Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako do posla u inozemstvu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.08.2013. 23:49 
Naslov:  Kako do posla u inozemstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovako...
Kao i velik dio Hrvata imam ideju da odem iz ove šugave države, pa makar na određeno vrijeme da se zarade neke pare. Zanima me kako najlakše doći do posla na siguran način (znači da ne završim u nekom bijelom roblju, jelte) u nekoj tamo zemlji. Nebitno EU ili ne.

Švrljala sam, međutim google mi nije bio od previše pomoći, ili sam ja blentava, kako god. Ako netko ima nekakve informacije iz prve (druge, treće) ruke bila bih zahvalna. U obzir dolazi i prekvalificiranje i učenje stranog jezika, svašta. Bilo kakvi detalji - ali dakle detalji.

Pomozite curki kojoj je dosta robovlasništva. (Znam da nisam sama.)

Već sam se prijavila za poslove u američkim tvrtkama (tipa KBR, DynCorp) koje operiraju po Bliskom Istoku, međutim čisto sumnjam da će prijava ikad biti i pogledana.

Čula sam za njemačku potrebitost za njegovateljicama i slično.

Ako netko ima detalje, molim vas podijelite.

Unaprijed zahvalna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.08.2013. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...do posla preko KBR i ostalih firmi koje si navela, doći ćeš gotovo nikako, iako postoji dugačak popis otvorenih poslova (govorim iz vlastitog iskustva bivšeg zaposlenika jedne od tih firmi u Iraku).....iako je popis otvorenih poslova poprilično dugačak i otvoren svima, svaka od tih firmi prvo uzima radnike koji su već na radnom mjestu i žele se prebaciti (znači, prvo interno).....nadalje, ako imaju potrebu za novim radnicima, uzeti će one koji već imaju iskustva s Bliskog istoka, kao i bogato radno iskustvo i gotovo perfektno znanje engleskog jezika....također, ulaskom u EU ušli smo u kategoriju radnika koji baš i nisu ponešto popularni iz jednostavnog razloga: moraju davati puno više novaca za naše plaće, nego što recimo daju radnicima iz trećeg svijeta......osim toga, plaće tamo su bitno smanjene unazad nekoliko godina (primjer: moja je plaća bila cca 5000 USD, trenutna ne prelazi 3000)...velik je to novac, ali osnovno je da sam recimo ja bila u Iraku gdje je situacija bila relativno mirna i kampovi relativno sređeni, a oni danas zapošljavaju uglavnom u Afganu i Saud.Arabiji, gdje je ratna situacija vrlo napeta, a uvjeti života zaista, zaista grozni (nema kanalizacije, klima je zahtjevna, svako malo imaš napade na baze, itd).....evo, jako jako teško bih se i sama javila, mada sam odradila 13 mjeseci u pustinji......to su detalji koje znam po pitanju Bliskog istoka....
...nadalje, ako imaš živaca i vremena - prijavi se na neki od poslova u institucijama EU, proces je dugotrajan i zahtjevan, ali ako jednom uspiješ, na konju si....ovo je link:
http://europa.eu/epso/index_en.htm...
osim ovoga, imaš i ovo:
https://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=en
...od ostalih mjesta na koja se ja recimo prijavljujem preporučila bih NATO i UN sa svim svojim sastavnicama...većina ljudi misli da je to pucanj u prazno, ali to su moji osobni načini za traženje posla vani, uspjelo mi je prije nekoliko godina, možda uspije i tebi....sve ovisi o vrrsti posla kojeg želiš raditi, o iskustvu i znanju jezika.....enivej, sretno ti bilo, ako trbeaš još info - šalji PM.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.08.2013. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@anakonda hvala,

ajmo i ostali...

sigurna sam da vas ima još koji ponešto znate

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovisi koje su tvoje kvalifikacije moras se orjentirati na drzavu u kojoj bi lakse mogla dobiti posao. Ako imas fakultet mislim da za Austriju i ne treba radna dozvola, ali je bitno da znas jezik. Napisi malo vise o sebi pa ti onda moze netko eventualno pomoci sa nekim savjetom..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 10:26 
Naslov:  Re: Kako do posla u inozemstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako...
Kao i velik dio Hrvata imam ideju da odem iz ove šugave države, pa makar na određeno vrijeme da se zarade neke pare.



e vidiš mene takav stav strašno iritira! da se razumijemo, nemam ništa protiv odlaska, ali nemojte se ni vraćat kad omatorite- ostanite tamo di ste izgrađivali društvo i plaćali sve doprinose!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.08.2013. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako...
Kao i velik dio Hrvata imam ideju da odem iz ove šugave države, pa makar na određeno vrijeme da se zarade neke pare.



e vidiš mene takav stav strašno iritira! da se razumijemo, nemam ništa protiv odlaska, ali nemojte se ni vraćat kad omatorite- ostanite tamo di ste izgrađivali društvo i plaćali sve doprinose!

      Ne slušajte ju ljudi, ona je pukla. Very Happy
Vratite se, i potrošite sve što ste zaradili u domovini.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›


e vidiš mene takav stav strašno iritira! da se razumijemo, nemam ništa protiv odlaska, ali nemojte se ni vraćat kad omatorite- ostanite tamo di ste izgrađivali društvo i plaćali sve doprinose!


Mene tvoj stav strasno iritira, samo nek ona dodje i svoju zaradjenu mirovinu ovdje trosi i placa poreze Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.08.2013. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Patrioti neka preskoče ovu temu.

Konkretno, bila bih sretnija da je to neka europska zemlja. Po struci sam hotelijer, nemam fakultet (jerbo ga nema u OS, a nije se imalo para ići u Opatiju), znači baratam engleskim, dosta dobro i njemačkim (iako bi mi trebao refresher), a francuskim se neću hvaliti jer je učenje bilo ograničeno na strukovne pojmove.

Imam ponešto radnog iskustva u ugostiteljstvu, prodaji i njezi starijih osoba, ovo posljednje nažalost ne mogu dokazati.

I kad sam rekla određeno vrijeme - nisam mislila do penzije, nego cca nekoliko godina. Nemam želju preseliti se za stalno.

Ako imate nešto korisno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošle godine sam upoznala jednu divnu i nadasve sposobnu ženu koja godinama radi u Italiji kao njegovateljica starijih osoba. Kako nisam s njom u kontaktu a nemam facebook profil poslat ću ti pp ako koristiš fb slobodno je možeš kontaktirati i zatražiti informacije koje te interesiraju. Mislim da bi ti ona mogla dati dosta korisnih informacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Prošle godine sam upoznala jednu divnu i nadasve sposobnu ženu koja godinama radi u Italiji kao njegovateljica starijih osoba. Kako nisam s njom u kontaktu a nemam facebook profil poslat ću ti pp ako koristiš fb slobodno je možeš kontaktirati i zatražiti informacije koje te interesiraju. Mislim da bi ti ona mogla dati dosta korisnih informacija.


Italija ako se ne varam nije uvela ogranicenje pa ako uspije naci tamo posao moze bez problema raditi... Mozda bi im dobro dosao netko tko zna engleski i njemacki. Njemacki se koristi dosta u talijanskom dijelu Tirola... Zapravo najbolje ti je da se fokusiras na zemlje gdje ti ne trebaju papiri kao Svedska, Island itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.08.2013. 20:40 
Naslov:  Re: Kako do posla u inozemstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
-nella- je napisao/la (Pogledaj post): › Ovako...
Kao i velik dio Hrvata imam ideju da odem iz ove šugave države, pa makar na određeno vrijeme da se zarade neke pare.



e vidiš mene takav stav strašno iritira! da se razumijemo, nemam ništa protiv odlaska, ali nemojte se ni vraćat kad omatorite- ostanite tamo di ste izgrađivali društvo i plaćali sve doprinose!


....dok sam bila vani, u nekoliko navrata, u različitim zemljama, na različitim poslovima - svaki porez je bio plaćen hrvatskoj.....i svaki sam se put vratila, jer sam išla plaćenički na vrijeme koje sam si sama odredila.....a ovo što ti navodiš - vremena su gastarbajtera po švabiji.....danas 90% ljudi koji uspiju otići se ni ne vraćaju, što i sama znaš....
PS: stvarno si veći provokator i od mene....nu ti mal kikosha.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.08.2013. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta ću s tolkim kikošima?

radiš slona od mene? Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2013. 7:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako, ako si hotelijer mozes u Njemacku..
Hrvatska sa Njemackom ima bilateralni sporazum da 500 radnika godisnje ode i tamo dobije radnu dozvolu..Prijave su preko HZZa dvaput godisnje, negdje u drugom mjesecu i negdje u devetom otprilike..Oni prijavu proslijede i dvaput godisnje kad dolazi predstavnik njemackog ZAV (Zentral Arbeitsvermittlung) tj njihovog zavoda za zaposljavanje, onda te pozovu u Zg na razgovor..
Medju trazenim zanimanjima su programeri, medicinske sestre i njegovateljice, hotelijeri (tj radnici u ugostiteljstvu) i jos nesto, zaboravih..
Odes lijepo do HZZa, mislim da je soba 32 ako se ne varam, Mijo Senzel radi tamo na tome..
E sad to je bilo prije nego smo usli u EU, je li to jos tako ne znam, ali mozes uvijek otici pitati..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.08.2013. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...mozda ne bi bilo zgorega otici u onaj novootvoreni centar za mobilnost radnika ili sto vec na trgu sto smo sprdali nedavno na forumu....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: