Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Noć vještica?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
AnneBoleyn
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.08.2013. 22:15 
Naslov:  Noć vještica?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sretnem danas u gradu srednjoškolsku kolegicu, obradujemo se jedna drugoj i odemo tako i na kavu. Ona prosvijećena, inteligentna, mlada žena tokom razgovora kaže kako se veseli skorašnjoj noći vještica (?!) jer tada grad malo "živne" pošto je u gradu na taj dan odlična zabava!

I sada se ja pitam, kako prosvijećeni čovjek 21. stoljeća, oduševljen tehnikom i znanstvenim napretkom, koji uz to prezire Crkvu zbog dogmi (usput rečeno, uopće ni ne razumije te dogme), njezinih zločina tijekom povijesti i navodnog pretjeranog materijalizma može slaviti nekakvu infantilnu noć vještica?

A možda noć vještica više slave isti oni koji svoje praznovjerje pokazuju 15.8. u Aljmašu, Sinju, Ilači, Mariji Bistrici!? Ili oni koji se pale na prve petke i očekuju čuda od malo posta i odlaska na misu (a nedjeljna Euhrristija????); ili oni što plaćaju vračarama da uklone uroke s njih i njihovih obitelji; ili možda oni što stavljaju sol u kutove kuće da istjeraju demone!? Tko god slavio noć vještica trebao bi se dobro pogledati u ogledalo ( s maskom ili bez nje) i prepoznati u njemu budaletinu! Nije to mržnja, nije ni netrpeljivost zbog velike zle moći tog slavlja (jer se radi o sprdačini), to je čuđenje nad budalaštinom!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2013. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je samo jedan od povoda za izaći van. Ništa više, ništa manje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2013. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...glupost koja neme veze s nama i našom kulturom....ali sve što je jameričko, dobro je, moderno i popularno...kaže većina....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AnneBoleyn
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2013. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
To je samo jedan od povoda za izaći van. Ništa više, ništa manje.


Zanimljivi su ti današnji povodi za izaci van.
Ja sam valjda izrod svoje generacije jer mi je takva vrsta izlazaka gdje vani ostaješ cijelu noć bila zanimljiva sa 17, odnosno kada sam tek počela izlaziti. Danas više ne!
Sad mi je povod za izači van neka dobra predstava u kazalištu, novi postav muzeja i sl.
Valjda sam ja prebrzo ostarila!!

_________________
Prosvijetljen je onaj, tko spozna da je sve na svijetu onakvo kakvo je, u biti savršeno!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: