Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2013. 13:56 
Naslov:  U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od svih dijelova Hrvatske, u Baranji je najviše djece oboljele od malignih bolesti.

Alarmantan je to podatak Udruge "Hrabro dijete" iz Nove Gradiške kojoj se gotovo svakodnevno priključuju djeca oboljela od neke vrste maligne bolesti, a prema riječima predsjednice Jasminke Žužić, najviše je oboljelih od tumora na mozgu.

- Slavonija je općenito područje odakle nam dolazi neobjašnjivo velik broj bolesnih. Tu je Osijek, Vinkovci, ali i cjelokupno baranjsko područje i upravo od roditelja iz baranjskih mjesta zaprimamo najviše molbi za pomoć. Mislim da se nešto čudno događa u Baranji, i to posebice u posljednjih nekoliko mjeseci. Dogodi se da nam u tjedan dana dođe njih desetero, to je doslovce eksplozija broja oboljelih - potvrdila je Žužić.

Ova je udruga sve to željela potvrditi i liječničkom statistikom, no tu nastaje problem jer, kako tvrdi, liječnici skrivaju stvaran broj bolesnih što Žužić smatra lošim budući da bi upravo broj djece, kao i područja odakle dolaze mogli pomoći u preventivnim koracima. “Mali je broj oboljelih zbog genetike, ključno je područje u kojemu oboljela osoba živi. Kako drukčije to objasniti? Da raspolažemo stvarnim brojem oboljelih, a ne samo našom internom statistikom, mi bismo obilazili područja gdje ih je najviše. U ovom slučaju to je Baranja, gdje bismo pokušali utvrditi je li uzrok zrak, voda, bilo što što pospješuje razvoj bolesti. Genetika definitivno nije uzrok bolesti kojih je sve više pa ću moliti struku da objavi koliki je stvaran broj oboljele djece, iako liječnici očigledno nisu skloni objaviti taj zastrašujući podatak. Općenito se može zaključiti da je broj rođene djece sve manji, a broj oboljelih sve veći, što pokazuje da nešto nije u redu, čini se, posebice na baranjskom području”, zaključila je Žužić.

Potkrepljuje to i činjenicom da je prijašnjih godina bilo samo nekoliko slučajeva oboljele djece, a danas je primjerice, tumor na mozgu bolest koja pogađa brojne. Situacija je alarmantna, kaže Žužić, naglašavajući da strahuje kako će broj oboljelih mališana od malignih bolesti biti i veći. Inače, liječenje djece od malignih bolesti obavlja se u Zagrebu u Klaićevoj bolnici te u KBC-u Rebro, a nešto manji broj i u Rijeci. Žužić kaže da su kapaciteti tamošnjih bolnica prepuni, što je još jedan znak za uzbunu.
Izvor

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2013. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sta prvenstveno jedemo, a onda pijemo i disemo jos je i odlicno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2013. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la: ›
Sta prvenstveno jedemo, a onda pijemo i disemo jos je i odlicno.

što ne objavi zzjz što jedemo, pijemo i dišemo, znamo što je jeo i pio rudan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2013. 19:28 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo cu ti pokusati pomoc sa svojim osobnim teorijama :

1. Razlog visoka kolicina arsena u vodi ( arsen spada u teske metale ) i naravno flora koji nije toliko opasan Smile

Evo mali izvor http://www.unios.hr/upload/j139/50Spec.%20rad%20S.%20BASIC.PDF
Osijek ima 4 puta veca kolicinu arsena u vodi nego sto je dozvoljeno.

2. Chemtreils ulaskom u Nato hrvatska je potpisala da nas mogu zaprasivati kemijskim tragovima iza aviona , imas priloga koliko treba.

3. Povecanje prosjecne temperature : pri povecanju temperature raste kraj u kojem je pljesan prisutna tako da pri prosjecnoj temperaturi 23 C ce se pljesan prosirit do polovice europe. Nevjerujes li slobodno si otvori novine pa ces vidjeti da ratujemo sa stvarima kao aflatoksinom koji je pljesan.

4. Zadrtost stanovnistva koji nema osnovne navike kao sto su ispijanje zelenog caja , hranjenje crnom cokoladom ( 50% kaka i vise ) , ispijanje casice crnog vina ( uzimanje antioksidansa) :

Kad jedes previse istih namjernica jer nemas financijske potkovanosti kako bi jeo raznoliko prelazis u kancerogeno podrucje. Antioksidans omogucuje kancerogenim elementima da se vezu na slobodan radikal andioksidansa i tako izbacujes kancerogene elemente iz sustava.

5. Ekstremna zadrtost oko sportskih aktivnosti idem trcat ljudi mi se smiju , vozim bic auti mi prolaze na pol metra od bica te me zanose , a sport je izrazito vazna aktivnost , zbog manjka sporta su ljudi pretili.

6. Tempo zivota , stres i sve ostalo bazirano na psihickoj razini. Tesla je davno rekao da 7 godina istrazivanja na fizickoj razini je kao jedna na psihickoj. Zato treba meditirat i opustati se , ali nazalost ljudi su izgubili tu naviku.

To su glavni uzroci neka me netko ispravi ako misli da sam negdje pogrijesio Smile

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2013. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je slažem se, ali ipak to su neke stvari za koje je potrebna akumulacija godinama pa bi mi nekako logičnije bilo da je onda pogođena neka starija generacija, ali djeca !? hm?

mi svi imamo puno previše slatkiša u prehrani

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.05.2013. 11:20 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je logično jer „starija“ generacija je ipak stekla nekakav imunitet s godinama.
Živjeli su skromnije, hranili se zdravije, radili (fizilčki rad) više, nisu konzumirali toliko lijekova kao što je to danas običaj.

Djeca se razvijaju do adj recimo do 18-te godine, i normalno je da su podložniji raznim utjecajima kojih nekad nije bilo
ili ne u tolikoj mjeri.(tv, računalo, razni prehrambeni proizvodi sa kojekakvim aditivima itd)


Zadnja promjena: silence; 13.05.2013. 11:33; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.05.2013. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne treba zaboraviti niti rat, odnosno možebitnu činjenicu da se koječim trovala zemlja/zrak/voda.....recimo, dosta ljudi koji je radilo sa mnom u Iraku (puno duže nego ja) oboljelo je isto od kojekakvih rakova, tumora i sličnih boleština....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2013. 23:56 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A cuj jos kad uzmes u obzir farmaceute kako nas truju.

Genetika je to kako se mala djeca radjaju tako nasljedjuju te bolesti jer ipak si ono sto jedes , ako roditelji se lose hrane nece ni djete biti bas najzdravije uz sve ono navedeno.

Stari ljudi su se bolje hranili dok su bili mali , nama je hrana zagadjena oni su sve prirodno jeli.

Jedan od vecih problema u slavoniji je sto ljudi smatraju hranom uzitkom , a hrana je potreba.

Kad to ljudi shvate pocet ce se bolje hraniti.

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.05.2013. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to mi je fora, kada netko kaze da su ljudi prije bili zdraviji.
ali zato je covijek sa 50 god umro od starosti, "puklo" mu srce i stotinu drugih "dijagnoza" a nije provedena odgovarajuca dijagnostika i lijecenje i ko zna od cega su tada umirali... sigurno ne u 50. od starosti...

profesor koji mi je predavao epidemiologiju je radio rad i primjetio je da se povecao broj ljudi sa karcinomom opcenito u slavoniji (velik broj oko ernestinova) ali i po balkanu sto je povezivao sa ratom (streljivo obogaceno uranom, eksplozija i pozar trafostanice u Ernestinovu gdje se otpustala veca kolicina PCB-a...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.05.2013. 21:53 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la: › ...

Nažalost, sve što si napisao je istina. Žalosno je što na neke stvari ne možemo utjecati.

Potpuno se slažem sa forumašima da je dječiji imunitet slabiji, a tako isto i sa tobom da određene tvari poput z. čaja, t. čokolade i ostalih antioksidanata pomažu samom tijelu u borbi sa tvarima koje mu štete.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2013. 22:17 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Psycho imas pravo mozda sam malo pogrijesio glede toga , al opet zalosno je da u 21 stoljecu netko bude bolestan osijek031.com smile

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2013. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djeca svaki dan obolijevaju, a nadležne službe ne nalaze za shodno istražiti navedene tvrdnje, pa zapitajmo se : Dokle više?


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/99247-sapat-o-bioloskom-oruzju-sve-glasniji-u-baranji-eksplozija-broja-bolesne-djece-koja-umiru-u-mukama.html

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.10.2013. 23:55 
Naslov:  Re: U Baranji neobjašnjivo raste broj djece s tumorom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bi bilo zgorega malo obratiti pažnju na Belje , s čime tretiraju svoje poljoprivredne i ine površine u Baranji... i kako... Rolling Eyes pričao sam sa čovjekom koji je radio u Borincima..kaže, 16 puta se jabuke tretiraju kojekakvim otrovima prije nego dođu nama na stol.. kako su to ogromne površine u Borincima, koriste se i avioni u tu svrhu...a čuo sam negdje da u Jarmini koja je tamo uz Borince ima dosta ljudi oboljelih od raka i tumora...za broj stanovnika, puno iznad prosjeka... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.10.2013. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žalosno..
Vjerujem da postoji objašnjenje i da se zna uzrok ali ne žele objaviti istinu.
Vrijeme prolazi, nitko ništa ne poduzima a stanje se sve više pogoršava.
Liječenje nije pomoć ako se ne zna što je uzrok tolikog broja oboljele djece.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: