Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako je hrvatska vlada riješila problem škverova...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2013. 21:06 
Naslov:  Kako je hrvatska vlada riješila problem škverova...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Tko je idući na redu?


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2013. 21:27 
Naslov:  Re: Kako je hrvatska vlada riješila problem škverova...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko je idući na redu?

Hrvatske šume, Hrvatske vode, Hep, Hac ... nastavi niz Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2013. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
Tko je idući na redu?

Hrvatske šume, Hrvatske vode, Hep, Hac ... nastavi niz Sad


     Neka mi oproste svi koji ne misle tako, ali ja mislim da slanje građana na biro za zapošljavanje ne vodi ka oporavku države.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2013. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Neka mi oproste svi koji ne misle tako, ali ja mislim da slanje građana na biro za zapošljavanje ne vodi ka oporavku države.

Mislimo obojica isto, samo što nas ima više na birou, snižava se i cijena rada, radićemo uskoro za veknu kruha i kilogram masti, kao nadničari prije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2013. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›
Neka mi oproste svi koji ne misle tako, ali ja mislim da slanje građana na biro za zapošljavanje ne vodi ka oporavku države.

Mislimo obojica isto, samo što nas ima više na birou, snižava se i cijena rada, radićemo uskoro za veknu kruha i kilogram masti, kao nadničari prije.

     E, vidiš, ovakve teme me dovode do ruba, kad bih lako mogao zaboraviti na svoj kućni odgoj i opsovati neku prikladnu psovku na račun političar, tajkuna, razno - raznih lobija i sličnog moralnog taloga koji nas je u ovakvu situaciju doveo.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2013. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
milo_moje je napisao/la: ›
Tko je idući na redu?

Hrvatske šume, Hrvatske vode, Hep, Hac ... nastavi niz Sad


     Neka mi oproste svi koji ne misle tako, ali ja mislim da slanje građana na biro za zapošljavanje ne vodi ka oporavku države.


od bivse juge brodogradilista posluju sa milijunskim gubitcima. I tako iz godine u godinu. Za cijelu zemlju je bolje da ne postoje, jer su preskupi.

Mislim da je daleko jeftinije za drazavu da su ti radnici na birou nego da rade.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2013. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
milo_moje je napisao/la: ›
Tko je idući na redu?

Hrvatske šume, Hrvatske vode, Hep, Hac ... nastavi niz Sad


     Neka mi oproste svi koji ne misle tako, ali ja mislim da slanje građana na biro za zapošljavanje ne vodi ka oporavku države.


od bivse juge brodogradilista posluju sa milijunskim gubitcima. I tako iz godine u godinu. Za cijelu zemlju je bolje da ne postoje, jer su preskupi.

Mislim da je daleko jeftinije za drazavu da su ti radnici na birou nego da rade.

     Političari neprestano tupe o proizvodnji kao kotaču zamašnjaku svake privrede, a stvorili su uvijete u zemlji da se ništa ne isplati proizvoditi . 2003-e je u starom dijelu Tenje manje-više svaka kuća imala jednu do tri krmače, i 10 – 30 tovljenika. Danas su krmače i tovljenici postale egzotične životinje koje se mogu vidjeti samo kod nekolicine velikih uzgajivača koji grcaju u dugovima, ali proizvodnju ne mogu prekinuti zbog kredita koje su podigli za tu proizvodnju. Kad sam 2003-e došao u Tenju uzgajao sam svinje, koze, piliće, koke nesilice i ostvarivao sam profit od oko 60 lipa do kune, na kunu vlastitog uloženog novca. I sve to uz kupovinu kompletne stočne hrane. Svoj rad i rad vlastite obitelji nikad nisam stavljao u kalkulaciju za izračun troškova. Nije se radilo o nekoj velikoj proizvodnji, ali sam sa onim što sam proizvodio mogao podmiriti vlastite potrebe, a od viškova koje sam prodao imao sam dovoljno da uložim dio novca za sljedeći turnus proizvodnje. U međuvremenu su ulazni troškovi za stočnu hranu toliko uvećali da se takva vrsta proizvodnje više ne isplati. Vlade su sistematskim uvođenjem koje – kakvih idiotskih pravila i normi, uništili svinjogojstvo i govedarstvo, potom je na red došao i uzgoj mliječnih krava. Sad kad nam od stočarstva nije ostalo ni „S“, na redu je i ratarstvo koja se još uvijek koliko toliko drži unatoč što su u nekoliko navrata pokušali i njega uništiti idiotskom politikom o smanjivanju, pa okrupnjavanju ratarskih površina. Dobrim dijelom su nas doveli u takvo stanje srljanjem u EU, dok nam je poljoprivreda i bilo koja druga proizvodnja u banani. Trebalo je prvo pokrenuti proizvodnju (ne samo poljoprivrednu, nego i industrijsku) i potom razmišljati o ulasku u EU i tad bi mogli ishoditi znatno bolje uvijete ulaska. Ovako smo morali gaće skinuti, i reći „izvolite“, za članstvo u uniji koje će nam vjerojatno generirati samo dodatne gubitke, ako se i sam unija u sljedećih nekoliko godina ne raspadne.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: