Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbor glazbe u svatovima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2013. 19:41 
Naslov:  Izbor glazbe u svatovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram priznati da nisam o ovoj temi nešto često razmišljao, ali kad sam vidio ovu sliku, zapitao sam se, pa stvarno što ljudi vole čuti u svatovima i da li se slušaju i pjevaju "ustaške" pjesme?


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2013. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zanimljiva i uvijek aktualna tema.... Wink

no dobro...što se tice ove fotke...nekako ipak vjerujem kako je ovo neki fejk...al za poticanje rasprave...može proći

e sad što se tice pjesama...realno...ne vjerujem baš da se pjevaju ustaške pjesme..tipa jasenovac i gradiška stara, evo zore evo dana........al tu i tamo još uvijek zna biti ustani bane,marjane marjane (da ne spominjem pjesme od thompsona)....iako to više spada u domoljubne pjesme...

isto tako opcenito izbor pjesama vrše sami mladenci u dogovoru sa sviracima...koji u samom startu obzirom da poznaju nacionalnu strukturu uzvanika...mogu reći što je poželjno da se svira...a što da se izbjegava...u slucaju da nekom pijanom uzvaniku padne na pamet za zatraži od sviraca.....

uvijek postoje iznimke....u stvari realno gledajući...što su svatovi udaljeniji od nekog urbanog središta...stvarno se može svašta ocekivati....pa tako i nacionalisticke pjesme obiju strana...

iz mog iskustva barem u svatovima kojima sam bio nije bilo gotovo nikakvih pjesama koje bi mogle izazvati tenzije na bilo kojoj strani.....odnosno da bi se netko mogao naci uvrijeđen izvedbom neke pjesme

možda netko ima neka drugacija iskustva...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.03.2013. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm kad razmisljam o svatovima, znam da necu imati one tipicne seljacke svatove sa kupovanjem mlade, bacanjem jabuke, sjekire i kojekakvih sranja kroz prozor... a paralelno s time mislim da mi nece svirati i te domace "popularne" svatovske pjesme.
ako vec bend bude morao svirati, to ce biti dok ovi penzici i starija ekipa ne ode u krpe, poslije druge vecere jer znamo da su svi gladni i da zele samo jesti u svatovima, a poslije s obzirom da tada vise-manje ostaje samo mlada ekipa, mislim da bi zikicu mogao pustati neki dj (e sad ce te svi pomisliti na nekakvu brijacinu, ali mislim da komercijalnu stranu glazbu sa mogucnoscu remixa od strane doticnog dj-a Smile Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.03.2013. 10:23 
Naslov:  Re: Izbor glazbe u svatovima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojkotirala sam sve običaje osim bacanja buketa, mada mi je i to bez veze. Nisam imala bijelu vjenčanicu, a muzika je isključivo morala biti pop rock i svi su bili upoznati da nema glazbenih želja izvan tog žanra. Moji su muzičari bili super, čak su učili i nešto novo što sam ja poželila za svoju kumu. Sviralo se i plesalo do samog jutra, bilo je predobro. Ne dajte roditeljima i rodbini da se plete u vaše izbore i to je to!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.03.2013. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....sve svatove (pa tako i svoje) bojkotiram....mi smo imali rokersku večericu, najeli se, napili, ni zaplesali nismo....
..tuđe svatove izbjegavam u širokom luku, jer jednostavno nemam živaca za sav taj kič, neukus, te muziku koja mi nakon 2 pjesme počne ići na živce...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SrodnaDuša
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2013. 23:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Svadba bese ko svadba i sta da se prica parada pijanstva i kica..."

Ja svoju svadbu zamišljam ovako nekako Smile Do 100-120 ljudi, manje-više. Nisam za one obicaje da se dolazi po mladu ili da se mlada prodaje. Pa nisam komad namještaja da me se kupuje. Moji gosti će dolaziti kod mene, muzevi kod njega, nema dolaska po mladu nego cemo se svi zajedno naci ispred crkve, a kasnije svi u neki restoran na veceru.Napravila bih popis zabranjenih pjesama na kojemu bi se našli svi becarci i narodnjaci, te sve pjesme koje vrijeđaju po nacionalnoj ili bilo kojoj drugoj osnovi. Te, također ne zelim neke krinoline i komplikacije oko vjencanice, nego kratku haljinu tj. vjencanicu do koljena. Ne vidim cemu uzaludno bacanje novca na dan koji prođe u tren i kao da nikada nije ni bio.

To jako dobro znam jel mi se prosle godine, sredinom godine sestra udavala. Pripremali smo se godinu dana za to, mladoj su se ispunjavale sve zelje, od toga da na vjencanju pjeva Jole, pa do vjencanog prstenja na kojem njezin ima dijamant. Toliko novca po meni baceno nepotrebno. Ali, eto ako se moglo, hvala Bogu da je i da je imala onako vjencanje kako je zamislila.Ipak, moje želje su potpuno suprotne od njezinih.

_________________
"Gospodine, čuvaj nas... od svojih 'sljedbenika'!" (s jednog grafita u Londonu)
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: