Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slijepa naša...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Podržavate li prosvjed?

Da
33%
 33%  [ 4 ]
Ne
58%
 58%  [ 7 ]
Ne mogu se odlučiti
8%
 8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12


Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 12:44 
Naslov:  Slijepa naša...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Tisuće ljudi odlučilo se pridružiti prosvjednom skupu protiv ćirilice u Vukovaru, koji je organiziran u Zagrebu.
Organizator najavljuje više od 20 tisuća ljudi. Što mislite o skupu, mogućim uzrocima i posljedicama?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Znakovito je da se prosvjedi sa nacionalnim predznakom tako lako organiziraju i imaju odličan odaziv, dok se na prosvjedima zbog loše ekonomske situacije, u državi ne pojavi šaka ljudi. Još zanimljivije je da se takvi prosvjedi uvijek događaju kad HDZ-e izgubi vlast (hint: „splitska riva“). Je li nacija doista toliko slijepa? Osobno ne podržavam ćirilicu u Vukovaru, ali smatram da su prosvjedi krivi način borbe protiv nje. Prosvjedovati treba protiv odluka vlade koje su omogućile da nacionalne manjine žive van Hrvatske, a prijavljeni su u Hrvatskoj, gdje ostvaruju sva materijalna i ostala prava, te time nanose štetu Hrvatskoj.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
     Znakovito je da se prosvjedi sa nacionalnim predznakom tako lako organiziraju i imaju odličan odaziv,


po meni je ovo više žalosno
simo031 je napisao/la: ›
dok se na prosvjedima zbog loše ekonomske situacije, u državi ne pojavi šaka ljudi.
trebalo bi za ekonomske probleme proglasiti krivu određenu nacionalnu manjinu, pa bi se skupilo i 200 000 ljudi

simo031 je napisao/la: › Je li nacija doista toliko slijepa?

nije cijela nacija, jer ja i ti nismo na prosvjedima
simo031 je napisao/la: ›
Osobno ne podržavam ćirilicu u Vukovaru...


već sam pisao da se ta ista ćirilica koristi i u dalju, da su imena poginulih policajaca napisana na toj istoj ćirilici, pa jednostavno ne vidim razloga da se u mjestima koja su ni 50 km zračne linije ćirilica korisi, odnosno ne koristi, pogotovo ako su po istoj osnovi primjenjivane

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›
Osobno ne podržavam ćirilicu u Vukovaru...


već sam pisao da se ta ista ćirilica koristi i u dalju, da su imena poginulih policajaca napisana na toj istoj ćirilici, pa jednostavno ne vidim razloga da se u mjestima koja su ni 50 km zračne linije ćirilica korisi, odnosno ne koristi, pogotovo ako su po istoj osnovi primjenjivane


     Nije isto, jer je Vukovar specifičan po tome što je u blizini granice, te stvarno stanje nacionalne strukture, i ono iz popisa stanovništva nije niti približno isto. Kad bi u Vukovaru bili prijavljeni samo oni koji su doista građani RH (po mjestu stanovanja), uvjeti za dvojezičnost ne bi bili ispunjeni. Osim toga Vukovar je zbog broja žrtava i težine počinjenih zločina simbol stradanja RH, ne umanjujući pri tome sve ostale žrtve domovinskog rata.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
     Nije isto, jer je Vukovar specifičan po tome što je u blizini granice

vukovar je na samoj granici, znači samo ih dunav dijeli, zračno. a cestovno ima malo više,a nije ni dalj cestovno previše udaljen od srbije
simo031 je napisao/la: ›
...te stvarno stanje nacionalne strukture, i ono iz popisa stanovništva nije niti približno isto. Kad bi u Vukovaru bili prijavljeni samo oni koji su doista građani RH (po mjestu stanovanja), uvjeti za dvojezičnost ne bi bili ispunjeni.

vidi po zadnjim informacijama, radi se na tom problemu. međutim, ako su neki organi vlasti bili opstruirani politikom da rade svoj posao, to ne smije biti problem za utvrđivanje popisa stanovništva
simo031 je napisao/la: ›
Osim toga Vukovar je zbog broja žrtava i težine počinjenih zločina simbol stradanja RH, ne umanjujući pri tome sve ostale žrtve domovinskog rata.

da je po mom, ja bih vukovar proglasio najvišim stupnjem od posebne državne skrbi, nešto poput distrikta brčkog, te bih po hitnom postupku uveo odgodu ćirilice, te smanjio poreze i napravio eldorado za poduzetnike. mislim da je taj grad to i zaslužio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 @milo moje...
Ne treba zaboraviti i abolirane zločince (_ebo ih HDZ-e i Franjo što su ih abolirali) koji se slobodno šeću Vukovarom i smiju se svojim žrtvama u lice. Propusti koji su napravljeni pri potpisivanju sporazuma o mirnoj reintegraciji tog kraja, generator su nacionalne netrpeljivosti i dan danas. Čovjek najteže prašta nepravdu. Zločini su oprošteni, no nepravda zbog neprocesuiranja zločinaca, ne mogu i ne smiju biti oprošteni.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
@milo_moje
Ne treba zaboraviti i abolirane zločince (_ebo ih HDZ-e i Franjo što su ih abolirali) koji se slobodno šeću Vukovarom i smiju se svojim žrtvama u lice.

Politika je kurva, to znaš iz svog potpisa. Ja samo kažem da se treba držati zakona koji vrijedi, koji nije promjenjen, znači da je u primjeni, samo kurve u politici nemaju muda provesti ga u djelo
simo031 je napisao/la: ›
Propusti koji su napravljeni pri potpisivanju sporazuma o mirnoj reintegraciji tog kraja, generator su nacionalne netrpeljivosti i dan danas. Čovjek najteže prašta nepravdu. Zločini su oprošteni, no nepravda zbog neprocesuiranja zločinaca, ne mogu i ne smiju biti oprošteni.

Mislio sam da je tema današnji prosvjed u zagrebu, a ne teme iz 97 godine. I tada je politika igrala svoju igru, tko zna možda pročitamo na wikileaksu što kažu ameri.

U svakom slučaju, po zadnjim informacijama, protest je prošao mirno. I da, bila je tamo i građanska inicijativa sa transparentima "ruka na srcu, govno u glavi" i "ustaše i četnici,marš iz lijepe naše" i porukom da "pravi branitelji nisu branili hrvatsku od ćirilice, već velikosrpskog osvajanja".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
@milo_moje
Ne treba zaboraviti i abolirane zločince (_ebo ih HDZ-e i Franjo što su ih abolirali) koji se slobodno šeću Vukovarom i smiju se svojim žrtvama u lice.

Politika je kurva, to znaš iz svog potpisa. Ja samo kažem da se treba držati zakona koji vrijedi, koji nije promjenjen, znači da je u primjeni, samo kurve u politici nemaju muda provesti ga u djelo
simo031 je napisao/la: ›
Propusti koji su napravljeni pri potpisivanju sporazuma o mirnoj reintegraciji tog kraja, generator su nacionalne netrpeljivosti i dan danas. Čovjek najteže prašta nepravdu. Zločini su oprošteni, no nepravda zbog neprocesuiranja zločinaca, ne mogu i ne smiju biti oprošteni.

Mislio sam da je tema današnji prosvjed u zagrebu, a ne teme iz 97 godine. I tada je politika igrala svoju igru, tko zna možda pročitamo na wikileaksu što kažu ameri.

U svakom slučaju, po zadnjim informacijama, protest je prošao mirno. I da, bila je tamo i građanska inicijativa sa transparentima "ruka na srcu, govno u glavi" i "ustaše i četnici,marš iz lijepe naše" i porukom da "pravi branitelji nisu branili hrvatsku od ćirilice, već velikosrpskog osvajanja".

 Zakon donose ljudi. Ljudi griješe. Zakon o oprostu bio je pogrešan. Jednako tako je pogrešan i zakon koji je omogućio srpskoj nacionalnoj manjini da živi u Srbiji, a u Hrvatskoj budu prijavljeni i ostvaruju građanska prava. Loše zakone treba mijenjati, a loše ljude koji su ih donijeli smijeniti. Zbog pogrešaka iz devedesetih imali smo današnji prosvjed, tako da je ''97 itekako tema.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.04.2013. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Zakon donose ljudi. Ljudi griješe. Zakon o oprostu bio je pogrešan. Jednako tako je pogrešan i zakon koji je omogućio srpskoj nacionalnoj manjini da živi u Srbiji, a u Hrvatskoj budu prijavljeni i ostvaruju građanska prava. Loše zakone treba mijenjati, a loše ljude koji su ih donijeli smijeniti. Zbog pogrešaka iz devedesetih imali smo današnji prosvjed, tako da je ''97 itekako tema.

Vidim ja da ti vodu tjeraš na svoj mlin. Ako ljude "pogriješe" kao što ti kažeš, pa nek se pospu pepelom i kažu: da, zajebali smo. A ne biti i pošten i jeben.
Kad samo pričamo o srbima, daj reci koliko nas košta herceg-bosna. Koliko ima branitelja iz hvo da primaju mirovinu iz hrvatske, imaju dokumenta i bosne u hrvatske, samo što ima jedna velika razlika između tih hrvata i ovih srba. Ti srbi su rođeni u hrvatskoj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
Vidim ja da ti vodu tjeraš na svoj mlin. Ako ljude "pogriješe" kao što ti kažeš, pa nek se pospu pepelom i kažu: da, zajebali smo. A ne biti i pošten i jeben.
Kad samo pričamo o srbima, daj reci koliko nas košta herceg-bosna. Koliko ima branitelja iz hvo da primaju mirovinu iz hrvatske, imaju dokumenta i bosne u hrvatske, samo što ima jedna velika razlika između tih hrvata i ovih srba. Ti srbi su rođeni u hrvatskoj.


     Političari ne priznaju svoje pogreške. Mi smo tu da ih uočimo i kaznimo. Njima je u opisu posla da budu pošteni i jebeni. Po meni, tehnički gledano nema razlike između dva privilegirana soja. I jedni i drugi su svoje privilegije stekli lošim ili zlonamjernim zakonima. Malo smo u offtopicu...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Malo smo u offtopicu...

Odo ja spavati, možda se probudim u ljepšoj i sretnijoj hrvatskoj, a možda i u offtopicu.uživaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Malo smo u offtopicu...

Odo ja spavati, možda se probudim u ljepšoj i sretnijoj hrvatskoj, a možda i u offtopicu.uživaj

Bitno je da se probudimo, dalje je lakše. Noć...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Bitno je da se probudimo, dalje je lakše. Noć...

ha, evo i mene. otišao po kruh, ništa novo u osijeku i hrvatskoj, novi radni dan. malo sunca izašlo, to me jedino drži.

a sad na temu.

24 sata: Bojan Glavašević, sin mučkog ubijenog novinara Siniše Glavaševića "Moj otac nikad ne bi podržao prosvjed protiv ćirilice"

http://www.24sata.hr/politika/moj-otac-nikad-ne-bi-podrzao-prosvjed-protiv-cirilice-309584

24 sata: Premijer Milanović "Zakon je zakon, i zakon ćemo braniti "

http://www.24sata.hr/politika/premijer-milanovic-zakon-je-zakon-i-zakon-cemo-braniti-309588

Pa onda poštujmo zakon. Ljudima se po zakonu o fiskalizaciji za šest(6) kuna viška zatvara firma i kazne se do 30 000 kuna kazne, a ovamo se ne može sprovesti u djelo jedan zakon. Znači može se ako se hoće.

Predrag Matić, ministar branitelja: Potpuno je jasno kako se radi o političkoj manipulaciji braniteljima....Na upit tko stoji iza ovakve mobilizacije branitelja, Matić je kratko i jasno odgovorio: "Zna se".

Predsjednik Hvidre Đakić je dugogodišnji zastupnik u Saboru, da li je on glasao ZA kad je ustavni zakon o pravima nac. manjina (čitaj: o ćirilici) bio u Saboru. Što onda nije digao Hvidru i išao u proteste po gradovima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › ...

     Jes' se ti siso šljivu pa ne kužiš da ja nisam protiv provedbe zakona?
Zakon se mora provesti, no da su zakoni provođeni i prethodno,
popis stanovnika bi pokazao drugačije rezultate i uvjeta za uvođenje ćirilice ne bi niti bilo.
O uzrocima prosvjeda sam mišljenje napisao gore i podudara sa mišljenjem ministra.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › ...

     Jes' se ti siso šljivu pa ne kužiš da ja nisam protiv provedbe zakona?

Pored dobre šljive, volim i kajsiju Very Happy
simo031 je napisao/la: ›
Zakon se mora provesti, no da su zakoni provođeni i prethodno,
popis stanovnika bi pokazao drugačije rezultate i uvjeta za uvođenje ćirilice ne bi niti bilo.
Eto vidiš što se događa kad se zakon ne poštiva, sve se nakuplja jedno na drugo i dolazi do pucanja cijelog sustava. Da se zakon o popisu stanovništva poštiva, onda pokojni ne bi glasovali, te bi jedni izbori iza nas drukčije završili.
simo031 je napisao/la: ›
O uzrocima prosvjeda sam mišljenje napisao gore i podudara sa mišljenjem ministra.
ovdje se slažemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: