Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sočni pileći medaljoni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2014. 14:07 
Naslov:  Sočni pileći medaljoni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kupila sam pileća prsa kako bih napravila vitaminske pileće jastučiće. Kako za jastučiće koristim samo jedan dio prsa dosta mi ostane. Tako gledajući u tu preostalu piletinu mislim da li da izrežem na trake ili kockice, kad ono taadaaan!, sinulo mi, pa ovo su pravi predivni medaljoni. I tako neki dan nastane odličan recept za sočne pileće medaljone

Uff, nema mi primamljivijeg jela nego kad je šareno i kad se sa tanjura ovako toplo puši

Sočni pileći medaljoni:
za 3 osobe - priprema traje 30 min.

Potrebno:
- 1 pileća prsa
- 3 žlice sezama
- 1 mala žlica senfa
- 2 jaja
- 4 žlice brašna
- 1 velika žlica vrhnja za kuhanje
- 1 velika žlica bučinog ulja
- sol
- biber
- ulje



Priprema:
Piletinu izrezati u okrugao oblik, posoliti. Dok se tavica i ulje zagriju pripremimo panadu…u tanjur razbijemo jaja, umutimo ih,nastavljamo mutiti te dodajemo sol i biber, senf, vrhnje za kuhanje, sezam, brašnoi bučino ulje. Kad je panada dobro umješana i tavica zagrijana stavljamo medaljon u panadu sa obje strane i na tavicu.



Napomena: Peče se cca. 5-7 min. sa svake strane. Medaljoni su deblji, nisu meso stanjeno bato, stoga ih pecite na laganoj temperaturi i preokrenite kad dobiju zlatno smeđkastu boju

Serviranje: za serviranje sočnih pilećih medaljona koristila sam špinat kao prilog, salatu od krastavca i mrkve na trakice i rajčicu rezanu na listove



Pozdrav od Eveline iz Kuhinje ispod duge

Tekst & foto: Evelina Klajn


Kao malena sam maštala o svojoj obitelji, djeci, kuhanju ručka, pečenim mirisnim kolačićima, igram. Majka sam dragoj djeci Lorni i Lucianu, žena svom najboljem prijatelju Klaudiu, gazdarica maloj gospođici Mrvici, prijateljica najboljim prijateljicama/ma svijeta, sanjar ostvarivih snova sa vagonom novoprimljenih ideja…

Volim djecu, ljude, igru, sunce, kišu, snijeg…volim ljubav, život… VOLIM…..kuhanje i serviranje….
Iz ljubavi sam zatrpala laptop i mobitel fotkama pripreme hrane i serviranim jelima. Moram to negdje pohraniti, a onda pomislih da to sve podijelim s vama. Vođena ljubavlju, bojama, okusima i mirisima pokrenula sam blog http://kuhinjaispodduge.wordpress.com/
Blogić služi onima koji obožavaju kuhati, razmjenjivati recepte i onima koji će to tek zavoljeti. Pomoći će onima koji se žele hraniti na zdrav način ili isprobati nešto novo, originalno, možda napraviti neki stari recept, još od moje bake ili kušati slavonske specijalitete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2014. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast za recept, al trenutno je snijeg u osijeku i treba ga očistiti, zato slanina, čvarci, luk i pokoja kobasa čine čuda, pa neće lopata sama raditi Smile

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: