Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svi redovni studenti imat će zdravstveno osiguranje osam godina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 66039
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.11.2013. 19:24 
Naslov:  Svi redovni studenti imat će zdravstveno osiguranje osam godina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje koje je mučilo studente i oko kojega se posljednjih mjeseci podiglo dosta prašine, pitanje prava na besplatno zdravstveno osiguranje, danas je riješeno.

Naime, Sabor je po hitnom postupku izmijenio Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju, pa će tako svi redovni studenti, bez obzira na godine života i kada su upisali studij, imati obavezno zdravstveno osiguranje u ukupnom trajanju osam godina od upisa studija.

Studenti su do sada bili osigurani do navršenih 26 godina života, a ljetos usvojenim odredbama Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju svi redovni studenti koji imaju više od 26 godina ostali su bez prava na besplatno zdravstveno osiguranje. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta reagiralo je uputivši prijedlog Ministarstvu zdravlja da svi studenti od trenutka kada upišu studij imaju osam godina besplatno zdravstveno osiguranje. Taj je prijedlog danas dobio potvrdu u Saboru.

Drugim riječima, oni koji upišu fakultet u 25. godini života imat će osiguranje do 33. godine.

No, postoje neki studenti koji su i dalje nezadovoljni takvim rješenjem, a to su oni koji su završili jedan fakultet pa su upisali drugi. Oni će morati dobiti zdravstveno osiguranje po nekoj drugoj osnovi ili ga sami plaćati.



Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto arhiv Osijek031.com


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2013. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 godina, pa to je malo. poznajem ljude koji i danas studiraju a upisali su fax 2000 - te godine.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2013. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oprosti, ali možda pozaješ ljude koji još nisu diplomirali a upisali su studij 2000. godine.
sigurno ne poznaješ nikoga tko studira i ima studentska prava, a upisao je faks prije 2005.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.11.2013. 20:40 
Naslov:  Re: Svi redovni studenti imat će zdravstveno osiguranje osam godina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la: ›
oprosti, ali možda pozaješ ljude koji još nisu diplomirali a upisali su studij 2000. godine.
sigurno ne poznaješ nikoga tko studira i ima studentska prava, a upisao je faks prije 2005.

čovjek nije još diplomirao, ostali mu još neki ispiti do kraja studija, ja to podrazumjevam da još studira. ili ne? Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2013. 2:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemoj ih vrijeđati...znaš da ekonomija i pravo se ne može završiti prije medicine i strojarstva....treba im omogućiti studiranje do mirovine....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.11.2013. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
dr.jubar je napisao/la: ›
oprosti, ali možda pozaješ ljude koji još nisu diplomirali a upisali su studij 2000. godine.
sigurno ne poznaješ nikoga tko studira i ima studentska prava, a upisao je faks prije 2005.

čovjek nije još diplomirao, ostali mu još neki ispiti do kraja studija, ja to podrazumjevam da još studira. ili ne? Razz


ne znam...ja sam mislio da studirati znači ići na predavanja, seminare i vježbe, čitati literaturu i polagati ispite. a da su se ljudi koji su odslušali predavanja i položili veći broj ispita zvali apsolventi.
u svakom slučaju, redovni student ta osoba nije. to znači da ne može konzumirati studentska prava: subvenciju prijevozne karte u javnom prijevozu, subvencije prehrane i stanovanja, besplatno zdravstveno osiguranje, rad preko student servisa itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: