Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2013. 20:27 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je potrebno stati na loptu i utvrditi neke stvari. Stalno koristimo izraz Slavonac, i pritom nismo definirali: je li Slavonac isključivo Hrvat ili može biti i netko drugi?

Ja sam inače na faksu imao predmet demografija, u kojem je profesor rekao da su svi slavonski rodovi izumrli nakon turske okupacije, tako da su slavonski Hrvati (Šokci) svi više-manje porijeklom iz BiH a i ostalih regija. Dakle, Slavonac kao Hrvat onda praktički ne postoji. Zato bi bilo korektno u Slavonce ubrojiti i Švabe, Srbe i sve ostale koji ne vide svoju budućnost drugdje nego u Slavoniji. Da li uopće u nekom slavonskom gradu postoji neki gradonačelnik da mu korijeni nisu iz neke druge regije ili države? Molim lijepo, to su sve Slavonci, prezivali se oni Vrkić, Sabo ili Duspara. Ako su većinski izabrani od birača, onda su to Slavonci.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2013. 21:16 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je potrebno stati na loptu i utvrditi neke stvari. Stalno koristimo izraz Slavonac, i pritom nismo definirali: je li Slavonac isključivo Hrvat ili može biti i netko drugi?

Ja sam inače na faksu imao predmet demografija, u kojem je profesor rekao da su svi slavonski rodovi izumrli nakon turske okupacije, tako da su slavonski Hrvati (Šokci) svi više-manje porijeklom iz BiH a i ostalih regija. Dakle, Slavonac kao Hrvat onda praktički ne postoji. Zato bi bilo korektno u Slavonce ubrojiti i Švabe, Srbe i sve ostale koji ne vide svoju budućnost drugdje nego u Slavoniji. Da li uopće u nekom slavonskom gradu postoji neki gradonačelnik da mu korijeni nisu iz neke druge regije ili države? Molim lijepo, to su sve Slavonci, prezivali se oni Vrkić, Sabo ili Duspara. Ako su većinski izabrani od birača, onda su to Slavonci.


Slavonac je za mene onaj koji radi u korist svoje regije makar bio i Švabo. Bilo je i takvih, recimo Strossmayer koji je čak iskakao iz regionalnog okvira i činio dobro cijeloj državi.
Većini današnjih novopečenih Slavonaca, Slavonija nije ni u primisli, samo osobni interes. Takvi neće ništa poduzeti za ovaj kraj, ako iz toga neće ima osobnu korist ili oni iz njegovog užeg kruga ( netijaci, zemljaci).
Već sam upitao na nekoj drugoj temi što su za Slavoniju učinili svi odreda koji su bili na vlasti, počev s glavašem pa sve do ovog zadnjeg, Vrdoljaka?
Iako je ministar gospodarstva, za Slavoniju nije priskrbio niti jedan veći projekat financiran iz proračuna.
A kako i bi kad nema muda suprotstaviti se niti Milanoviću niti Liniću koji je jedini pravi boss u ovoj državi jer u njega je kasa.
Ma ne da nisu ništa priskrbili, već je Slavonija pored takvih izgubila i ono što je imala i to najviše baš Slavonija jer je poljoprivredni kraj.
Mene zapravo čudi da se u vezi te diskriminacije čak nitko iz Slavonije ni ne buni, osim ekipe koja po savjete ide u mostarski zatvor i ne može prdnuti bez dozvole cape .
Glede demografije, iznenadio bi se koliko je Slavonaca koji su potomci onih koji su na ovim prostorima živjeli još pod Turcima, ali evo, nikako da dođu u prvi plan, a i oni koji su imali priliku, nisu se baš proslavili.
To je naše prokletstvo i pokora zbog čega nam gospodare uvijek neki pridošlice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2013. 11:59 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la (Pogledaj post): ›

Slavonac je za mene onaj koji radi u korist svoje regije makar bio i Švabo.


Evo onda k'o za tebe:

http://www.jutarnji.hr/sumadi-kusuma--kinez-koji-je-dosao-kupiti-slavoniju---zelim-osjecki-aerodrom--hrvatska-moze-biti-singapur-srednje-europe-/1125456/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2013. 20:46 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jošava je napisao/la (Pogledaj post): ›

Slavonac je za mene onaj koji radi u korist svoje regije makar bio i Švabo.


Evo onda k'o za tebe:

http://www.jutarnji.hr/sumadi-kusuma--kinez-koji-je-dosao-kupiti-slavoniju---zelim-osjecki-aerodrom--hrvatska-moze-biti-singapur-srednje-europe-/1125456/


uvjeren sam da bi taj Kinez ili Malezijac kad bi došao živjeti u Slavoniju, postao Slavoncem prije nego neki koji su se u Slavoniju doselili iz komšiluka ili s našeg juga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2013. 20:51 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već vidim novi kulen s dodatkom riže... Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jošava
Offline
Avatar

Ukupno postova: 482
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2013. 21:15 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la (Pogledaj post): › Već vidim novi kulen s dodatkom riže... Razz


Zašto ne? Ako bi se Kinezima svidio, eto biznisa i to proizvodno izvoznog. Koliko je Kineza, neka svaki pojede samo krišku tog kulena, Slavonija izlazi iz krize Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2013. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogli bi jedino naseliti se i praviti djecu, da pojačaju natalitet u hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2013. 21:22 
Naslov:  Re: Privlačenje investicija, oživljavanje poduzetničkog duha i gospodarstva u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jošava je napisao/la (Pogledaj post): ›
beejay je napisao/la (Pogledaj post): › Već vidim novi kulen s dodatkom riže... Razz


Zašto ne? Ako bi se Kinezima svidio, eto biznisa i to proizvodno izvoznog. Koliko je Kineza, neka svaki pojede samo krišku tog kulena, Slavonija izlazi iz krize Wink


Baš lijepo da smo nakon 3 stranice komentiranja uspjeli izbaciti neku poslovnu ideju na kraju! Ima smisla ova tema. Ajmo tako dalje. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mreza.marketing
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2014. 4:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogućnost honorarne zarade po proviziji ali i stalnog zapošljavanja i molim da izdvojite nekoliko minuta i da obratite pozornost. .Bez ikakvih obaveza pogledajte ovaj spot http://youtu.be/vxJ-G-JPSyk
Ukoliko ste zainteresirani javite se na mail [email protected] nakon čega možemo konkretno razgovarati o ovome poslu i vrlo brzo Vas uključiti da u najkraće vrijeme počnete zarađivati vrlo respektabilne novce a sa vremenom i riješiti svoju egzistenciju kroz ovaj posao.Navest ću Vam nekoliko razloga zašto sam ja počeo raditi ovaj posao:
-Apsolutno nemate što izgubiti,nema nikakvih ulaganja Swobb Vam sve omogućuje od kvalitetne i besplatne edukacije do niza različitih pogodnosti a o Vašem napredovanju kontinuirano vode brigu Vaši sponzori.
-Prvi MLM koji kreće iz Hrvatske prema regiji,europskom i svjetskom tržištu što naravno otvara jako velike mogućnosti zarade.
_Sa ovim proizvodima glačanje (peglanje) postaje prošlost.
-Što se radi o vrhunskim proizvodima koji će napraviti veliku revoluciju u pranju rublja i bit će nevjerojatno atraktivni kupcima a moći će se samo kod nas kupovati tj. neće biti u trgovačkim centrima i sl. trgovinama..
Ovo je nekoliko osnovnih informacija pa ukoliko se zainteresirate bit će mi velika čast i zadovoljstvo da o svemu ovome ozbiljno porazgovaramo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2014. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wtf, bespla reklama? moze i meni jedna???

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: