Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trujemo li se??

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2005. 19:41 
Naslov:  Trujemo li se??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto upravo "ulovili" moju frendicu Suzanu Ćavar u istraživanjima...
Nagnalo me to da se raspitam, jel trebamo sad svi kupovati flaširanu vodu??
Znano je da gazirana mineralna voda baš nije najzdravija, ali ne biste vjerovali,
i ona najobičnija voda pakirana u plastičnu ambalažu je po nekim austrijskim istraživanjima pokazala kako nije zdrava. Naime, pri pakiranju, plastika u kombinaciji s vodom ipak stvara nekakav otrovni plin, koji zagadjuje vodu.
Zbog toga se u Austriji po najnovijem, pribjegava flaširanju u staklenu ambalažu.
A što ćemo mi koji za Austrijom i inim zemljama kaskamo minimalno 50 godina??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2005. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kokliko sam citao, voda u Osijeku je ok... mada je to sve isti klinac, jerbo se vadi iz istih podzemnih voda, samo sto mi mozda pijemo procisceniju vodu. Smile

Vodu je najbolje piti na izvoru, ali i ta je voda zagadjena, a i nasi organizmi su navikli na vodu iz vodovoda. Ma, sve je to banana. Treba razviti korijenje i klorofile... i razmisljati... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
adrian
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Glavni grad Republike
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2005. 22:24 
Naslov:  Re: Trujemo li se??
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de ti ispitaj tu tvoju frendicu jes radili istrazivanje i kod nas? mnogo su nam blizu rokovci/andrijasevci da se neb coek zapito sta ima u vodi osim govana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dopuštam da je ta voda možda bed...arsen...blablabla, ali problem je u Hrvatskoj puno složeniji. Iako se ne priča o tome, vjerovali ili ne coca cola je kupila prije neki dan izvor Bistra iako zakon ne dopušta prodaju izvora pitke vode strancima....zato se jebena cola nedavno registrirala kao hrvatska tvrtka. nadalje, MMF nam (kao i Boliviji '89.) kredite svjetske banke uvjetuje privatizacijom izvora pitke vode pa ti vidi...prije desetak godina tiho je počela bitka za nadzor nad izvorima, ali u 21.stoljeću do njih se neće dolaziti ratovima država već perfidnom taktikom multinacionalnih kompanija tipa coca cola, bechtel....poznavajući one koji nas kao ovce vode u budućnosti, najebali smo!!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2005. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmmm... sto se tice stranaca i stranih firmi, samo malo pojasnjenje. Naime, pravno gledano, svaka firma koja posluje u Hrvatskoj (uz mozda pokoji izuzetak) mora biti registrirana kao pravni subjekt u RH, odnosno pri odgovarajucem trgovackom sudu i upisana u registar. Tako je i Coca Cola d.d. zapravo hrvatska firma, ali je u vecinskom vlasnistvu stranaca - uostalom, kao i ostatak rasprodane drzave.

S ostalim se slazem. Buducnost ce sigurno biti kisela i gorka za mnoge, pogotovo one koji ce vodu desalinizirati ;-) ... a, s obzirom na domacu pamet i politicarski mentalitet, vjerojatno i za nas...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala na pojašnjenju. uglavnom, želio sam reći da hrvatski izvori vode prvo trebaju biti ponuđeni Hrvatima, a ne nekoj coca coli. sranja s vodom, na našu žalost, tek počinju. samo gledajte koliko će slijedećih mjeseci biti vijesti o nesipravnoj vodi iz slavine...kupujmo flaširano, coca cola u uvoznu plastiku puni hrvatsku vodu, cijena - -prava sitnica - litra samo pet kuna

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2005. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina... sramota, kao sto je sramota da DT upravlja zicama koje smo placali samodoprinosima - dakle, mi smo vlasnici zica, a ne drzava, stoga ona nije ni imala pravo prodati nesto sto njoj ne pripada.

Sada hoce i HEP... nakon toga vodu...

I onda mozemo sjesti i ubiti se.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

spustimo se na lokalnu razinu...elektromodul ima gradsku koncesiju za naplatu parkiranja. a što su napravili, preuzeli gradska parkirališta, jednom u dvije godine podebljaju linije, a lova kaplje...

što se vode tiče, ona mora biti javno dobro, osnovno ljudsko pravo...jer, uskrate li mi vodu (ili ju jednostavno poskupe toliko da si ju ne mogu priuštiti), mogu leć i crknut, a prema ustavu imam pravo živjeti, valjda...upravo ta naša voda mora u pretpristupnim pregovorima s EU biti definirana kao naša prednost koju moramo zaštititi i nacionalno dobro, a ne predmet dogovora o trgovini tipa mi vama kredit vi nama vlasništvo nad izvorima....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2005. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemoj tako, nemoj tako... zar nisi vidio kako su fino stavili one neupadljive klonje. Fino, covjeku se prikenja nakon duge voznje, od kuce dvije ulice dalje, i onda fino na miru moze kenjati u tim urednim, mirsnim, zvucno i mirisno izoliranim kutijama. I sve to za samo par kuna parkiranja. I ne samo to! Ako bude medju prvih 100, dobit ce set ganc novih nozeva...

Negdje sam citao da se nesto suskalo da se parkiralista daju GPPu (visestruka korist), ali to je ocito bila samo prica. Lova ispod stola radi svoje.

Ista kita ti je za vodu... samo su pregovaraci drugi... a na onom kraju stapa na kojem se nalazi objekt sisanja - uvijek je nakacen isti sisatch: homo vulgaris croaticus sisokitis.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2005. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma bilo je priče da će grad osnovati tvrtku (kao što je sad GPP, Ukop, Unikom i takve gradske firme) koja bi se bavila parkiranjem, tako bi sva lova ostajala u proračunu Grada, ovako elektromodul uplaćuje manje od 40 posto ukupno prikupljene love od naplate...al kao što kažeš sve je to lova....u vrijeme kada se dodjeljivala koncesija drug Alen Prnjat bio je predsjednik Gradskoga Vijeća, a lepi Alen se i dan danas liže s Taslidžićem i ekipom "poduzetnika- barinaša". A da vidim tko će Emodulu danas uzeti koncesiju, ističe tek za četiri- pet godina. poznata je osječka sprega politike i poduzetništva. sad ću ja napisat zahtjev da mi u koncesiju daju osječke parkove, šetnja tri, tobogan pet kuna - petnaest minuta, ulazak s psom duplo. Platim gradu 40 posto, obrijem glavu, kupim mercedes, napucam bicepse i da vidim ko će mi srat. prije svega, jasno, učlanim se u vladajuću stranku (koja god bila) i eto ti još jednog pripadnika "zlatne mladeži"

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2005. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro ti idu ovi savjeti... da ne pises mozda za Cosmo, Elle, Men's health ?! ;-)

Treba inovirati takav nacin postajanja clanom elite, to registrirati kao patent i onda reketariti od reketara... Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2005. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pišem za branimirov zabavnik...to ti dođe skoro isto...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2005. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la (Pogledaj post): ›
pišem za branimirov zabavnik...to ti dođe skoro isto...


U tim zemskim casopisima novinari bar slobodno mogu izmisljati savjete. Vidjeh naslovnicu Men's Healtha - pise nesto u stilu: "U ovom broju nevjerojatna 1372 NOVA savjeta".

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2005. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ak se ne pridržavaš totalno nisi cool, totalni papak...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
angel-fema
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5
Lokacija: širi centar osijeka
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.08.2005. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SPALIONICA INFEKTIVNOG OTPADA U CENTRU OSIJEKA
U Jutarnjem listu , od 19.08.2005. godine, izašao je članak o novoj tvrtki Excido, koja prikuplja i obradjuje infektivni otpad zdravstvenih ustanova u cijeloj Slavoniji.
Po nekim navodima, spalionica se nalazi u podrumskim prostorijama Doma Zdravlja.
I pored svih 'pozitivnih elemenata u slučaju zbrinjavanja otrovnog otpada' zar baš u centru grada gdje je dnevni promet starijih osoba , djece u parku, i svih ostalih,
/IP: 83.139.93.210

... a na to vi želite odgovoriti ...ili je diskusija bez veze pa bi na na listu tema

_________________

Nobody is perfect...
I'm nobody..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: