Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poskupljenje mliječnih proizvoda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2013. 14:55 
Naslov:  Poskupljenje mliječnih proizvoda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, zbog slijedećeg se pitam: "Je li se zato morao pojaviti aflatoksin u domaćem mlijeku?" Koliko li je krava u Hrvatskoj od tada otišlo na klanje? I Koliko će ih uskoro još otići??

Mlijeko i mliječni proizvodi skuplji od šest do čak 20 posto
Ovo je samo uvod u novi režim cijena koje možemo očekivati nakon ulaska u EU

Ovaj mjesec potrošači mlijeka i mliječnih proizvoda ostali su šokirani poskupljenjem gotovo svih artikala iz navedene kategorije.

Ne radi se tu o malim korekcijama cijena, nego o vrtoglavom rastu cijena od 6 do 20 posto, ovisno o vrsti proizvoda, pri čemu je maslac definitivno kralj poskupljenja, od gotovo 20 posto u prosjeku.

Poskupljenja su zabilježena u asortimanima svih velikih mljekarskih brandova - otkriva u najnovijem istraživanju nezavisni portal www.supermarketi.info.

Ovomjesečno vrtoglavo poskupljenje mlijeka i mliječnih proizvoda moglo bi biti samo uvertira u novi režim cijena koje možemo očekivati nakon ulasku u EU. Da bi to moglo biti i točno najbolje govore podaci kojima raspolaže Croatiastočar, interesno udruženje koje okuplja prerađivače mesa i mlijeka. Otkupne cijene mlijeka u Europskoj uniji u posljednja tri mjeseca su rasle. Sukladno tomu maloprodajna cijena sireva je u EU porasla za oko 10 posto a maslaca za čak 50 posto, a kao jedan od razloga tom rastu cijena jest i taj što na zalihama nema puno maslaca i sira.

U Croatistočaru navode kako je cijena mlijeka i mliječnih proizvoda u zadnja tri mjeseca porasla i u svjetskim razmjerima za oko 30 posto. Kao glavni uzrok tomu smatra što su najveće proizvođače mlijeka Novi Zeland, Australiju i SAD pogodile nepovoljne klimatske prilike te je zbog toga došlo do pada proizvodnje mlijeka. Do većeg pada proizvodnje mlijeka, kako navodi Branko Bobetić, direktor Croatiastočara, došlo je i u Hrvatskoj a trend se dodaje nastavlja.

- Lani je u Hrvatskoj otkupljeno 603 milijuna litara mlijeka, a u pet mjeseci ove godine otkupljeno je čak 20 posto manje nego lani u istom tom razdoblju.
G.S.18.06.2013.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2013. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači na NZelandu je bila suša i tamo su seljacima dali više love za mlijeko pa je onda u našim trgovinama poskupilo mlijeko!?
ja mislim da više nisam normalna Jooooj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2013. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo sa aflatoksinima je čista prevara...

Isti uzorak prijavljen, kao različit (od dva različita proizvođača), je kod jednog vlasnika imao aflatoksine, kod drugoga ne.

Sličan slučaj je bio i sa trihinelom. Jedna osječka veterinarska stanica je za uzorak tvrdila da je zaražen, a vinkovačka da je uzorak ispravan. Na kraju se utvrdilo da je uzorak ispravan. Radilo se o uzorku uzetom sa svinje jednog većeg uzgajivača svinja sa ovog područja koji se nije dao za_ebat.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2013. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Našem prijatelju su iz Meglea potpuno otkazali otkup mlijeka, a svi nalazi su pokazivali da je hrana u redu. Jasno da je sve namještaljka, pa to sam odavno napisala.
Ja od njega kupujem mlijeko, kiselim ga i povremeno pravim sir i sve je mmmmmmmm Smile
en ti aflatoksine, baš mu daju posebnu aromu osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2013. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › znači na NZelandu je bila suša i tamo su seljacima dali više love za mlijeko pa je onda u našim trgovinama poskupilo mlijeko!?
ja mislim da više nisam normalna Jooooj


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile....ovo mi je uljepšalo dan, evo ti svi moji kikoshi...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2013. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HVALA! Sad sam bogata Put

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2013. 9:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › HVALA! Sad sam bogata Put


...pravac Sejšeli....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.06.2013. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
HVALA! Sad sam bogata Put

Pazi, ne stišći previše gas na Ferariju... ako te radar ulovi začas ćeš opet biti siromašna Shocked Crying or Very sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: