Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Selektivna pravda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2013. 15:41 
Naslov:  Selektivna pravda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2013. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde mi pojasni kako bi ti naplatio kaznu kafiću u iznosu od 200 000 kuna? Jedina moguća kazna za kafić je zatvaranje zbog otklanjanja nepravilnosti i mandatna kazna u minimalnom iznosu. Trgovački centri imaju rok od 8 dana za uklanjanje nepravilnosti i mandatnu kaznu od 200 000 kuna. Što bi ti sa vlasnikom kafića? Izvukao ga iz gaća? Ili ga ne bi kaznio? Ili bi mu dao usmeni ukor? Pa da ti se smije u lice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2013. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bih ostavio malo lufta ...50-100 kn, nešto beznačajno, pošto je jako teško u svakom trenutku imati sve točno u lipu.
Država je u govnima do grla, svatko pametan zna da plaćanjem poreza samo puni džepove određenih ljudi pa tako svi referentni djelatnici (inspektori, policija, itd.)imaju naputak da moraju skupiti određen broj kazni..pa onda imamo policajce koji se skrivaju i kažnjavaju sitnice, inspektore koji bježe kada im se želi uručiti račun, itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2013. 12:33 
Naslov:  Re: Selektivna pravda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Ajde mi pojasni kako bi ti naplatio kaznu kafiću u iznosu od 200 000 kuna? Jedina moguća kazna za kafić je zatvaranje zbog otklanjanja nepravilnosti i mandatna kazna u minimalnom iznosu. Trgovački centri imaju rok od 8 dana za uklanjanje nepravilnosti i mandatnu kaznu od 200 000 kuna. Što bi ti sa vlasnikom kafića? Izvukao ga iz gaća? Ili ga ne bi kaznio? Ili bi mu dao usmeni ukor? Pa da ti se smije u lice.

objasni ti meni kako se ove stvari sankcioniraju u njemačkoj, da li se isti zakon na sve primjenjuje ili selektivno. Najlakše je napisati i izglasati zakon koji se onda tumači na različite načine, pa se traži procjena ustavnosti, pa kršenja ljudskog prava na rad, pa na vrhovni sud, pa u strasbourgu, pa više u 3PM.

Ja samo želim da se zakon primjenjuje na sve isto, bez podjela na male i velike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2013. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu ti napisati dva primjera. Ali nekako mislim da ćeš i nakon ta dva primjera i dalje pisati po svom. Jedan primjer je tvrtke čija je dionica, nakon utvrđenog gospodarskog kriminala (a u što spada i utaja poreza), pala sa 600ak eura po dionici na 30ak eura po dionici. Kazna je bila toliko visoka, da iznosi 30% duga RH.
Drugi primjer je marokanac, vlasnik lokala u NRW pokrajini. Ne da više ne radi, već ima zabranu otvaranja bilo kakvog obrta, tvrtke ili čega sve ne. A u slučaju da ga opet ulove u utaji, prijeti mu i novčana kazna i zatvorska kazna.
Tak da, malo se skuliraj. Imati obrt, tvrtku, što god - znači biti poslovno odgovorna osoba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2013. 15:30 
Naslov:  Re: Selektivna pravda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Mogu ti napisati dva primjera. Ali nekako mislim da ćeš i nakon ta dva primjera i dalje pisati po svom. Jedan primjer je tvrtke čija je dionica, nakon utvrđenog gospodarskog kriminala (a u što spada i utaja poreza), pala sa 600ak eura po dionici na 30ak eura po dionici. Kazna je bila toliko visoka, da iznosi 30% duga RH.
Drugi primjer je marokanac, vlasnik lokala u NRW pokrajini. Ne da više ne radi, već ima zabranu otvaranja bilo kakvog obrta, tvrtke ili čega sve ne. A u slučaju da ga opet ulove u utaji, prijeti mu i novčana kazna i zatvorska kazna.
Tak da, malo se skuliraj. Imati obrt, tvrtku, što god - znači biti poslovno odgovorna osoba.

e da tako se to radi u normalnim zemljama. @crveni, nadam se da si upoznat sa situacijom u osijeku, a tako i u cijeloj Hrvatskoj. Osobe NN su otvarale firme, dovodile ih do stečaja, nisu isplaćivali plaće radnicima, ni uplaćivali porez državi. E onda sve to lijepo zatvorimo sa nepodmirenim tražbinama.

I vidi čuda, sutra otvorio firmu na istom mjestu, ali ovaj put firma glasi na babu i sve ispočetka.

crveni je napisao/la: ›
Imati obrt, tvrtku, što god - znači biti poslovno odgovorna osoba.

pa u tome i jeste problem, što masa "poduzetnika" nije poslovno odgovorna osoba, a što je još bolje nije ih baš netko ni previše nadzirao.

Kad mali čovjek ne plati smeće od 50 kuna, stiže mu ovrha od 1000 kuna + taj račun, sjedanje na plaću, mirovinu, dječji doplatak, socijalnu pomoć ...

A kad veliki ne plate milijune kuna zbog svog poslovanja, sve se pogura ispod tepiha. To je za mene selekcija na velike i male.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AnneBoleyn
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.08.2013. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo me zanima kakav plan Linić ima za Todorića!!

_________________
Prosvijetljen je onaj, tko spozna da je sve na svijetu onakvo kakvo je, u biti savršeno!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.08.2013. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AnneBoleyn je napisao/la (Pogledaj post): › Samo me zanima kakav plan Linić ima za Todorića!!

Da mu namaže pakšu vazelinom i tamo nađe svoje mjesto pod suncem.

P.S. Dobro došla na forum.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AnneBoleyn
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.08.2013. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›

P.S. Dobro došla na forum.


Hvala!

_________________
Prosvijetljen je onaj, tko spozna da je sve na svijetu onakvo kakvo je, u biti savršeno!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: