Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muško-ženske nevjere

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65773
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2013. 15:56 
Naslov:  Muško-ženske nevjere
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjedoh s dragim mi prijateljem nekidan na pivo i stadoh brbljati s njim o muško-ženskim odnosima – dakle, o najprožvakanijoj, ali i dalje - najzanimljivijoj temi (valjda je zato toliko i prožvakana.)

Kako je alkohol tekao niz grlo, našla sam se usred svojeg dosadnog monologa o tome kako mi je ultimativni grijeh ukrasti nekome muža ili dečka, kako mi je to gore od promiskuiteta kojeg zapravo uopće ne smatram grijehom, (iako se mala katolička djevojčica u meni ne slaže pa mi ne dopušta da ga prakticiram), kako ne razumijem kako netko to nekoj drugoj ženi može učiniti te kako je to najobičnije zabijanje noža u leđa te čija je jedina zaslužena kazna spaljivanje na lomači i slično...

I, dok sam ja tako nadasve pametno blebetala, moj prijatelj se smijuljio, a ja – naravno – nisam baš ništa shvaćala, sve dok mi nije jasno rekao.

- Čuj, onda ću ja goriti u paklu, jer upravo sam ja – nečiji ljubavnik.

Njegova tiha (ali jasna) izjava mi je začepila gubicu, pa ja ostadoh (vidi čuda) bez riječi i počeh pred njim zbunjeno mucati poput zarumenjene tinejdžerice, pokušavajući opravdati svoj nasilnički monolog.



Osjećala sam se licemjerno i blesavo pored svojih dvostrukih, nedosljednih mjerila, jer legu nisam htjela spaliti na lomači poput ženskih grešnica, a njegov grijeh nisam nimalo doživljavala kao – grijeh.
I, tada sam se zamislila, a potom razmislila (ajd, Ivy da se to jednom i tebi dogodi!) i došla do vrlo zanimljivih zaključaka.

Naime, biti nečiji ljubavnik nije ni upola velik grijeh kao biti nečija ljubavnica.

Isto tako (vice versa), biti preljubnica nije ni upola velik grijeh kao biti preljubnik.
Zašto, pitate se?

E, pa vežite se, polijećemo...
Kako bi prodrli u temelje moje kavanske teorije, moramo se vratiti u razloge prijevara i nalaženja ljubavnik/ca, jednako kao i u razloge postajanja nečijim ljubavnik/com.

Naravno, postoje frajeri koji ne varaju, ali o njima neću pisati, a oni muškarci koji varaju – varaju, jer su jednostavno takvi! To im je sport, životni sine qua non, nešto kao popit' vode. Takvi primjerci muškaraca se time bave zato što to jednostavno – MOGU i zato što im se HOĆE, jer su doktori, direktori, lovaroši, zvjezdice i kvazi-celebovi, najveći dase u selu ili kvartu, sviraju gitaru, imaju bend, dobre patike, slatku frizuru, vlasnici su narodnjačkog kluba, znaju istrančirat svinju u pet minuta, jednostavno imaju šarma ili što god već - od čega kokoškice iz njihove okoline padaju na leđa.

Žene po prirodi nisu nevjerne, a ako dođe do varanja, one to čine zbog vrlo realnih razloga. Naime, to je obično zbog toga što [b]muž ne obavlja bračne dužnosti
(oooooh da, to je velik i čest problem i rijetko kada sam čula da se netko žali u zadnje vrijeme na frigidnu ženu – više je obratno), ne daje joj nikakvu pažnju, uzima ju zdravo za gotovo, voli ju napraviti glupom pred svojim prijateljima, maksimalno ju ignorirati na društvenim događanjima, a u isto vrijeme zdušno pričati s nekom svojom zgodnom ženskom prijateljicom, ne obratiti joj se cijele mjesece, itd...

E, sad se pitate zašto ga ona jednostavno ne ostavi? E, pa dragi moji, zadnji puta kada sam provjerila, ne živimo u Disneylandu, pa su naše drage ženice, na žalost, posve financijski ovisne o svojemu mamlazu, ili čak rade, ali opet ne bi bile u stanju izdržavati svoje troje djece za koju dotični nikada ne bi morao platiti alimentaciju (jer živimo u RH), ili shvaćaju da je za djecu bolje da imaju oca s kojima se majka nikada, zapravo, ne svađa pa kućna atmosfera nije za baciti bez obzira na nedostatak nježnosti...

I, da – sad bih se ja mogla praviti jako pametna i reći kako to nisu razlozi za ostati u lošem braku i imati ljubavnike, ali s obzirom da nisam u toj situaciji, ne smijem suditi i praviti se sitom koja gladnom ne vjeruje i ne razumije ga.

Pa, Vam stoga, nesretne supružnice - pola praštam...
Sada kada smo objasnili zašto su ženske nevjere manji grijeh od muških, moramo objasniti i zašto su ženske priležnice veće grešnice od njihovih muških pandana.
Pa - nastavimo...

Žene, naime imaju jedan vrlo glupavi sklop u glavi po pitanju odabira muškaraca, a on se zove „sindrom krda“.

Što je „sindrom krda“?

Sindrom krda je pojava pronađena kod 90% primjeraka nježnijeg spola, a koji se manifestira tako što gospođe kokoškice pojma nemaju kako i po kojem realnom kriteriju bi trebale odabrati svojeg pjetlića, pa zbog toga „prepisuju“ od drugih kokoškica, tj. kradu odabir drugih, jer vlastito mišljenje nemaju. Na taj način vode se mišlju – „Ako je dobar NJOJ, onda mora biti dobar i MENI, jer ako dotični pjetlić nije zauzet, ZASIGURNO nešto nije u redu s njim!

Tako da prsten na ruci mužjaka daje veliku moć onima koji ga nose, a djevojka pod rukom ranije navedenog povećava njegovu muškost za barem 70%. Sve u svemu, moramo priznati da se na taj način vraćamo na mentalitet krda i jednog alfa mužjaka koji ima pravo na sve ženke pod njegovim patronatom.

Postajati nečijom ljubavnicom, samo zato što nemaš dovoljno mozga sama odabrati - svakako predstavlja ULTIMATIVNI GRIJEH.

S druge strane, muškarci koji postaju nečiji ljubavnici (a što je rijetkost) nemaju gore navedenih, glupih, „krdaških“ razloga za to. Tj., ne znam zapravo iz kojih razloga pjetlići to rade, ali posve mi je dovoljno znati da „krdaški“ razlozi nisu u pitanju. Uzmimo u obzir i to da se pjetlići neće hvaliti (za razliku od kokoškica) s vezama sa zauzetim damama, (a iz razloga što su te dame, npr. vlasnici „nečega“) - to im je još jedan plusić. Cijenim to što oni svoje preljubnice ne smatraju trofejem i modnim dodatkom - pa im se pola prašta.

Eto, živili Vi meni, pa makar i napola oprošteni i shvatite moje stereotipne baljezgarije kao zabavu, jer da nisu bili iznešeni u obliku stereotipa – NE BI BILI ZABAVNI. ;-)

I, da...pozdravite svoje ljubavnike/ce!



Tekst: PoisonIvy
Foto: Pin Pon

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2013. 21:14 
Naslov:  Re: Muško-ženske nevjere
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem kako zatucanih ljudi ima na svijetu ovom.
Krenuh komentirati, ali ne znam gdje započeti zbog gomile pročitanih gluposti.
Samo me zanima gdje i tko te odgojio?
Neko pleme ili...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2013. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mimiz je napisao/la: ›
Ne vjerujem kako zatucanih ljudi ima na svijetu ovom.
Krenuh komentirati, ali ne znam gdje započeti zbog gomile pročitanih gluposti.
Samo me zanima gdje i tko te odgojio?
Neko pleme ili...?

  Komentirajući odgoj i obitelj autorice, autor citiranog komentara rekao je sve o sebi. Hrvatski jal, zavijen u malograđanštinu...

Usput tekst je ne loš, i dosta govori o zatucanosti društva u kojem živimo.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
lepota_poroka
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2013. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, previše je to gluposti na jednom mjestu....ako autorica i sama shvaća da priča baljezgarije, onda neka ih negdje dobro sakrije.....ili zadrži u svojoj glavici, to je najbolje..nije svaka misao pogodna za iznošenje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2013. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam vjeran ženi i ljubavnici, pa nemam tih problema.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2013. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz cijelog teksta jedna rečenica govori sama za sebe tj dio nje:
„s obzirom da nisam bila u toj situaciji“

Pitam se u kojoj situaciji niste bili, da nekog varate ili da vas netko vara
(ako je ovo prvo onda je pohvalno, ako je drugo onda to znači da niste saznali ili da je muž,
ili vanbračni parter vjeran ili svoju nevjeru vješto prikriva-ne hvali se društvu kako to čine neki drugi tj. žene)
Ili uopće niste bili niti u braku niti u nekoj vezi, jer i u vezama ima nevjera jednakih onim bračnim.

Svatko ima svoje razloge- ljubav, strast, materijalna korist, inat, potreba,osveta, nezrelost itd
Sama riječ nevjera za mene ima puno šire značenje od seksualnog čina (ljubavnik, ljubavnica)
Općenito mi je glupa teza „kako neka žena može to napraviti drugoj ženi“
Meni ovo nalikuje na osvrt prevarene žene umotan u kavansku teoriju i ukrašen stereotipima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mimiz
Offline
Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2013. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mimiz je napisao/la: ›
Ne vjerujem kako zatucanih ljudi ima na svijetu ovom.
Krenuh komentirati, ali ne znam gdje započeti zbog gomile pročitanih gluposti.
Samo me zanima gdje i tko te odgojio?
Neko pleme ili...?

  Komentirajući odgoj i obitelj autorice, autor citiranog komentara rekao je sve o sebi. Hrvatski jal, zavijen u malograđanštinu...

Usput tekst je ne loš, i dosta govori o zatucanosti društva u kojem živimo.


Naravno da svatko svojim postom odaje ponešto o sebi.
Ja, recimo, ne mogu skriti čuđenje kada netko u 21.stoljeću preljub pripisuje karakteristikama muškarca ili žene. Nije mi jasno kako netko može dijeliti populaciju na muško-žensko. Ako je jedan muškarac nasilnik, znači li da ih sve treba svrstavati u tu kategoriju? Ako je jedna žena ubojica, hoće li sve žene postati ubojice???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o vjernosti neću Mr. Green

ali ono o biranju muškarca, pa iskreno zaboli me za krdo i kokoške, ja gledam neke druge vrijednosti Cool

eh da, ne volim vidjeti prsten na ruci, u stvari uopće ne volim kad muškarac ima više nakita na sebi od mene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: