Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako do posla u inozemstvu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2013. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › šta ću s tolkim kikošima?

radiš slona od mene? Mr. Green


...mijenjaj za lajkove na fejsbuku...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.08.2013. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala na odgovorima, vama koji ste ih dali.

Ako bude što, javim vam. Smile

Slobodno neka se jave i ostali ako imaju neke info.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2013. 7:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema na cemu.
Da dodam, taj lik iz ZAVa (Herr Bernhardt Kraemmer) dodje s konkretnim ponudama poslova..
On prethodno dobije sve te zivotopise i prijave i vec dodje sa spremnim ponudama poslova.
Tamo u razgovoru samo provjeri kako stojis s jezikom (obicno cavrljanje) i odgovara li ti ponuda..
Ako se slozis s ponudom, on dalje odradi dio oko radne dozvole a poslodavac te kontaktira oko toga kad ces doci..
Ako to jos postoji (a ne vidim zasto ne bi bilo) vidjeces tamo puno kandidata, nemoj da te to zabrine, ne bi vjerovala kakvih pacijenata ima..
Super bitno je da to hotelijerstvo imas kao zvanicnu kvalifikaciju..ne ono tipa, po zanimanju sam pekar ali bi vozio kamion..to ne moze..
Pekar po zanimanju, moze kod njih biti samo pekar..Dakle treba ti ta zvanicna kvalifikacija za posao koji zelis raditi..
Eto.
Sretno. Ne zaboravi da pises.
Ono, tipa, eto me u Frankfurtu. Ne znam kud cu s lovom i to..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.08.2013. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha da, ne znam kud cu s lovom. Nisam jos nista konkretno odlucila, ipak je tesko ostaviti posao i riskirati tako, ali odlucila jesam istraziti opcije. Ako nesto bude, svakako javim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2013. 14:13 
Naslov:  Re: Kako do posla u inozemstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dear Mr.______,

thank you for your request and for considering Germany as your country of choice where you would like to live and work.

Since Croatia joined the EU on 01.07.2013, the citizens of this new Member State do no longer require a residence permit (visa) to enter Germany. They can legally stay in Germany as long as they can identify themselves with a passport or an official identity card (ID).

When permanently moving to Germany, the registration at the local registry office is mandatory.

In order to work in Germany, Croatian citizens need an EU work permit for a transition-period of two years. After this period, the Federal Government will revise the regulation of access to the German employment market.

The EU work permit is issued by the International Placement Services (ZAV) of the German Federal Employment Agency. To obtain an EU work permit a concrete job offer is required. Please note that the intended employment can only be taken up after the suitable EU work permit from the responsible ZAV team has been issued. The responsibility lies with the ZAV work permit team that is in charge of the area in which the employer is domiciled.

Permission for working in temporary employment (time-work) will not be granted. (According to: §40 Abs. 1 Nr. 2 Aufenthaltsgesetz)

Further information on the required application documents and the locations of the work permit teams is available on: <www.zav.de/arbeitsmarktzulassung>

Please understand that I can`t give you information about how long it will take to get the EU work permit. Please contact the responsible work permit team to get information about this.

A work permit EU is not required for:
- university graduates, who are occupied in a field of work which requires a graduate degree, and their relatives

- applicants who take up a qualified apprenticeship or vocational training

- seasonal workers in the fields of: agriculture and forestry, the hospitality industry, fruit and vegetable processing and sawmills etc. for a period of six months p.a.

For more information about living and working (for example health care/social insurance) in Germany, please refer to the following links:
www.zav.de/arbeiten-in-deutschland
www.bamf.de
www.justlanded.com/english/germany

I hope this information helps.

If you reply to this Email, please include the whole correspondence in order to assign your reply. Thank you.

Kind regards


Placement Officer
International Placement Services (ZAV)
Phone: (+49) (0)228 713 1351
Fax: (+49) (0)228 713 270 1111
E-Mail: [email protected]

Federal Employment Agency of Germany
International Placement Services (ZAV)
Villemombler Straße 76
53123 Bonn
Germany

www.zav.de

Za rad u DE, službeno. Privatno, mogu napisati kako sam počeo, koliko mi je trebalo vremenski do prvog posla, pitanja u vezi najma stana, kupovine mjesečne karte DB-a, najboljeg donner-a, i sličnog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2013. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako si pronašao posao?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.08.2013. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › kako si pronašao posao?


Oglas na specijaliziranim stranicama za tehničke struke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.08.2013. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.08.2013. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta da nisam vozač kamiona, jedva položi B kategoriju. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.08.2013. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od 26.8.-28.8 je i Sajam poslova / uz poslodavce iz Canade ( u Zagrebu. Hotel "Central", Branimirova 3 ).
Traženi su:
skladištari ( za rad viličarima ) - i uz osnovno znanje engleskog jezika - kao i:
građ.radnici, soboslikari, stolari, bravari, monteri suhe gradnje, fasaderi, zavarivači, mehaničari za kamione i vozači kamiona
[email protected]
[email protected] ili mb: 099/ 20 30 243

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2013. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tajac od reakcija...(ipak je ovo konkretna odluka, pa još i rad...) - a možda je tolika navala da nitko nema vremena zaviriti u forum...
...ili je tek ovo poželjno ( ... pitanje je tek: koliko dostižno ?):
www.bestjobaroundtheworld.com S(p)reetnooo !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.08.2013. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba imati muda otici u drugu zemlju raditi

svi bi bolji posao, bolju placu...svi bi otišli bilo gdje samo da nisu u Rvatskoj...
no kad treba pregristi govno i reći...ja odlazim...jbg...onda svi junaci nikom ponikoše..i u crnu zemlju pogledaše

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.08.2013. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › treba imati muda otici u drugu zemlju raditi

svi bi bolji posao, bolju placu...svi bi otišli bilo gdje samo da nisu u Rvatskoj...
no kad treba pregristi govno i reći...ja odlazim...jbg...onda svi junaci nikom ponikoše..i u crnu zemlju pogledaše


Nemoj tako oštro. Nisu ljudi spremni na npr. testiranje za radno mjesto u potencijalnoj firmi. Ovdje gdje sad radim, kaže mi direktor, da masa iz npr. istočne EU, Grčke, Španjolske i Portugala jednostavno ne žele doći na testiranje. Očekuju da ih se primi "na guzove". Tek na testiranju se vidi primjenjivo znanje sa studija u praksi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2013. 8:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la (Pogledaj post): ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › treba imati muda otici u drugu zemlju raditi

svi bi bolji posao, bolju placu...svi bi otišli bilo gdje samo da nisu u Rvatskoj...
no kad treba pregristi govno i reći...ja odlazim...jbg...onda svi junaci nikom ponikoše..i u crnu zemlju pogledaše


Nemoj tako oštro. Nisu ljudi spremni na npr. testiranje za radno mjesto u potencijalnoj firmi. Ovdje gdje sad radim, kaže mi direktor, da masa iz npr. istočne EU, Grčke, Španjolske i Portugala jednostavno ne žele doći na testiranje. Očekuju da ih se primi "na guzove". Tek na testiranju se vidi primjenjivo znanje sa studija u praksi.


...obojica ste u pravu, čak @tamni ni nije tako strog.....nije lako donijeti odluku za odlazak bilo gdje, ali onda ostati kukati i nakukavati o boljem životu - nema smisla....trošenje riječi i tuđeg vremena.....
...što se tiče razgovora za Kanadu, vjerojatno je problem otići u Zg odavde: trošak, vrijeme, radni dan - izaberi razlog.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jacika
Offline
Ukupno postova: 296
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2013. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno, uvijek treba dobro razmotriti ( i provjeriti !) većinu primamljivih ponuda jer ima koječega među njima - pogotovo ako izgledaju kao Dream Job !
Kod problema oko novca i vremena za odlazak u Zagreb - imate prvo mb. i e-mail, pa za prvi kontakt ne treba više.
Eh, baš pitajte one u novootvorenom Centru za mlade ( a i HZZ !) imaju li oni štogod - pa nam javite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: