Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Kako je propao rock’n'roll na mom otoku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2013. 9:20 
Naslov:  Vox populi: Kako je propao rock’n'roll na mom otoku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekoliko događaja koji su se odigrali u posljednjih mjesec dana sugeriraju da će ovo biti najgora koncertna jesen za urbanu i rock glazbu u Osijeku posljednjih godina. Ili, da se izrazim diplomatskim rječnikom (ipak smo nedavno ušli u Evropsku uniju): ove jeseni na**** smo k’o žuti.

Prije nekoliko tjedana jedan je bezvezni lokalni portal objavio članak na temu tipa očekuje nas iznimno bogata glazbena jesen. Ha ha, smijem se ja u najboljem Šešeljevom stilu. Nemojte vjerovati kojekakvim sumnjivim likovima koji su plaćeni da pišu takva sra*** i promoviraju ih – ovo će biti najza*ebanija jesen što se rock i urbanih koncerata tiče u puno godina.

Mislite da pretjerujem? Pa, krenimo redom…



Krajem kolovoza nakon sedam godina rada kafić Big Ben je promijenio vlasnika. Ništa neobično na prvi pogled, kafići mijenjaju vlasnike češće nego njihovi vlasnici donje rublje, ali ovdje govorimo o jednom od rijetkih osječkih prostora u kojima se puštala uglavnom rock glazba i održavali koncerti tog tipa. Taj rock kafić nastavio je raditi, ali novi vlasnici su ga pretvorili u, pogađate, narodnjačko-cajkarošku špelunku. Što je u skladu s modnim trendovima u Osijeku u posljednjih desetak godina.

Bivši najmoprimac "Bena", tim je povodom organizirao farewell party na koji je došlo više ljudi nego ikada u povijesti postojanja kafića. Kako to obično i biva na sahranama, došla je ekipa koja pokojnika baš i nije najbolje poznavala, ali su došli da vide i budu viđeni. Već oko ponoći kompletna cuga u klubu bila je popijena i čovjek ne može a da se ne zapita: bi li taj kafić promijenio vlasnika da je ovakva posjeta bila i inače? (Nisam često dolazio u "Ben" ni kad je radio i nisam htio biti licemjerno kopile poput onih koji su došli lijevati krokodilske suze za tim kafićem, a jedan od razloga što je on zatvoren upravo je njihova indiferentnost prema njemu).



Par dana kasnije stigla je vijest o otkazivanju koncerta Partibrejkersa u osječkom Bastionu. Za razliku od uobičajenih mantri kad se koncerti otkazuju poput "tehničkih problema", "logističkih problema", "organizacijskih problema" i sličnih providnih laži, ovdje su organizatori bili iskreni i javno su priznali da se koncert otkazuje zbog očajne prodaje ulaznica (što je u najvećem broju slučajeva otkazivanja koncerata jedini ili najvažniji razlog). Ok, na stranu to što Brejkersi svake godine dolaze u Osijek i nemaju ništa novo pa su već dosadni i Bogu i ljudima, ali oni su ovdje uvijek uspjeli okupiti 200-ak ljudi željnih starog dobrog rock’n'rolla. Ovaj put ne. Nije ovo prvi put da je neki bend otkazao koncert u Osijeku, naravno, ali rijetko se to događa bendu ovakvog renomea.

Sredinom rujna održan je prvi, a po svemu sudeći i posljednji Drava Fest. Koncert Električnog orgazma prvi vikend privukao je tek nešto više od stotinjak ljudi, a koncert osječkih rock bendova dva dana kasnije bio je propast, s više ljudi na bini nego onih koji su kupili karte. Drava fest je imao cijeli niz za*eba koji su im radili o glavi, ali pokazao je kako stoji stvar s rock glazbom u ovom gradu što ni uspješan nastup Brkova sljedeći vikend nije uspio popraviti. Uostalom, upravo su Brkovi fenomen i fenomenalan primjer propasti rocka u Osijeku, kao bend koji privlači nešto malo fake rock publike, a većim dijelom šljam koji vikendom tereveči po cajkaroškim špelunkama u Tvrđi. Pusti priče Suzana, to je publika Brkova!



Posljednji primjer, i posljednji čavao u lijes rocka u Osijeku, je zatvaranje kluba Mini Teatar kao jedinog mjesta u gradu koje je više manje redovito davalo prostor rock i urbanoj glazbi i živim nastupima. Istini za volju, o zatvaranju kluba šuškalo se mjesecima, najmoprimac je ključeve prostora vratio vlasniku, Gradu, još početkom ljeta i otišao na Jadran raditi i baviti se nečim korisnim u životu, a to je udarac od koga će se scena teško oporaviti. Dodajmo tome da je zatvoren i klub Medium, prostor koji je svaštario, ali se uvijek našlo mjesta i za rock svirke.

I, što nam ostaje?

U ovom trenutku u Osijeku ne postoji niti jedan prostor koji će organizirati redovne svirke. U Tvrđi su ostali "Top" i "Exit" , ali oni su više orijentirani na partyje i slušaonice, plus to su maleni, zagušljivi i klaustrofobični prostori gdje koncerti običavaju početi u jedan ujutro ili kasnije što je jedan dio rock publike u gradu, uključujući mene, u startu odbijalo. Za očekivati je da će se tu i tamo i u tim mjestima održati kakva svirka, uglavnom manjih lokalnih bendova i uglavnom za publiku koju čine njihove cure, rodbina i par prijatelja.

"Cadillac" i "Hir" su mjesta koja će vjerojatno nastaviti ugošćavati bendove, ali to su najvećim dijelom bezvrijedni tezgaroši. Žalosno je to što loš tezgaroš ima mnogo bolju posjećenost nego kvalitetan autorski bend, pa ako vas ne mrzi po milijunti put slušati obrade Majki i Deep Purplea, samo izvolite! "Cadillac" i "Matrix" početkom ljeta su udomili glazbeni festival u organizaciji jedne pivovare, ali i to je bio izolirani događaj koji se možda ponovi, a možda ne. "Tufna" je dva puta radila koncert Balašević tribute benda Neki novi klinci ali osim toga, rijetko se koristi kao koncertni prostor.



Ostaju prostori koji nisu koncertni prostori, ili nisu isključivo koncertni prostori, a koji se mogu koristiti po potrebi. Najbolji je primjer reaktivirano kino Europa koje je po mom mišljenju danas daleko najbolji prostor u gradu, ali troškovi održavanja koncerata u njemu su toliki da si taj prostor mogu priuštiti samo velika imena (u listopadu dolaze Hladno pivo i Massimo. Tu je i bivše kino Slavija u Donjem gradu, sada neki tzv. multimedijalni centar jako loše akustike, potom bivše kino Urania koje se uskoro ponovno otvara kao art kino i ne znam hoće li biti otvoreno za koncerte, a ne treba zaboraviti ni klub Oxygene u centru gdje sam gledao nekoliko iznimno dobrih koncerata u proteklih par godina ali i to su rijetke pojave. "Bastion" je i dalje tu za uskočiti po potrebi, ali to je inače dom svakojakih gmazova, uključujući turbo folkaše i folkašice. Barutana je fin prostor ali sad kad ga je Umjetnička akademija dobila pod svoje i poput Golluma ga miluju sikteći "My precious" sumnjam da će se tamo nešto događati osim povremenih programa same Akademije. O ogromnim prostorima poput dvorane Zrinjevac ili Gradski vrt ne treba niti razmišljati.

Doduše, pojavom novih shopping centara otvorila se i mogućnost da se u njihovim prostorima održavaju svirke, što je iskoristio Avenue Mall koji se dovitava na sve moguće i nemoguće načine ne bi li preživio, ali ovdje govorimo isključivo o nastupima etabliranih mainstream izvođača (Cetinski, Bajaga, Kazalište…) čija je jedina svrha potaknuti ljude na late night shopping u tim centrima.

Pored nedostatka prostora, primjetne su još dvije stvari. Prvo, to je nedostatak koncertnih organizatora i promotera koji su spremni raditi komercijalne koncerte s rock ili urbanim izvođačima jer danas je upitno kako bi neke bona-fide zvijezde prošle u Osijeku (Edo Majka je prije par godina imao manje od 200 ljudi u Teatru, a svoj posljednji album, ako se ne varam, čak nije ni promovirao u Osijeku). Gigo i njegovi ortaci iz udruge Osijek United Forces radeći koncerte više su puta zaronili od ruske podmornice tako da će i oni biti pažljiviji prilikom organizacije budućih svirki, a primjer Drava Festa pokazuje kojim smjerom bi mogli ići ako misle nastaviti baviti se ovim poslom; svaštarenje. Nastave li se držati rock izvođača, mogu odmah staviti ključ u bravu i otići baviti se poljoprivredom ili nečim.



I konačno, najveći problem koji muči Osijek danas je nedostatak rock i urbane publike. Ako ste pratili moje pisanije kroz proteklih nekoliko godina, mogli ste primjetiti kako su brojke prisutnih na rock koncertima sve manje i manje. Rock koncerti će imati prođu ako su besplatni, ali ako treba izdvojiti 20, 30 ili više kuna, tada se kod velikog dijela lokalne publike javlja izrazita ku*cobolja. A problem Osijeka je upravo to što su se ljudi počeli navikavati na to da su koncerti bespla: zašto da gledam nekog izvođača i platim 50 kn kad će on prije ili kasnije doći na UFO ili neki drugi festival gdje ću ih gledati za dž? I to je samo djelomično posljedica krize u društvu: ista ta ekipa "podržavatelja scene" potrošit će isto toliko para na cugu u "Kestenu" ili "Barceloni" usput lamentirajući o tome kako nam rock scena propada. Uz takvu publiku i takve "podržavatelje scene", nije ni čudo što propada…

Neki smatraju kako bi rješenje bilo dobiti neki gradski prostor na atraktivnoj lokaciji, primjerice u Tvrđi, za otprilike 100-150 ljudi, koji bi služio organiziranju rock koncerata. Pitanje je ima li takvih prostora Grad u vlasništvu, je li ih željan dodijeliti kojekakvim sumnjivcima i hoće li ekipa koja bi ga eventualno i uzela taj posao raditi ozbiljnije od ljudi u bivšem Mini Teatru. S druge strane, mislim da nove gradske vlasti urbana scena ne zanima ni tri posto: Grad je bio pokrovitelj koncerta M. P. Thompsona u dvorani Gradski vrt i time je pokazao koliki su njegovi kulturni dometi: rado će stati iza glazbenog šunda, ideološkog desničarenja i oživljavanja neoustaštva i promoviranja lažnog domoljublja razbojnika koji kao veliki domoljub odbija plaćati poreze svojoj "voljenoj domovini". Ali sumnjam da će stati iza nekog novog projekta rock/urbanog kluba jer ako se po jutru dan poznaje, ova ekipa u novoj gradskoj upravi samo je nastavak politike kulturocida i urbanocida koji je provodila fašistička hunta ratnog zločinca posljednjih 7-8 godina. Zar smo se za to borili, tj. glasovali? I s takvima mislite da možete razgovarati o oživljavanju urbane scene u gradu? Ma ‘ajte molim vas, komšinice…



I na kraju, da vam kažem nešto otvoreno: zapravo me boli ku*** hoće li biti svirki u Osijeku ili ne. Ako ih nema u mom gradu, bit će ih negdje drugdje: u Vinkovcima, Novom Sadu, Beogradu… Meni treba samo love u džepu, slobodnog vremena, dobre volje i vesele ekipe da se otisnemo na put. I zato će na mom blogu i dalje biti izvještaja s koncerata, barem onoliko koliko i ranije ako ne i više. Čak i ako niti jedan od njih ne bude iz Osijeka (a to bi se vrlo lako moglo dogoditi).




Tekst: Hadžo, lovac na koncerte



Zadnja promjena: Redakcija 031; 10.10.2013. 12:47; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Kugla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 467
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja smatram da nemam gdje izaći, ali ovaj tekst je smeće, pun frustriranog vrijeđanja i arogancije, da je neki forumaš tako nešto napisao već bi bio triput blokiran..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 3  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako propadaju klubovi to je uglavnom do vodstva klubova...teatar je dobio od grada prostor,a clanstvo su naplacivali 10 kn
na zadnjoj iskaznici mi je bio broj 2350...i neki znaci 23 000 kn su zaradili na ...e sad sto svi sanjaju basnoslovne zarade i da voze audi 6ice ne ide to tako
u slucaju mdh vjerojatno je problem u ogromnom prostoru za osijek kojem svu zaradu pojedu rezije i ako je uvijek bilo pun k ljudi
big ben je uvijek bio pun a pivo nije bilo bas jeftino 14,16 kn...izgleda da je zatvoren zato sto mu je neko ponudio desetke tisuca eura a ne zato sto mu je lose islo...
zakljucak svega ti isti koji se kunu da rock scena u osijeku propada zeljni su brze zarade a ne rock scene ...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Would you like some cheese with that whine?

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hrpa babskih rekla kazala pricica, poluistina i izmisljotina...

osvrnut cu se na dio o big benu, pamtim masu puta kada je bilo isto publike kao na zadnjoj svirci, a vecinom je popunjenost bila vise nego ugodna (pogotov usporedivsi ga sa drugim mjestima koja su opstala), cuge je nestalo jer je tu vecer nije bas ni bilo (valjda su se isli rjesiti zaliha jer zatvaraju kafic...), publika koju sam tamo vidio je ista ona koju sam ostalih godina tamo vidjao (+ neki novi klinci koji su ionako premladi da bi zadnjih pet-sest godina tamo izlazili)

koliko sam upoznat (evo i mene sa babskim pricama), vlasnik tog prostora je trazio jos veci najam, netko drugi ocito smatra da ga moze pokriti (to ce buducnost reci...)

mogao bi i o ostalim stvarima puno toga napisati, ali mi se jednostavno neda ulaziti u tolike bedastoce, publike za rock ima, pogotov za kafic tipa big bena za kojim mnogi od nas iskreno zale...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2013. 13:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kugla je napisao/la: ›
I ja smatram da nemam gdje izaći, ali ovaj tekst je smeće, pun frustriranog vrijeđanja i arogancije, da je neki forumaš tako nešto napisao već bi bio triput blokiran..

a cuj, to ti je rokerski tekst. Wink

...

istina, mene od glazbe zanima jazz i klasika, ali ne vidim ja ni 2% od tog famoznog, pa jos autorskog (?!) urbanog zvuka (ili teksta) u tzv. Gradu na Dravi. meni to sve neko kremasto tezgarenje tipa onog ljepotana s Nove TV u kicerajskom "Big Benu" + "uznositih gostiju", tipa nikad, ali doslovno nikad dobrih (osim u preseravanju) Partibrejkersa. medjutim, generalan zakljucak mi se svidja. nema u Osijeku, skoci negdje dalje na dobru svirku. Tuzla, Pecuh, Subotica, Varazdin, itd. a zasto ne i jos dalje. ne treba robovati pateticnom lokalpatriotizmu, pa ni u ime rock & rolla. posebno ne u to ime. dobar (autorski) bend ne trazi angazman ni gradskih vlasti, ni glazbenih kriticara. ako postoji.

cijenjenom (i rokerski nabrijanom) autoru teksta predlazem da pocne svirat.
eto rjesenja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Urbani neseljacki rocker koji sve ostale ljude razlicite od sebe, koji ne slusaju istu glazbu kao on, nemaju isti ukus (ili neukus - ali u ovom slucaju nebitno) kao on naziva sljamom i gmazovima!

Puj u p*zdu materinu i takvi "napredni" ljudi i takvo liberalno prihvacanje razlicitosti.
A ne bjezi bome ni portal daleko kad prenosi takav tekst sa nekog blogica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi koji se bave rockom sigurno ne sanjaju o skupim autima i brzoj zaradi.
Jer da žele takve stvari ne bi godinama pokušavali održati rock klub, već bi se prebacili na cajke.

Tako da nema smisla pljuvati po ljudima koji ipak su pokušali nešto napraviti.

A uostalom kad su svi tako pametni zašto se ne prime tog posla i naprave nešto. Ovako pljuvat i srat po ljudima nije u redu.

A Hadžo je sasvim realan u ovom tekstu. To je nažalost surova stvarnost Osijeka...


Zadnja promjena: cane; 12.10.2013. 1:14; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2013. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): › Urbani neseljacki rocker koji sve ostale ljude razlicite od sebe, koji ne slusaju istu glazbu kao on, nemaju isti ukus (ili neukus - ali u ovom slucaju nebitno) kao on naziva sljamom i gmazovima!

Puj u p*zdu materinu i takvi "napredni" ljudi i takvo liberalno prihvacanje razlicitosti.
A ne bjezi bome ni portal daleko kad prenosi takav tekst sa nekog blogica.


Istina, takav stav je odvratan i uništava izgled svih rokera.. Ali, nemojmo se lagati,dobar dio ljudi koji slušaju cajke,narodnjake, ove naše wanna be "hitove" a zapravo hrvatske cajke, rokere nazivaju klošarima,najgorim šljamom i sl. Tako da zašto bi takve ljude častili lijepim riječima. Ja ne volim generalizirati, niti govoriti da je svako takav i da ima isto takvo mišljenje, ali ima ih jako jako puno.
Ja ljude ne gledam kroz to što slušaju, ali karatker i mišljenje ljudi na cajkama (većine) se zna kakvo je...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2013. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma sta se cudite sto nema vise rocka u gradu pa tako je svagdje ne samo kod nas, glazbena industrija se okrenula u drugom pravcu rock,metal i takva vrsta glazbe daju malo love a lokalni bircevi i razni rock klubovi su samo zadnji u hranidbenom lancu i to vam je to.. Zlatna vremena rock glazbe su odavno proslost, sve sto je ostalo od rocka je balada..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad sam prije nekih 17-18god poceo pohoditi koncerte..onda je bila starija ekipa koja je slusala ele.orgazam,partibrekerse i slicne grupe...e sad kako ocekivati od danasnjih klinaca koji imaju 18-20god da slusaju nekakve ljude koji su bili zanimljivi prije ohoho god..i onda jos kad forsiras takve koncerte,pa ne mozes ni ocekivati neku posjecenost ,i jos kada se uzme u obzir da je recimo ulaz na takav koncert cca50 kn a pivo 10-12kn...e pa sad ko nema svoje prihode nego zivi na grbi staraca,a takvih je na zalost puno..to je dobitna kombinacija za propali koncert

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pyroclasm
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2013. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošla su vremena kad je Behemoth bio na UFO-u, a ja nisam išao. Eto mi sad.

_________________
Chaos is the only true answer.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.10.2013. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Ma sta se cudite sto nema vise rocka u gradu pa tako je svagdje ne samo kod nas, glazbena industrija se okrenula u drugom pravcu rock,metal i takva vrsta glazbe daju malo love a lokalni bircevi i razni rock klubovi su samo zadnji u hranidbenom lancu i to vam je to.. Zlatna vremena rock glazbe su odavno proslost, sve sto je ostalo od rocka je balada..


Mislim da se većina ne čudi, već žali za time.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2013. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da nije stvar u ponudi nego u potražnji. većina mladeži je čoporski opredjeljena tako da ih bilo što osim onoga što čopor sluša ni ne zanima. promicanje individualnosti i osobnosti je preriskantno.
s druge strane rock publika se odgaja, preko radija i ostalih medija a naše radio stanice idu na provjereno.one koje ne čine to ni nemaju neku veliku slušanost. za neku veću i življu scenu treba imati i dobre autore i izvođače a toga općenito manjka u HR.
al slažem se u konačnici sa textom...ako nema kod kuće ima u blizini.zašto se ograničiti na jedan prostor...ali čopor se teško pokreće dok pojedincima to nije ni najmanji problem...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.10.2013. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Ma sta se cudite sto nema vise rocka u gradu pa tako je svagdje ne samo kod nas, glazbena industrija se okrenula u drugom pravcu rock,metal i takva vrsta glazbe daju malo love a lokalni bircevi i razni rock klubovi su samo zadnji u hranidbenom lancu i to vam je to.. Zlatna vremena rock glazbe su odavno proslost, sve sto je ostalo od rocka je balada..

Mislim da se većina ne čudi, već žali za time.

za starim Radnickim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: