Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



OŠ "Vladimir Nazor" iz Čepina među prvima imenike zamijenila tabletima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2013. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
bekie91 je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
Umjesto toga da se radi na kvaliteti obrazovanja koja je moram priznati ne tako dobra, oni rade na modernizaciji banalnih stvari..


slažem se
ionako su generacije sve gluplje, sada ćemo i profesore malo zaglupiti, a sve radi tog da im se "olakša" posao. privid je da nam sva ta tehnologija pomaže. ona nas zaglupljuje, čini lijenima, udaljava jedne od drugih i smanjuje ljudskost.
više ne moraju roditelji na informacije, ne moraju djeca roditeljima pričati kako je u školi, sve je na tabletima i smartphone-ovima... nitko više s nikim očito ni neće morat pričat licem u lice.
gadi mi se kud ovaj svijet ide.
ali najlakše je nazvati stvari staromodnima. kao da je to znak nekvalitete. novo nije uvijek bolje.

Mislim da dosta ljudi ne shvaćaju da je razvitak ovakve tehnologije početak kraja ljudskog svijeta. Jer baš kako je netko rekao gore, za par godina bi mogli imati i holograme. Zapravo tehnologija će se razvijati u tolikoj mjeri da za određeno vrijeme ljudi više neće biti ni potrebni u prosvjeti. Već će robot ili hologram voditi sat i učiti klince. Tako biva i sa tvornicama itd, i šta ćemo onda na kraju krajeva mi ljudi raditi?

Vjerojatno ćemo pasti travu - ako i nje još bude Sad

Haha pasti ćemo E-travu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2013. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
bekie91 je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
Umjesto toga da se radi na kvaliteti obrazovanja koja je moram priznati ne tako dobra, oni rade na modernizaciji banalnih stvari..


slažem se
ionako su generacije sve gluplje, sada ćemo i profesore malo zaglupiti, a sve radi tog da im se "olakša" posao. privid je da nam sva ta tehnologija pomaže. ona nas zaglupljuje, čini lijenima, udaljava jedne od drugih i smanjuje ljudskost.
više ne moraju roditelji na informacije, ne moraju djeca roditeljima pričati kako je u školi, sve je na tabletima i smartphone-ovima... nitko više s nikim očito ni neće morat pričat licem u lice.
gadi mi se kud ovaj svijet ide.
ali najlakše je nazvati stvari staromodnima. kao da je to znak nekvalitete. novo nije uvijek bolje.

Mislim da dosta ljudi ne shvaćaju da je razvitak ovakve tehnologije početak kraja ljudskog svijeta. Jer baš kako je netko rekao gore, za par godina bi mogli imati i holograme. Zapravo tehnologija će se razvijati u tolikoj mjeri da za određeno vrijeme ljudi više neće biti ni potrebni u prosvjeti. Već će robot ili hologram voditi sat i učiti klince. Tako biva i sa tvornicama itd, i šta ćemo onda na kraju krajeva mi ljudi raditi?

Vjerojatno ćemo pasti travu - ako i nje još bude Sad

Haha pasti ćemo E-travu!

GMO - sa genom lude krave.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2013. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pozitivno je sto ce roditelji moc vidjeti ocjene klikom kroz aplikciju

to je web aplikacija za vas neupucene, i moze se pokretati na mobitelima, tabletima, laptopima ili desktop kompjuterima

i podaci idu u centralnu bazu, pa kad laptop rikne ili tablet, nista se nigdje nece prepisiavati

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2013. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › pozitivno je sto ce roditelji moc vidjeti ocjene klikom kroz aplikciju

to je web aplikacija za vas neupucene, i moze se pokretati na mobitelima, tabletima, laptopima ili desktop kompjuterima

i podaci idu u centralnu bazu, pa kad laptop rikne ili tablet, nista se nigdje nece prepisiavati


...no, konačno - nakon dvije stranice, našao se još netko tko vidi prednost u ovom.....utaman pomislih da stvarno nisam normalna što mi sviđa ideja modernizacije i tehnološkog razvoja školskog sustava.....ma, nu ti odma kikosha.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.09.2013. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
pozitivno je sto ce roditelji moc vidjeti ocjene klikom kroz aplikciju

to je web aplikacija za vas neupucene, i moze se pokretati na mobitelima, tabletima, laptopima ili desktop kompjuterima

i podaci idu u centralnu bazu, pa kad laptop rikne ili tablet, nista se nigdje nece prepisiavati

A je li to znači da će ga kakav nadobudni mladi hakerčić možda moći srušiti Wink ili se ubaciti i ispravljati ocjene?? hehe

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2013. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da je moguce to

kao i sto su dosad mogli upast u skolu i ukrast imenik ili zapalit ih ili ispravit ocjene

no to ne znaci da je sustav los, znaci da je osoba losa

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2013. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › naravno da je moguce to

kao i sto su dosad mogli upast u skolu i ukrast imenik ili zapalit ih ili ispravit ocjene

no to ne znaci da je sustav los, znaci da je osoba losa


Da, al su ti imenici bili prepisani na treću stvar. Šta se događa kad haker sruši onaj drugi veliki sistem u kojem su podatci?

Usput, da izgleda da smo došli i do toga da roditelji "nemaju" vremena jednom u tjednu otići na informacije, nego ćemo to sad zamjeniti klikom. Pa da, zašto bi se bespotrebno izlazilo iz kuće više...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2013. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nop, koliko sam ja upucen i dalje ce se morat ici na informacije i odrzavat kontakt

sto se tice ovo prvog sto si pitao - apsolutno svi podaci o tebi - kreditne kartice, stanje na racunu, zdravsteveno i sve to, je sada po serverima, i postoji backup

pa ak se nisi pitao i pravio paniku, sto se dogodi ako ti netko upadne u server banke i mazne lovu, ne vidim cemu panika oko ocjena djece

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2013. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › Nop, koliko sam ja upucen i dalje ce se morat ici na informacije i odrzavat kontakt

sto se tice ovo prvog sto si pitao - apsolutno svi podaci o tebi - kreditne kartice, stanje na racunu, zdravsteveno i sve to, je sada po serverima, i postoji backup

pa ak se nisi pitao i pravio paniku, sto se dogodi ako ti netko upadne u server banke i mazne lovu, ne vidim cemu panika oko ocjena djece

Za moj račun na banci je banka odgovorna, a ukoliko ja ne koristim e-banking, banka mi je dužna isplatiti štetu. Dok zaista ne vidim koristi od zamjenjivanja par listova papira jednim tabletom. Doduše stvarno ne shvaćam zašto mi se stalno obraćaš u muškom rodu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2013. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

isprike za neprimjecivanje zenskog znaka pored spola

no, kao sto je banka odgovrna, ovdje je odgovoran vec tko je odgovaran

nisu litovi zamjenjeni tabletom, vec aplikacijom - eImenik

to je prva stvar sto se krivo spominje, a aplikacija se moze pokretat s bilo cega oces - komp, laptop, tablet,mobitel

prednosti : sam se racuna prosjek, kad se treba odgovarat, prosjek izostanaka, uspjeh razreda, najjaci predmet i tako sve to, uvid rodielja bilo kad

a stose tice banaka i steta, kad ti budu nesto sjebali, onda ces vidjet kolko ide to sporo, kad je tebi banka duzna Wink vjeruj mi dozivio sam to

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.09.2013. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › isprike za neprimjecivanje zenskog znaka pored spola

no, kao sto je banka odgovrna, ovdje je odgovoran vec tko je odgovaran

nisu litovi zamjenjeni tabletom, vec aplikacijom - eImenik

to je prva stvar sto se krivo spominje, a aplikacija se moze pokretat s bilo cega oces - komp, laptop, tablet,mobitel

prednosti : sam se racuna prosjek, kad se treba odgovarat, prosjek izostanaka, uspjeh razreda, najjaci predmet i tako sve to, uvid rodielja bilo kad

a stose tice banaka i steta, kad ti budu nesto sjebali, onda ces vidjet kolko ide to sporo, kad je tebi banka duzna Wink vjeruj mi dozivio sam to


S ovim što se tiće banke znam to mi je jasno kao dan.
Nego da te pitam, ti zaista smatraš da je E-imenik nešto što je trenutno najpotrebnije našem obrazovanju?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2013. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nije najpotrebnije, niti sam ja to igdje rekao

ja sam samo rekao da je dobro stvar

da ima vjerojatno 101 drugi problem u obrazovanju, ima, ali to ne znaci da ako se neka sitnica napravi koja poboljsava mozda i malkice sustav, da treba popljuvati

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.09.2013. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sto laprdate... Profesorima ce biti lakse, kada djeca pocnu uciti sa tableta bit ce i njma lakse, ako nista drugo imat ce bolje drzanje koje se iskrivi od pretestkih torbi. Sta sad nekom smeta sto je umjesto kalsicnog imenika tablet... I sto se to uopce tice roditelja, osim sto moze vidjeti ocjene online...
Kada zaostajemo sa svijetom pljuvanje, kada smo negdje imozda i korak ispred vremena pljuvanje... Jel se rodio u ovoj drzavi netko tko bi barem vecini ugodio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.09.2013. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaladont je napisao/la: ›
Kada zaostajemo sa svijetom pljuvanje, kada smo negdje imozda i korak ispred vremena pljuvanje... Jel se rodio u ovoj drzavi netko tko bi barem vecini ugodio?

jebi*a @kaladont, opet nekome nisi ugodio sudeći po ovoj "rajčici" Razz

ova vijest i nije neka top, jer čitamo da po Hrvatskoj cijeli razredi uče samo na tabletima, a to će kod nas još pričekati. I što ima tu loše što:
- djeca uče na tabletu (ako im nije nešto jasno, spoje se na net i istraže nejasnoće)
- roditelji dobivaju ocijene na mail
- djeca dobiju domaću zadaću na mail koji može biti povezan sa roditeljskim
- moguće je izraditi testove koji se automatski ocjene na kraju testa (poput online testova).... ITD.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: