Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komentar: Zaslužujemo li referendum i demokraciju?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2013. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la: ›
pa di nismo odlucili skupljat potpise i organizirate takve debilne referendume kao ova dva, do ovoga vjerojatno ne bi doslo

dok god smo tupavi, netrepeljivi prema drugima i gledamo iskljucivo vlastitiku korist u svemu, nam referendum ni ne treba

Zanimljiv način pravdanja uvođenja totalitarnih odredbi.
Sjedi , jedan !


ja nista ne pravdam

sadasnji zakon o referendumima je katastrofa

novi ce bit, kakav bude

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...svi kukaju kako nije trebalo doći do referenduma...pa, trebalo je....ako se neka skupina osjeća ugrožena, a ovdje se radi o većini (valjda su Hrvati u Hrvatskoj još uvijek većina, žalosno što se moram o tome uopće pitati) nešto se mora poduzeti...pa srbi su se osjećali ugroženi pa se uhvatili oružja...Hrvati ipak nisu toliko primitivni pa pokušavaju legalnim postupcima ostvariti svoje ciljeve, ili bar skrenuti pažnju na pogreška koje se čine...no, referendum i povorke - svi kukaju kako je 4 mil. ,čini mi se, kuna previše za taj spotr i da se to moglo pametnije utrošiti...potpuno se slažem ali se i pitam o kojima se iznosima radi u osiguravanju takvih povorki "ponosa" (iako mi je i taj izraz - ponos - nedokučiv u ovakvom kontekstu), zatim - pitam se kolike iznose izdvaja država, odnosno porezni obveznici, za financiranje nekakvih njihovih tobož nevladinih udruga, LGBT zajednica i sličnih potpaljivača nebitnih fitilja...naime, oni su ta inicijalna kapisla u svako doba kada treba prikriti neku daleko bitniju brljotinu "naših" vladajućih...to je bar jasno...dakle, popreko gledajući, iste te udruge ne primjećuju da ih se koristi za sumnjive poslove u sumnjivim trenucima..ili možda i jesu toga svjesni ali ih to puno ne brine, obzirom na masne novce koje im dotira vlada iz državnog proračuna...naime, riječ je o 4 MILIJARDE KUNA GODIŠNJE !!!!...predlažem onima koji su sumnjičavi da pročeprkaju net i uvjere se o kojim se iznosima radi...istovremeno, a to je licemjerstvo, onim udrugama koje se zalažu za tradicionalno i domoljubno dotacije su upravo mizerne...što nam to govori jako je lako zaključiti....ono što mene zanima, a mislim da sam u pravu jest - da li vlast to radi samoinicijativno ili pod dirigentskom palicom nekog jačeg sa strane...kao Britanaca, Francuza, Rusa...ali i Srba...po principu - zavadi pa vladaj....valja nam otvoriti sve oči i biti spremni na sve....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bec031, nema te dugo aktivno na forumu i čim kročiš na njega bacaš ovakve briljantne postove. Šta drugo može čovjek, nego da ti se divi Bravo Bravo Bravo Bravo

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...jasno je da nekog istina vrijeđa i ne želi ju na sva zvona...oduvijek je tako bilo i bit će....
...a što me nema - imam i RL koji mi je ipak ispred svega...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2014. 22:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, umjesto citiranja naslova, valja provjeriti raspodjelu sredstava.

Zanimljivo je da pitanje financiranja udruga (citirajuci iznose od vise milijardi) potenciraju oni koji zapravo ne zele funkcioniranje civilnog drustva. Ne zele napredak, mir, toleranciju, nego zatucanost, neinformiranost, polupismenost i klerofasizam.

Na zalost tih i takvih, ogroman komad od te 4 milijarde kuna odlazi - upravo Katolickoj crkvi - rasadniku mrznje, netolerancije, zatucanosti i naravno - izvoru klerofasizma u Hrvatskoj.

Naravno, vecina novca od te 4 milijarde odlazi sportskim klubovima, braniteljskim udrugama, zavcajnim klubovima i KUD-ovima, blablabla, a tek manji udrugama koja se bave pravima manjima i razvoju tolerancije.

Slazem se da treba drasticno smanjiti financiranje udruga iz proracuna. Ukinuti sve stavke kojima se financiraju vjerske organizacije bit ce dovoljan rez.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2014. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Btw. za sve koji zele provjeriti: http://www.uzuvrh.hr/potpore.aspx?pageID=58

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2014. 22:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izvjesce za 2012: http://www.uzuvrh.hr/userfiles/file/izvjesce%202012.pdf

Zanimljive tablice pocinju na stranici br. 30

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...upravo je fascinantno takve podatke smatrati vjerodostojnim ako vidimo s kojih stranica dolaze...
...gle, sa straneca - Vlade Hrvatske...koju vodi tko i kojoj je cilj što?....naravno da neće izići sa istinitim informacijama jer bi time kompromitirali sami sebe...no, kao što sam već rekaom tvornica laži pod pokroviteljstvom ove koalicije (ali i svih dosadašnjih vlasti) radi danonoćno...mi smo mali i tek naziremo što se i o čemu radi...
...mungos, predlažem ti da, ako već želiš baratati informacijama, potražiš istinu i na drugim portalima...
...svima koji se time bave je jasno da vlada upravo objeručke financira kojekakve udruge koje se samo nazivaju nevladine - upravlja njima u datom trenutku...pa nismo veslo sisali....
....a kojekakve navodne procjene i istraživanja izniknula iz HRT dnevnika, RTL, noveTV, Jutarnjeg i ostalih obmanjujućih zabavnika možemo slobodno prihvatiti jedino u sferi zabave a nikako istine....
...onaj koji traži istinu, neće je na tim mjestima potražiti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...pitam te, mungos - jesi li ikada pokušao na stranici Vlade postaviti nekakvo škakljivo pitanje i da li si na njega dobio iole normalan odgovor....znam da nisi jer nisam ni ja...o tome ti govori....

...o Katoličkoj crkvi nije lijepo govoriti u takvom kontekstu ako se držiš načela tolerancije...a pretpostavljam da držiš...stoga, možemo govoriti o novcu koji se u toj instituciji nalazi ali i o akcijama na koje se taj novac troši...ako povučemo paralelu sa LGBT zajednicama u koje se slijeva daleko više novca (što iz proračuna što iz vana) uočit ćemo da ta zajednica osim parada sramote, ispisivanja Vukovar na ćirilici isl. na ništa pametno taj novac ne troši...znamo za pučke kuhinje, ubožništva isl. pojave koje su proizašle iz Katoličke crkve...a iz LGBT zajednice je proizašlo što?....kordoni specijalaca keje opet netko mora platiti a znamo tko, pljuvanje i ruganje na sve koji ne misle kao oni i da ne nabrajam dalje...stoga, lako je logičnim razmišljanjem doći do zaključka....


Zadnja promjena: bec031; 16.04.2014. 22:57; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bec031 je napisao/la: ›
...jasno je da nekog istina vrijeđa i ne želi ju na sva zvona...oduvijek je tako bilo i bit će....
...a što me nema - imam i RL koji mi je ipak ispred svega...

Napisao ti mungos, i potpisujem njegove tvrdnje

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...upravo sam odgovorio obojici...činjenice su ovde...e sad, na vama je odluka...hoćete vjerovati onima koji su nedavno ishvalili sami sebe za uspjehe koje su postigli na sredini mandata (a vidimo o kakvim se uspjesima radi, bolje reći vratili su nas 40 godina unazad), ili će uskratiti povjerenje evidentnim lažovima i povjerovati narodu....
...i jedno i drugo će biti vaša odluka...ali i slika vašeg intelektualnog dosega....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...palo mi na pamet.....na više sam mjesta naišao na podatak da je Osijek bio (a možda je još uvijek) grad UDBE...i to nije tajna...eto imamo i svježih primjera....pa se pitam nemamo li i u ovom forumu članova takvog profila...koji bi nas trebali uvjeriti kako je upravo ono što ova vlada radi ono što će nas izvesti na svjetlo dana...
...nisam pripadnik ni jedne stranke, da me se sada ne bi negdje svrstavalo, ali je i slijepom vidljivo što se ovdje događa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje sve vrvi od UDBA-ša i KOS-ovaca.
Prestan' te se za_ebavat, jer će biti poduzete mjere.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bec031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 80
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2014. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mungos - valjda si dokučio dovoljan civilizacijski doseg da se ne baviš vrijeđanjem...ili ipak nisi...tako mi se čini...
"Zanimljivo je da pitanje financiranja udruga (citirajuci iznose od vise milijardi) potenciraju oni koji zapravo ne zele funkcioniranje civilnog drustva. Ne zele napredak, mir, toleranciju, nego zatucanost, neinformiranost, polupismenost i klerofasizam." - Leteći_mungos

...zanimljivo je zapravo da se oni koji apeliraju na abnormalno visoke iznose koje ova napaćena zemlja izdvaja za udruge koje joj ne čine dobro prozivaju takvim pogrdnim imenima...podsjeća me to na referendum o braku...sjećamo se da se na sva zvona pljuvalo i vrijeđalo sve one koji neće podržati istospolne brakove...to je bila neviđena kampanja u kojoj nije bilo ni traga demokraciji a niti toleranciji, na koju su se tako licemjerno pozivali svi, od vladajućih, javnih osoba, umjetnika i sličnih....i na kraju su referendum "dobili" oni koji nisu imali apsolutno nikakvu reklamu osim zdravog mozga...možeš li mi to objasniti, ti koji si spreman citirati vladajući šljam?....
...potpuna je besmislica da "pobjednici" referenduma ne žele mir, toleranciju, napredak i sve one ostale karakteristike koje krase modernu i uspješnu zemlju...ako misliš da je homoseksualizam ono bitno za napredak jedne zemlje, morao bi se dobro zamisliti nad svojim shvaćanjima, mungose....je to ne vidim tako...konkretno, uopće me ne zanima tko će kako živjeti ako time ne remeti moj život...i što je tu loše....naturati mi nečija nenormalna shvaćanja ne dolaze u obzir...imam previše godina da bi me se nasamarilo....ali je to pošlo za rukom onom bahatom, samodostatnom, arogantnom i nedozrelom premjeru Milanoviću...izigrao je demokraciju na najpodliji i najprljaviji način....ne očekujem da će biti drugačije ni oko ćirilice...no, i vrč ide ne vodu dok ne pukne...a puknut će kad tad....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: