Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ljubavne ćufte uz krumpir pire

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2014. 9:26 
Naslov:  Ljubavne ćufte uz krumpir pire
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe u pripremi namirnica za ćufte s krumpir pireom naiđem na srcoliki krumpir jejiiii!! Izgleda da kod nas u Ladimirevcima i krumpiri znaju da se bliži Valentinovo. E pa upravo zato sam ovaj recept nazvala ljubavne ćufte. Skuhajte i vi fine ćufte za vama dragu osobu.



Ljubavne ćufte uz krumpir pire
Trajanje pripreme; 90 minuta - Za 4 osobe

Potrebno:
- 400g mješanog mljevenog mesa(svinjetina-junetina)
- 1 jaje
- 1 glavica isjeckanog crvenog luka
- 1 češanj češnjaka
- pola svježe isjeckane crvene paprike
- 1 mala žličica mljevene paprike
- 1 žličica vegete
- sol
- papar
- prstohvat nasjeckani svježeg ili sušenog peršina
- 1 žlica riže
- 3 žlice zobenih pahuljica
- 2-3 žlice oštroga brašna za uvaljati ćufte

Umak:
- 1 l tople vode
- 0,5 l sosa od rajčice
- 3 žlice brašna
- 3 žlice ulja
- 1 lovorov list-ako je potrebno još začiniti; soli, papra, vegete, bosiljka

Priprema:
Mljeveno meso prebaciti u posudu i u njega dodati isjeckani crveni luk,češnjak,svježu crvenu papriku,mljevenu papriku,jaje,zobene pahuljice,peršin,rižu i začine vegetu,sol i papar.Sve sastojke dobro izmješati rukama i formirati u loptice-ćufte veličine koje želite. Moje su bile veličine jajeta-dobila sam 12 komada. Svaku ćuftu uvaljati u brašno.

Za umak na ulju izdinstati brašno dok malo ne požuti 2-3 minute pa uz stalno mješanje uliti vodu i sos i dodati lovor (u umak po želji možete dodati bosiljka ili origana i malo šećera ako imate kiselkasti sos od rajčice).Kada sos zavrije dodavati u njega jednu po jednu ćuftu i kuhati na laganoj vatri oko 60 minuta dok se meso-ćufte ne skuhaju.



Ako je potrebno umak još začiniti.

Ove ljubavne ćuftice poslužite uz krumpir pire.Tko voli ljuto može u ćufte ubaciti sjeckanu ljutu papričicu .



Ako mi ostane umaka tj. sosa poslužim ih drugi dan uz kuhane špagete.



Dobar tek želi vam Nina.

Tekst & foto: Nikolina Erić


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: