Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sredstvo za čišćenje od kore citrusa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65663
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2014. 21:00 
Naslov:  Sredstvo za čišćenje od kore citrusa
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bacajte koru od citrusa, jako je korisna!

Ovo sredstvo pravim više od godinu dana, učinkovito je , prirodno, samim tim i zdravije, odlično miriši i gotovo da je beplatno!!

Odlično za čišćenje masnoća u kuhinji jer citrusno voće sadrži limonen prirodno otapalo masnoće. Koristim ga još za sudoper, pećnicu i pločice. Probajte i vi napraviti prirodno sredstvo za čišćenje jeftino je i djeluje.

Sredstvo za čišćenje od kore citrusa

Potrebno:
- kore citrusa;naranče,limuna,mandarine
- alkoholni ocat
- voda
- staklenka s poklopcem
- cjedilo
- boca s raspršivačem



Priprema:

Kore citrusa stavite u staklenku i prelijte sa alkoholnim octom više od pola staklenke, a u ostatak staklenke dolijte još malo vode. Dobro zatvorite staklenku sa poklopcem i tako čuvajte na tamnom mjestu oko 10 dana.

Sadržaj staklenke procjedite kroz cjedilo i presipajte u bocu s raspršivačem i koristite po potrebi.



Pozdravi od Nine iz kuhinje ispod duge





Tekst i foto: Nikolina Erić


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2014. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo radim već duže vrijeme, ponekad u kombinaciji sa sodom bikarbonom. Jeftino a učinkovito sredstvo za čišćenje. Ne dodajem vodu jer je ocat već razrijedjen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: