Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predsjednik odlikovao heroje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.12.2006. 19:42 
Naslov:  Predsjednik odlikovao heroje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čekajući pred Uredom predsjednika uobičajene sigurnosne provjere, 11-godišnjoj Ivani Uglješić, koja je lani sama sakupila 46 tona papira, oteo se težak uzdah:
- Uh, već sam mogla obići tri ulice...
Cijeli autobus nasmijao se na njezinu primjedbu, koja je, i netotice, pokazala kakav je čovjek Ivana. Kakav čovjek?Ljudina! Marljiva kao crv, skromna, bistra, ova djevojčica pokazuje kako bi trebala izgledati radna etika hrvatske mladeži.

A na Ivanu su, u ključnim osobinama, podsjećali i drugi heroji izabrani u akciji Ponos
Hrvatske. Skromnost je možda na prvome mjestu onih osobina koje se odmah uočavaju.
- Ličite na Anu - rekao je Predsjednik Gordani Leto, sestri pokojne Ane Rukavine.
- Ona je bila ljepša - rekla je Gordana.
- Nemojte biti sigurni - uzvratio je Mesić, nakon čega ga je Gordana zamolila da mu okači bedž humanitarne akcije kojom bi trebalo prikupiti novac za pomoć oboljelima od leukemije.
- Kakav je osjećaj spasiti ljudski život - pitao je Mesić kapetana Antu Randića, Kraljevičanina koji je ove godine, dvaput, spasio više desetaka brodolomaca, ali je uvijek isticao da ih nije spasio sam već uz pomoć posade.
- Divan, neopisiv osjećaj - uzvratio je kapetan Randić.
Isto pitanje predsjednik je postavio i Dragutinu Miklečiću, policijskom pregovaraču koji je spasio život nesretnom branitelju Vladimiru Krmeliću, koji se htio raznijeti bombom.
- Ja sam samo radio svoj posao, rekao je Miklečić i dodao:
- Opet bih to tako učinio.
To bi, sigurno, napravili i svi drugi junaci ove priče.
Ljudi koji su zaustavljali podivljale razbojnike
Poštar iz Brtonigle Nikola Nikolov, Dragutin Golik (koji je još u komi, ali je umjesto njega došao njegov otac Stanislav) i mlada Kornelija Hasanec nisu se uplašili naoružanih pljačkaša. Naprotiv, oni su ih zaustavili u njihovu naumu. I Nikola i Kornelija su dragi pitomi ljudi koji, vidi se odmah, ni mrava ne bi zgazili, ali su se bez oklijevanja suočili s razbojnicima.

Pomozite Alenku naći stan
Vrckavošću, pričljivošću i veselošću u cijeloj skupini heroja ponajviše se isticao siromašni Splićanin Alenko Barač Roje. U vrijeme u kojem žene bogatih političara bez krzmanja uzimaju 60.000 eura nađenih na cesti iako žive više nego dobro i u kojem poznati pjevači ljudima koji su im vratili lisnicu s 4000 eura daju tričavih 200 kuna, Alenko Barač izgleda kao Herkul ljudskosti.
Premda se prehranjuje u Caritasu i nema nikakav stan, Barač je vratio svih 50.000 kuna koje je našao u torbi koju je izgubio nepoznati čovjek.
- Pa gdje živiš - pitao ga je Mesić, vidno zadovoljan njegovom pričom.
- A eto, snalazim se. Nemam di - rekao je Barač.
- Nadam se da će ti nadležni u Splitu pomoći da riješiš svoje stambeno pitanje - rekao je Mesić.


http://www.24sata.hr/articles/view/40979/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2006. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čekaj, to je neka zajebancija...?! mislim, čitam to i u novinama i ne mogu vjerovati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2006. 10:38 
Naslov:  Re: Predsjednik odlikovao heroje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Čekajući pred Uredom predsjednika uobičajene sigurnosne provjere, 11-godišnjoj Ivani Uglješić, koja je lani sama sakupila 46 tona papira, oteo se težak uzdah:
- Uh, već sam mogla obići tri ulice...
Cijeli autobus nasmijao se na njezinu primjedbu, koja je, i netotice, pokazala kakav je čovjek Ivana. Kakav čovjek?Ljudina! Marljiva kao crv, skromna, bistra, ova djevojčica pokazuje kako bi trebala izgledati radna etika hrvatske mladeži.

Shocked Shocked Shocked Alija Sirotanović 2 Laughing

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.12.2006. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WTF ???
a ja ko brus vilis spasio zemlju od asteroida i dobio nula ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2006. 12:03 
Naslov:  Re: Predsjednik odlikovao heroje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Alija Sirotanović 2 Laughing


Ma priča je super, mala se školuje sama od novaca koje zaradi prikupljanjem... A zapravo, sve su priče posebne... Znam da kapetani ni u ludilu ne bi smjeli kupiti brodolomce, jer im to stvara ogromne probleme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.12.2006. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › čekaj, to je neka zajebancija...?! mislim, čitam to i u novinama i ne mogu vjerovati...


Ne vidim što je loše u toj priči. Uzorne i proaktivne građane potrebno je nagraditi. Samo se nadam da su dobili i nešto više od toplog predsjednikovog zagrljaja. Kao što je rekao jedan naš čuveni akademski slikar: "Od ljubavi nismo siti, treba dobro jest' i piti."

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): › Alija Sirotanović 2 Laughing


Ma priča je super, mala se školuje sama od novaca koje zaradi prikupljanjem... A zapravo, sve su priče posebne... Znam da kapetani ni u ludilu ne bi smjeli kupiti brodolomce, jer im to stvara ogromne probleme.
Slažem se, sve su priče odlične.
Samo nisam mogao ne primjetiti sličnost.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › čekaj, to je neka zajebancija...?! mislim, čitam to i u novinama i ne mogu vjerovati...


Ne vidim što je loše u toj priči. Uzorne i proaktivne građane potrebno je nagraditi. Samo se nadam da su dobili i nešto više od toplog predsjednikovog zagrljaja. Kao što je rekao jedan naš čuveni akademski slikar: "Od ljubavi nismo siti, treba dobro jest' i piti."

Loše je to što je napisano u maniri najboljih soc-komunističkih tekstova! Kad sam počeo čitati, opako mi je vuklo na tekstove iz čitanki koje sam čitao tijekom mog pohađanja Osnovne škole "Bratstvo i jedinstvo - 7 sekretara SKOJ-a". Onda me bilo malo zbunilo to što je došao i Mesić...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › čekaj, to je neka zajebancija...?! mislim, čitam to i u novinama i ne mogu vjerovati...


Ne vidim što je loše u toj priči. Uzorne i proaktivne građane potrebno je nagraditi. Samo se nadam da su dobili i nešto više od toplog predsjednikovog zagrljaja. Kao što je rekao jedan naš čuveni akademski slikar: "Od ljubavi nismo siti, treba dobro jest' i piti."

Slažemo se da takve građane treba nagraditi, ali djeliti lente generalu Kruljcu, koji je naredio snajperistu da puca u glavu šepavom civilu! (zna se šta se dobije u ratnom stanju ako se odbije zapovjed)...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 14:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Slažemo se da takve građane treba nagraditi, ali djeliti lente generalu Kruljcu, koji je naredio snajperistu da puca u glavu šepavom civilu! (zna se šta se dobije u ratnom stanju ako se odbije zapovjed)...


De pričaj, o tome pojma ne znam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

btw, koliko ja znam, još nitko tko je sudjelovao u obrani vukovara nije proglašen herojem. ispravite me ako griješim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2006. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Griješiš.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.12.2006. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne mogu vjerovati, ali ovdje se moram složiti s Osmicom...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2006. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Slažemo se da takve građane treba nagraditi, ali djeliti lente generalu Kruljcu, koji je naredio snajperistu da puca u glavu šepavom civilu! (zna se šta se dobije u ratnom stanju ako se odbije zapovjed)...


De pričaj, o tome pojma ne znam...

Bilo u Latinici ako se ne varam čak se i snajperist javio na telefon i ispričao priču na telefon!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2006. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bilo u Latinici ako se ne varam čak se i snajperist javio na telefon i ispričao priču na telefon!


Jel' možeš napisati kad je to bilo... i općenito malo više o tome, neke i zanima. Tko je bio civil, gdje je to bilo, kada je bilo... Tko je snajperist, u kojoj je službi bio i sve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: