, tih evidentiranih 111 krađa samo je vrh ledene sante jer većina vlasnika niti ne prijavi krađu policiji, posebice ako se radi o jeftinijim ili starijim biciklima. Samo je 11 od 111 ukradenih bicikala do sada pronađeno i vraćeno vlasnicima.

Važno je podsjetiti i kako se kod bicikala vrijednosti do 2.000 kuna postupak pokreće privatnom tužbom, dok se policija postupak po službenoj dužnosti pokreće samo za bicikle čija je vrijednost veća od 2.000 kuna.

Bicikli nestaju iz svih dijelova grada, s javnih površina, ulaza u stambene zgrade, iz dvorišta i garaža... Kradu se i jeftini i skupi bicikli, a prave zaštite protiv krađe nema, osim što lopovima možete otežati „posao“ tako što ćete ih zaključati skupljim i debljim lokotima ili lancem.



Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Neučinkovitost policije i debilni zakon o 2000 kuna, naravno daje krila lopovima. Nažalost koje kakve sajle, lanci i lokoti očito nisu dovoljna zaštita protiv lopova. Iako ne postoji 100%-tna zaštita mislim da je trelock na tragu rješenja. Supruga i ja ga koristimo na bajsevim i do sada ih još uvijek imamo. Siguran je od rezanja standardnim lopovskim alatima što je veoma bitno. Lopovi koji su u stanju otključati takvu bravu, vjerujem da se bave unosnijim poslovima od krađe bajseva. Naravno treba voditi računa da se bajsevi ostavljaju u pješačkoj zoni, gdje je velik broj pješaka i na osvijetljenom mjestu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2014. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Neučinkovitost policije i debilni zakon o 2000 kuna, naravno daje krila lopovima. Nažalost koje kakve sajle, lanci i lokoti očito nisu dovoljna zaštita protiv lopova. Iako ne postoji 100%-tna zaštita mislim da je trelock na tragu rješenja. Supruga i ja ga koristimo na bajsevim i do sada ih još uvijek imamo. Siguran je od rezanja standardnim lopovskim alatima što je veoma bitno. Lopovi koji su u stanju otključati takvu bravu, vjerujem da se bave unosnijim poslovima od krađe bajseva. Naravno treba voditi računa da se bajsevi ostavljaju u pješačkoj zoni, gdje je velik broj pješaka i na osvijetljenom mjestu.


mozes li reci gdje si kupio trelock, koji i koliko novaca?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Neučinkovitost policije i debilni zakon o 2000 kuna, naravno daje krila lopovima. Nažalost koje kakve sajle, lanci i lokoti očito nisu dovoljna zaštita protiv lopova. Iako ne postoji 100%-tna zaštita mislim da je trelock na tragu rješenja. Supruga i ja ga koristimo na bajsevim i do sada ih još uvijek imamo. Siguran je od rezanja standardnim lopovskim alatima što je veoma bitno. Lopovi koji su u stanju otključati takvu bravu, vjerujem da se bave unosnijim poslovima od krađe bajseva. Naravno treba voditi računa da se bajsevi ostavljaju u pješačkoj zoni, gdje je velik broj pješaka i na osvijetljenom mjestu.


mozes li reci gdje si kupio trelock, koji i koliko novaca?

Nije jeftin. 400 kunića, u radnji mi ga odmah i namontirali. Možda se na eBay-u, ili negdje dalje, može i jeftinije nabavati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2014. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

thx za info

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

N.N. je napisao/la: ›
thx za info

Drago mi je ako sam pomogao.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ro3y
Offline
Ukupno postova: 132
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 21:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je u tome što ljudi jš uvijek ne znaju adekvatno zaključati bickl, te ka vežu s razno raznim sajlama u cjenovnom rangu od 10-50kn.

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=40314

http://www.bikemyday.com/2014/02/25/kako-zakljucati-bicikl-u-lock-za-najvecu-sigurnost/

_________________
Fuš King!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ro3y je napisao/la: ›
Problem je u tome što ljudi jš uvijek ne znaju adekvatno zaključati bickl, te ka vežu s razno raznim sajlama u cjenovnom rangu od 10-50kn.

http://www.bikemyday.com/2014/02/25/kako-zakljucati-bicikl-u-lock-za-najvecu-sigurnost/


Ma molim te lijepo, a ja mislio da je problem u tome što su pojedinci lopovčuge, šta on ima dirat moj bicikl ako ga ja nisam vezao, pa nije mu to ćaća ostavio, jebem im oca lopovskog. A kad ga uvatiš i malo mu prste uvrneš, onda odgovaraš za tjelesni napad. Zar to nije suludo?

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: