Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



malo o fakultetima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2005. 22:43 
Naslov:  malo o fakultetima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon naših napisa o korupciji na fakultetima, javile su nam se još dvije osobe koje su potvrdile korupciju na osječkom Ekonomskom gakultetu.

Tako nam se 23. ovoga mjeseca e-mailom javila jedna studentica Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Uz zaključak kako je njezin fakultet "također zagađen korupcijom na svim razinama", ona posebno proziva dvojicu profesora, M. C. i P. P. (čiji identitet ne objavljujemo jer s njima nismo uspjeli kontaktirati, nap.a.) i navodi "cijene" njihovih ispita.

Mercedes od mita

Za profesora M. C. tako, među ostalim, tvrdi da prolaz naplaćuje između 8 i 13 tisuća kuna, "ovisno o tome koji je mjesec i da li je u pitanju upis sljedeće godine", a kaže i da se "sam hvali" kako su mu studenti, samo od prošle godine, priskrbili novi mercedes. Djevojka za tog profesora navodi i da je "izuzetno arogantan i odbojan" prema studentima na usmenom dijelu ispita, da "ruši" bez da pita išta od gradiva, te da je "poznato" kako organizira rokove samo za one koji su mu platili.

Za drugog, pak, profesora studentica kaže da mu na ispitima uglavnom prolaze samo oni koji su prethodno išli na instrukcije kod njegove kćerke, da nikad ne daje na uvid pismeni dio ispita, te da i on svoje ispite naplaćuje, a njegova je "tarifa" oko 10.000 kuna. Naša mlada čitateljica na kraju svoga pisma zaključuje kako se nada "ljepšoj i poštenijoj budućnosti na hrvatskim fakultetima".

Dio njezine priče, pak, potvrđuje i jedna Osječanka koja je Ekonomski fakultet završila prije nekoliko godina. Uz uvjet da ostane anonimna, ona nam je ispričala kako je, isključivo zbog ispita kod profesora M. C., izgubila godinu.

U moje vrijeme on je predavao dva predmeta, jedan na prvoj, a jedan na drugoj godini. Na prvoj mu je tarifa bila 300 maraka, a na drugoj 2.000. Bilo ih je mnogo koji su se "navukli" pa platili na prvoj godini, jer im se nije činilo tako puno novca. No, onda nije bilo šanse da istom profesoru ne plate i drugi put! Ja, pak, nisam željela plaćati niti jedan ispit, pa tako ni njegov, no to me koštalo godine, jer sam "pala" samo zbog nepoloženog ispita profesora M.C.!, objasnila je naša sugovornica.

Prema njezinim riječima, studenti novac nikad nisu nosili izravno profesoru, već njegovu rođaku, a na usmeni su dio ispita u kabinet ulazili isključivo jedan po jedan, kako ne bi bilo svjedoka "kupljenog" potpisa u indeksu.

Ona smatra da je upravo nemogućnost dokazivanja i osnovni razlog što se nitko od studenata ekonomije za silne godine još nije odvažio prijaviti profesora bilo upravi fakulteta, bilo policiji.

Identitet pa provjera

Rektorica Sveučilišta J. J. Strossmayera Gordana Kralik, na naš se upit o korupciji očitovala dopisom u kojemu navodi da je obavila razgovor s upravom Ekonomskog fakulteta, ali i da će se ići u daljnju provjeru navoda studentice koja nam se obratila tek nakon što otkrijemo njezin identitet, odnosno dostavimo njezino pismo.

"Uprava Sveučilišta vam jamči da će osigurati zaštitu studentice i tajnost njezina identiteta u daljnjem postupku provjere podataka i utvrđivanja činjeničnog stanja", ističe rektorica.

Autor MAJA MARIĆ

copy paste s http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2344368&idnews=8463656&page=

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2005. 7:04 
Naslov:  Re: malo o fakultetima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crnjac stvarno vozi mečku, jel to dokaz?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2005. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kakav dokaz: a Proklina (pp- Petar Proklin) inkriminira to što se njegovo ime već povlačilo po novinama da možeš proć ispit samo ako platiš njegovoj kćeri za instrukcije iz računovodstva!!!!!

Skeptični smi, Williame. Jako. Cijelu prvu polovinu 2004. godine je Ekonomski fakultet bio pod istragom... da bi se dogodilo što? Tresla se brda, rodilo se niš'!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2005. 15:45 
Naslov:  Re: malo o fakultetima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

William H. Bonney je napisao/la (Pogledaj post): › Crnjac stvarno vozi mečku, jel to dokaz?

E neš vjerovat, pa M.C. je moj kršteni kum. On mi je dao moje predivno ime. Mogu ti reći da je korumpiran još od 80-tih godina. Čak je i od mene tražio pare za instukcije kad sam išao na popravni iz matematike. Nije što mi je kum, ali tip je stvarno gad. Nedodirljiv je zato što su mu geni kameni Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2005. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dovraga!!
zlo!

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2005. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
E neš vjerovat, pa M.C. je moj kršteni kum. On mi je dao moje predivno ime. Mogu ti reći da je korumpiran još od 80-tih godina. Čak je i od mene tražio pare za instukcije kad sam išao na popravni iz matematike. Nije što mi je kum, ali tip je stvarno gad. Nedodirljiv je zato što su mu geni kameni Mad


uuuuuuu sad si dao dovoljno detalja da te se kum odrekne...!
Btw. ti debeli, nikad ne bi mogao radit na poslovima..HOS-a, KGB-a, CIA-e, tajnice, partizana.. ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2005. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uuuuuuu sad si dao dovoljno detalja da te se kum odrekne...!
Btw. ti debeli, nikad ne bi mogao radit na poslovima..HOS-a, KGB-a, CIA-e, tajnice, partizana.. ;-)[/quote]
'E da znaš di radim, iznenadila bi se. Fuka mi se što mi je kum, tip je gad. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2005. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Skeptični smi, Williame. Jako. Cijelu prvu polovinu 2004. godine je Ekonomski fakultet bio pod istragom... da bi se dogodilo što? Tresla se brda, rodilo se niš'![/quote]

dok profesori tj. uprava faxa ne promijeni stav, nista se nece ni promijeniti. trebalo bi sve te korumpirane profesore najuriti, pa bi onda drugacije razmiljali... ili na koncu ne bi bilo nikoga vise da predaje... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2005. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
'E da znaš di radim, iznenadila bi se.


Mogu zamislit koja si "zverka" kad takvog kuma imas. Cool

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2005. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok profesori tj. uprava faxa ne promijeni stav, nista se nece ni promijeniti. trebalo bi sve te korumpirane profesore najuriti, pa bi onda drugacije razmiljali... ili na koncu ne bi bilo nikoga vise da predaje... Smile
[/quote]

E vidiš- ima nešto u tome da si oni ne mogu dopustiti da izgube profesore. Jednostavno, premalo ih je i oni rulaju. Drugo, korupciju je toliko teško otkriti zao što štima svima. i podmićenom i podmititelju. Šta misliš da bi studentica koja se javila novinama bila tako revna u otkrivanju Crnjca i Proklina da joj je uspjelo podmititi ih i proći matematiku i računovodstvo? (dobro, možda sam prestroga pa još ima poštenih fajtera u svijetu...)

Sori, ovo mi je osjetljivo područje, u ovom sam do grla otkad su sranja krenula... Paralelno sa Zagrebom smo radili istraživanje o korupciji baš negdje oko prve polovine 2004. godine, i muku smo izmučili da dobijemo odobrenje od dekana za provođenje istraživanja... (rezultati? samo detalj: 95% studenata ekonomije je čulo za korupciju na svom fakultetu. Za usporedbu, na pravu je ta brojka oko 67%).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2005. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu vjerovati... absolventi faxa bi trebali pribadati eliti (kako god to protumacila, mislim najvise na intelektualnu) ali pod ovakvim uvjetima skolovanje, pita se koliko je tih studenata svojim trudom i radom zavrsilo fax, a ne na konto nekakvog mita... ne mogu uopce zamisliti da se to u HR tolerira i dalje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2005. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): ›
debeli je napisao/la (Pogledaj post): ›
'E da znaš di radim, iznenadila bi se.


Mogu zamislit koja si "zverka" kad takvog kuma imas. Cool

Ma ja sam bio toliko ružan da me niko nije htio držat pa su starci zamolili Njegovu ženu da on to učini, a u to doba nije bilo naći nekog ko nije bio komunist ili član partije. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 02.08.2005. 21:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chiara je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu vjerovati... absolventi faxa bi trebali pribadati eliti (kako god to protumacila, mislim najvise na intelektualnu) ali pod ovakvim uvjetima skolovanje, pita se koliko je tih studenata svojim trudom i radom zavrsilo fax, a ne na konto nekakvog mita... ne mogu uopce zamisliti da se to u HR tolerira i dalje...


Ako oćeš završit filozofski ili sl. moraš znat sve mitove, a najviše one grčke Razz

Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.08.2005. 6:35 
Naslov:  Re: malo o fakultetima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chiara je napisao/la (Pogledaj post): ›
Skeptični smi, Williame. Jako. Cijelu prvu polovinu 2004. godine je Ekonomski fakultet bio pod istragom... da bi se dogodilo što? Tresla se brda, rodilo se niš'!

dok profesori tj. uprava faxa ne promijeni stav, nista se nece ni promijeniti. trebalo bi sve te korumpirane profesore najuriti, pa bi onda drugacije razmiljali... ili na koncu ne bi bilo nikoga vise da predaje... Smile

Za korupciju su potrebne dvije strane, ako studenti stjecanjem znanja i vještina (što je bitnije od malo tinte u indexu) zasluže ocjenu i ne prse pare tada nema ni mečke u garaži.
A kada anonimno optužiš osobu sa imenom i prezimenom u pravilu se ne događa ništa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.08.2005. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E vidiš, ni osobe koje idu anonimno upirat prstom totalno ne krivim (oni rade ipak malo više nego mi koji ne radimo ništa jer ne vidimo smisla u tome- previše smo ogorčeni!)- želiš li riskirati svoje tri ili četiri prostudirane godine i nikad više ne završit ništa? (naučili smo: oni se drže zajedno!)

Znaš šta? Glupo ti dođe, osjećaš se ko kreten: ti si potrošio dva- tri tjedna, mjesec dana učeći ko budala da bi izašao na rok gdje jedne dotične osobe nije bilo- ni na roku, ni na popisu, a bome ni na usmenom, da bi poslije saznao da je ta osoba položila ispit s istom ili možda čak većom ocjenom nego ti... (eto ti: pad vrijednosti, moralna kriza, sve... Zato ja tvrdim da je Osijek u... banani...)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: