Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad Osijek postaje nova Zelena prijestolnica Europe 2016.?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2013. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
jer, bit ce bolje. neminovno.


Neki bi ovo nazvali optimizmom, neki predrasudom. Neka tako i bude.

No, neovisno o globalnim procesima, mi mislimo globalno, a pišemo lokalno, na lokalnom forumu, lokalne web stranice. Ta je lokalna web stranica, Osijek031, odlučila, baš poput Stv-a, Ostv-a, Glasa, i nekih drugih portala, biti branikom određene političke opcije, nove gradske vlasti, pa i po cijenu gubitka tog narušenog imidža neovisnosti, koji navodno gaji. Pogledajte samo tekst:"Natjecanje za ovu prestižnu titulu, kojom se želi pohvaliti svaki europski grad, organizira Europska komisija". Mi ne znamo ništa o ovoj bedastoći, ali već znamo da je to prestižna titula, da se svaki europski grad želi domoći te titule, i tako dalje, i što će Osijek drugo nego odmah stati uz bok Copenhagenu, Stockholmu, Hamburgu i ostalim laureatima ove prestižne titule. To je krug u kojemu se Osijek po svemu nalazi, zar ne?

I dok čekamo da Osijek zahvate globalni procesi, iako smo svjedoci da odavde i Kinezi odlaze, ipak nije loše tu i tamo ukazati našim gradom vlada još jedna garnitura nesposobnjakovića sa štetnim namjerama. Moža netko pročita i razmisli o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a.vidi.me.sad
Offline
Ukupno postova: 33
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.09.2013. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ihaaaj! Evo će se i moja palanka kandidirat'. Vidl'a žaba da se konj potkiva...
Osijek i njegov najmlađi park iz 1957.godine. Europo veži se, polijećemo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2013. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Vilenjak je napisao/la: ›
jer, bit ce bolje. neminovno.


Neki bi ovo nazvali optimizmom, neki predrasudom. Neka tako i bude.

No, neovisno o globalnim procesima, mi mislimo globalno, a pišemo lokalno, na lokalnom forumu, lokalne web stranice. Ta je lokalna web stranica, Osijek031, odlučila, baš poput Stv-a, Ostv-a, Glasa, i nekih drugih portala, biti branikom određene političke opcije, nove gradske vlasti, pa i po cijenu gubitka tog narušenog imidža neovisnosti, koji navodno gaji. Pogledajte samo tekst:"Natjecanje za ovu prestižnu titulu, kojom se želi pohvaliti svaki europski grad, organizira Europska komisija". Mi ne znamo ništa o ovoj bedastoći, ali već znamo da je to prestižna titula, da se svaki europski grad želi domoći te titule, i tako dalje, i što će Osijek drugo nego odmah stati uz bok Copenhagenu, Stockholmu, Hamburgu i ostalim laureatima ove prestižne titule. To je krug u kojemu se Osijek po svemu nalazi, zar ne?

I dok čekamo da Osijek zahvate globalni procesi, iako smo svjedoci da odavde i Kinezi odlaze, ipak nije loše tu i tamo ukazati našim gradom vlada još jedna garnitura nesposobnjakovića sa štetnim namjerama. Moža netko pročita i razmisli o tome.


Osijek su odavno zahvatili globalni procesi, pa nije Osijek u Sj. Koreji. druga je stvar sto Osijek ima svoje sizofrene anomalije, obzirom da je (uvijek bio) provincija. medjutim, ponavljam, nema te provincije, ma koliko specificna bila, koja moze pobjediti globalne procese. pa i Sj. Koreja ce kad tad puknit po savovima. a sto se "novinarskih uradaka" portala Osijek 031 tice, pa to sam odavno analizirao / pisao o tome. nema tu nikakvih pomaka ni nabolje, ni nagore, prosto zato sto istrazivacko i kriticko novinarstvo nikada i nije bila platforma ovog portala, vec, kako i stoji na naslovnici -> info servis uz salicu kave. korisno za doznati kada je neki koncert, koji u pravilu nije jazz, ili neka izlozba, koja u pravilu nema umjetnicku, vec lokalpatriotsku vrijednost, ili pak sto igra u kinu, koje i nije kino, vec trgovinski centar. ali za nesto vise od toga, portal Osijek 031 jednostavno nije.

za nesto vise od toga, tipa splitskog Ferala, ili beogradskog Pescanika, potreban je, valjda, grad. sto palanka zvana Essek, ili Osijek -> nije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2013. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postano: 02.09.2013. 17:23
Vilenjak je napisao/la: ›
dokle god ovaj forum bude utociste anonimnih ustasoida koji otvoreno, a bez moderatorskih sankcija, promoviraju nacizam, sovinizam, palanacku ksenofobiju i monoetnicko-klerikalni moral iz stoljeca sedmog, Osijek 031 biti ce na Glavasevoj strani. pisao sam o tome, davno.


Postano: 03.09.2013. 16:30
Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
za nesto vise od toga, tipa splitskog Ferala, ili beogradskog Pescanika, potreban je, valjda, grad. sto palanka zvana Essek, ili Osijek -> nije.


....dragim kolegama forumašima predlažem, od sveg srca, prestanak diskusije bez smisla, jer forumaš @Vilenjak prijepodne mrzi samog sebe, a poslijepodne čitav svijet, te slijedom toga, jednako mijenja i mišljenja.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.09.2013. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › ....dragim kolegama forumašima predlažem, od sveg srca, prestanak diskusije bez smisla,
Nije ti ovo HDSSB pa da će ljudi kad im to napiše stranački dužnosnik prekriti oči, okrenuti glavu, izbjegavati program na TV-u, ne posjećivati portal, ne čitati novine. Skuliraj.

Vilenjak piše pametno. Nekima nedokučivo, a neki ne shvaćaju po stranačkoj dužnosti.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2013. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka ih, to je ionako polupismena balavurdija (mada ima tu i starijih kompleksasa tipa onog Sole iz Glasa) koja svoju neostvarenost pronalazi u zivotinjskim emocijama i zivotinjskim kolektivitetima. ponajbolja argumentacija mojih stavova upravo su te njihove sizofrene reakcije / totalitaristicki pozivi na linc.

ajd ti sad nekoj nk navijacici pojasni da je upravo ispraznost meka zla, a nedostatak kritickog novinarstva meka fasizma? ma ne'a teorije, sto bi rekli u Sarajevu. to bi bilo kao kada bi sutra na osjecki korzo sletili vanzemaljci pa se obratili prolaznicima trazeci neku lokaciju na karti, onako, sve rastezuci po sokacki. moguce samo u SF filmovima. u realnosti pak, u pitanju su dva potpuno razlicita, medjusobno nerazumljiva, civilizacijski nepomirljiva svijeta.

i tako je to uvijek bilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.09.2013. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sada je 2013, a tamo daleko, daleko je 2016, uuuuu koliko ćemo se još baviti ovom inicijativom.

a i ovaj naš dogradonačelnik ako je išao samo zbog te inicijative u Bruxelles, ispada da je to samo da mu guzica vidi puta. pa za koji je klinac borzanica otvorila ured u osijeku, što se nije predbilježio sa inicijativom i predao direktno u ruke Bilji sljedeći put kad ona dođe u osijek

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.09.2013. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
sada je 2013, a tamo daleko, daleko je 2016, uuuuu koliko ćemo se još baviti ovom inicijativom.

a i ovaj naš dogradonačelnik ako je išao samo zbog te inicijative u Bruxelles, ispada da je to samo da mu guzica vidi puta. pa za koji je klinac borzanica otvorila ured u osijeku, što se nije predbilježio sa inicijativom i predao direktno u ruke Bilji sljedeći put kad ona dođe u osijek


ma jasno je to. no, barem, ako smijem cinicno primjetiti, nije smjehotresno kao kada je Bubalo, predstavnik partije koja je svoju politicku agendu izgradila na negiranju postignuca socijalistickog Osijeka (fakat doslovno, dizanjem u zrak antifasistickih spomenika), trazio neki zeleni cvjetic od Europe, i to na osnovu upravo onoga sto je hortikulturalno izgradjeno (planirano, zasadjeno) / postignuto u socijalistickom Osijeku. tom HDSSB-ovom teatru "zelenog apsurda" treba dodati i onu Glavasevu bajku o eko odlagalistu / nekom "reciklaznom bizMisu stoljeca" sa Austrijancima (koji je, naravno, zavrsio na sudu).

Borzanica je barem iz tog nekog SDP-a, stranke koja se, koliko ih ja shvacam, ne stidi Zelenog Osijeka 1945. - 1991.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.09.2013. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: › ....dragim kolegama forumašima predlažem, od sveg srca, prestanak diskusije bez smisla,
Nije ti ovo HDSSB pa da će ljudi kad im to napiše stranački dužnosnik prekriti oči, okrenuti glavu, izbjegavati program na TV-u, ne posjećivati portal, ne čitati novine. Skuliraj.

Vilenjak piše pametno. Nekima nedokučivo, a neki ne shvaćaju po stranačkoj dužnosti.


...ne znam zašto se smatraš dragom kolegicom forumašicom, al' dobro-ajd....tebi osobno predlažem da se s Vilenjakom (koji i dalje priča bez smisla, odnosno pobija samog sebe - što je vidljivo svima, osim tebi) uhvatiš ispod ruke i odeš pametno pričati nasamo.....
...ne znam kako je u HDSSB-u, nisam nikad bila...no, tko si ti da se tebi opravdam?????...
..kako god, samo sam učvrstila svoj stav prema tebi....vrlo skulirano.....uživaj u danu, predivan je.....nemoj se zamarati težim filozofijama i pokušaju shvaćanja ljudi koji su daleko iznad tvog dometa....jer nisam vidjela da diskutiraš o temi, nego o meni i mom stavu, te HDSBB-u.....
....vratimo se na temu: ovo su sve pokušaji, i to jako loši, da se Osijek utrpa u grupu gradova koji zaista i zaslužuju tu titulu.....prvo i osnovno - potrebno je zadovoljiti uvjete koji sadržavaju preteške riječi za puno ljudi: ekologiju, održivi razvoj, mobilnost, inovativno gospodarenje otpadom, itd....nisu parkovi jedino što se gleda u ovoj priči...i nema šanse da se u slijedeće 3 godine postigne toliko da tu titulu i zasluženo dobijemo.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.09.2013. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › dragim kolegama forumašima
anakonda je napisao/la: › ne znam zašto se smatraš dragom kolegicom forumašicom


"Samo dragi kolege forumaši imaju se smatrati dragim kolegicama forumašicama", Anablondina Knjiga Postanka / Počeci svijeta i čovječanstva, str. 1

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.09.2013. 11:54 
Naslov:  Re: Grad Osijek postaje nova Zelena prijestolnica Europe 2016.?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema vizije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: