Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Joe Šimunić i "Za dom - spremni!"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2013. 10:59 
Naslov:  Joe Šimunić i "Za dom - spremni!"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvu kaznu bi trebao dobiti Joe za uzvikivanje parole "Za dom - spremni!"?

Negdje sam pročitala da je igrao u Njemačkoj i da on jako dobro zna kakvu bi kaznu dobio da je u Njemačkoj uzvikivao "Sieg Heil" - njemački pandan tom ustaškom pozdravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2013. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Primjerena kazna bi bila razrješenje dužnosti ministra Jovanovića.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.11.2013. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pobornici Jovanovića su očigledno ili neobrazovani, ili pobornici selektivne povijesti...

Zna se od kada potiče pozdrav, i zna se da je sud u nekoliko postupaka jasno odlučio kako se ne radi o ustaškom već o staro hrvatskom pozdravu (još tamo od vremena kad su se Turci tjerali)

Sve ostalo je naglabanje i zadovoljavanje jugokomunističkog ega kako ove vlade tako i onih koji su podržavaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.11.2013. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dovoljna kazna bi bila ustanak naroda i protjerivanje drugova sa vlasti!

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2013. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Englezi su pod "God save the queen" činili strašne zločine u zemljama koje su kolonizirali što je trajalo sve do polovine 20 st. Amerikance neću ni spominjati. Ruku na srce, to Joeu možda nije trebalo, ali tako razapeti čovjeka nije u redu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2013. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mnogo gadni ovi drugovi, nek idu beztraga, ali da prvo isplate ove povlastene ba boracke pa ako ostane za radnicke nije bitno, ko j... radnike koji su ipak večina u ovoj zemlji, a kako ceš bez para tj trezan na ploće, mnogo čudan narod.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2013. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

politicka elita konstantno otvoreno koketira sa komunizmom i simbolima istoga i usput ima neogranicenu moc u ovoj svakog dana sve vise i vise policijskoj drzavi, zaneseni i naivni joe je samo jos jedna od sporednih igrica kojima nam skrecu pozornost sa vlastite nesposobnosti i lopovluka, opijeni moci, kontrolom medija i zivotom u nekoj paralelnoj stvarnosti vise ne uvidjaju zbilju, cak i nasa sluganska narav i nase kroz povijest dokazano nepriznavanje postojanja unutrasnjeg neprijatelja ima granicu, a onda drugovi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2013. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da li se sjećate mandže u njemačkoj kad je salutirao i reakcije njemačke javnosti. a sad usporedite reakcije hrvatske javnosti, i onda se čudimo kad kažu za Hrvate da su divljaci.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2013. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma jok... nismo mi divljaci nego ovce Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2013. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Ma jok... nismo mi divljaci nego ovce Sad

to je mišljenje normalnih hrvata o nama samima, a ovo svjet misli o nama svima

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2013. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smrt Fašizmu-Sloboda Narodu

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.11.2013. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › Smrt Fašizmu-Sloboda Narodu


konacno nesto pametno Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2013. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istražili smo stari hrvatski pozdrav 'Za dom spremni'

Iako su hrvatski sudovi jasni u svojim presudama kako je pozdrav "Za dom spremni" stari hrvatski pozdrav, u Hrvatskoj i dalje neke snage nepravedno ovome starome hrvatskom pozdravu pokušavaju pridodati negativnu konotaciju. No, što su generacije prije drugog svjetskog rata mislile time kada su uzvikivale ovaj pozdrav? Što je taj pozdrav značio jednom Nikoli knezu Zrinskom, a što je značio Josipu banu Jelačiću?
Kada su Hrvati prestali biti barbari i prihvatili kršćanstvo u sedmom stoljeću, oni su to vrlo ozbiljno shvatili. Toliko su Hrvati ozbiljno shvatili svoje kršćanstvo da su papi Agatonu obećali da nikada neće voditi osvajačke ratove nego će se uvijek i samo uvijek braniti. Fora, jel da? Neki to znaju, a oni koji to prvi puta čuju neka dobro zapamte. Time bi Hrvati, zapravo trebali biti uzor "uljuđenoj" Europi čiji narodi vole tuđe teritorije. No, kao što se može pretjerati u kreposti, tako su i neki Hrvati počeli pretjerivati, pa su to nenapadanje shvatili kao alibi za predaju. U biti, tako su oni koji vole Hrvatski teritorij proglašavati svojim, uvjerili dio Hrvata kako je obrana vlastitoga doma zla i naopaka stvar.
No, meni nikada nije bilo jasno zbog čega bi taj pozdrav bio zao. Kada raščlanim te riječi vidim da se tu poziva na obranu doma. Svoga vlastitog jer dom nije tuđi, nego moj. Ako je tuđi, onda nije dom. Je li to zbog toga da bi se Hrvatima reklo kako ne mogu imati pravo na dom? Ne znam, ali mi tako sliči. U tim mojim razmišljanjima i opiranjima kako je taj pozdrav loš naletio sam na mnoge podatke koji su me uvjerili kako nema opravdanosti nekome zabranjivati da brani svoj dom!

"Godine 1566. Nikola Šubić Zrinski brani Siget od najezde daleko brojnijih Turaka. Nakon dugotrajnih borbi i dugačke opsade, umjesto da se predaju krenuli su u posljednji juriš i zadali Turcima ogromne gubitke. Nikola Šubić Zrinski uzviknuo je "Za dom sad u boj!"

Nekih 250 do 300 godina kasnije, ban Josip Jelačić koristi sličan pozdrav za motivaciju vojnika i naroda. Kada bi išli u bitku, ban bi uzviknuo "Za dom!" a vojska bi odgovarala "Spremni umrijeti!"

Opera Nikola Šubić Zrinski sadrži u sebi domoljubnu pjesmu U boj, u boj u kojoj je bio i poklič "Za dom!"."

Eto, drugi puta kada čujete da vas je netko pozdravio s riječima "Za dom!" budite mu u stanju odgovoriti "Spremni!" jer to znači da se jako dobro sjećate obećanja svojih slavnih i ponosnih djedova danih papi Agatonu a time i sve ono što nosi taj pozdrav u svome izvornome obliku. Naravno, to će neprijateljima Hrvatske i te kako smetati, ali Hrvati se trebaju time ponositi.

OVO SU DIJELOVI MAILA KOJI SAM DOBILA. Vjerojatno kopirano sa nekoga od portala, ali nije navedeno ime autora.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2013. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
Što je taj pozdrav značio jednom Nikoli knezu Zrinskom, a što je značio Josipu banu Jelačiću?


@zaljubljena, zasrala si...
Sad će Jovanović prijaviti Zrinskog i Jelačića.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2013. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
 



 Skoči u forum: