Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2013. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više retorički pitam, jasno je da nema ovdje ni promjene ni pameti. Game over.

Sebi sam našao sve što volim, zapravo uskoro će mi biti posve svejedno gdje živim. Puno i previše rada, ali vrijedilo je.

Skoro svi prijatelji su otišli ili "otišli". Sjećam se tog sklopa ovdje, još uvijek ga vidim, ali u sjećanjima. Uvijek sam idealizirao ovaj grad, previše mi je drag.
Ovih dana mi je čisto neugodno bilo gdje prošetati, nije to moj grad.
Kakva se ovdje demografska promjena odigrala proteklih 20 godina, za epski doktorat je to tema.

Ubi nas neznanje i zaglupljenost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2013. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

91 su bili u ocevim jajima, ili i dalje Wink

Jako dobro se sjećam 2008. na moju priču da stiže sranje meni moj vrli frend s ljutnjom kaže "Mene se to ne tiče, meni je dobro". Tipično naše ponašanje.

Skupi smo mi Bugarima i Rumunjima, a ne plaćamo dovoljno. A nisu disciplinirani i ne žele raditi. Treba Kineze ili rulju iz Sjeverne Koreje dovesti. Ovi potonji bi se idealno uklopili kod nas, pogotovo u ovu regiju Wink

Zapravo idealan model, samo da penziju riješiš i dovedeš Kineza koji će raditi za tebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2013. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daleko od toga da u Hr ima budučnosti ali koliko čitam nema ni vani neke budučnosti eto primjer amerike , na samom su rubu ekonomskog kraha moraju ratove vodit kako bi opstali.

Jedino otic u Kinu , indiju ili tako negdje , ali mislim da to nije pravi problem.
Naš narod je ispranog gledišta na svijet , novci i tehnologija nisu sreča.

Ja bih bio sretniji da imam zemlju da radim i od nje zivim na nacin da sam samoodrživ nego da imam novce pa da ne mogu s njima ništa.

Ova recesija nije nastala slučajno , pa novci ne mogu nestat, mogu se samo prebacit s jednog računa na drugi.

Da se može srusit vlast da vratimo zemlju hrvatima nek svatko obrađuje komad zemlje i nek bude siguran da ce imati za jest, bili bi 10 puta sretniji nego s ovom tehnologijom.

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2013. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Da se može srusit vlast da vratimo zemlju hrvatima nek svatko obrađuje komad zemlje i nek bude siguran da ce imati za jest, bili bi 10 puta sretniji nego s ovom tehnologijom.
da znas koliko mi je osobno ljudi u dobi 25-40 godina zadnjih mjeseci reklo da ne bi ni u ludilu isli zivjeti na selo i prljali ruke zemljom... navikli se ljudi na komfor, ni ne znaju nista drugo do gradskog zivota, auta, televizora, fejsbuka i inih sranja. za prezivljavati od zemlje treba zgrbiti ledja i zasukati rukave, a to mnogima ne bi lako palo. radije ce se stiskati dokle ide, a onda traziti da ih drzava hrani, ne pitajuci odakle ta hrana dolazi i cime je placena.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Spore
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Lokacija: jug 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2013. 13:15 
Naslov:  Re: Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heh meni pričas , pa svake godine se uvjerim kad idem sezonski raditi koliko ljudi odustane zbog : vrucine , sunca , teskih uvjeta rada , male satnice itd.

Činjenično je tako , ali znam da su ljudi prije bili sretniji. Kuba je smanjila problem krize na način da svu svima podjelili komad zemlje , onaj tko zeli jest taj i radi.

Svakako ne vidim drugog rješenja. Još uz to kad sam gledo gruntovnice svako malo vidis da je banka uzela komad zemlje zbog nekog kredita , kako ćemo obrađivati zemlju kad banke sve uzmu ?

_________________
We are anonymous, we are legion, we do not forgive, we do not forget expect us!!!

http://www.whatis-theplan.org
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.03.2013. 13:36 
Naslov:  Re: Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spore je napisao/la (Pogledaj post): › Svakako ne vidim drugog rješenja. Još uz to kad sam gledo gruntovnice svako malo vidis da je banka uzela komad zemlje zbog nekog kredita , kako ćemo obrađivati zemlju kad banke sve uzmu ?
apsolutno se slazem s tobom, ali kazem samo da su ljudi izgubili osjecaj za samodostatnost i samostalnu proizovdnju hrane.

a za banke i zemlju: kada veliku vecinu obradive zemlje budu u rukama drzale banke i drugi veleposjednici, onda cemo kao srednjovjekovni kmetovi od njih uzimati zemlju u najam i biti sretni sto i to mozemo. ne valja tako nikako, ali to je bankarsko-kapitalisticki sustav kojega smo trenutno robovi. dok politicke strukture i sam narod ne odluce nesto promijeniti po tom pitanju, nece biti pomaka.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.03.2013. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba nam hugo chavez, da sve nacionalizira i podijeli sirotinji

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@milo moje

Jako promašena izjava. Hugo Chavez je usrao svoju zemlju više nego bilo koji okupator.

Imao je jedino "sreću" da se njegov dolazak na vlast poklopio s jako velikim skokom cijene nafte.
Budući da Venezuela ima nafte skoro kao Arapi, novac im je krenuo curiti.
Većina popljačkana i utrošena u korupciju a manji dio "podijeljen" narodu u populističke svrhe.

http://www.businessinsider.com/stephen-schork-on-hugo-chavez-2013-3

Nacionalizacija naftnih firmi je dovela ne do njihovog razvoja nego smanjenja proizvodnje i množenja političkih spodoba i korupcije u istima.
Podsjeća na neku zemlju ovaj dio o korupciji i nepotizmu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edo000
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2013. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: ›
Podsjeća na neku zemlju ovaj dio o korupciji i nepotizmu?


Podsjeća na trenutnu situaciju u Osijeku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2013. 23:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Edo000 je napisao/la: ›
chaknoris je napisao/la: ›
Podsjeća na neku zemlju ovaj dio o korupciji i nepotizmu?


Podsjeća na trenutnu situaciju u Osijeku

A što je s ostalim dijelovima Lijepe naše ?? Njihovu situaciju si zaboravio??

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edo000
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2013. 1:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živim u Osijeku, Osijek me zanima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2013. 2:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Edo000 je napisao/la: ›
Živim u Osijeku, Osijek me zanima...

Osijek nije usamljena planeta u svemiru ...

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2013. 18:02 
Naslov:  Re: Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Edo000 je napisao/la: ›
Živim u Osijeku, Osijek me zanima...


dolazimo do onoga, dok je meni dobro, ne zanimaju me drugi.

chaknoris je napisao/la: ›
...@milo moje
Jako promašena izjava. Hugo Chavez je usrao svoju zemlju više nego bilo koji okupator...


možda sam i promašio samom usporedbom sa hugom chavezom, ali da nam treba osoba puna domoljublja, ustrajnosti i hrabrosti da protrese "tepih" pod koji smo sve ove godine sklanjali sve ono što nas je dovelo u današnju situaciju, to je neosporivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2013. 20:41 
Naslov:  Re: Recesija, ekonomska kriza u Hrvatskoj - uzroci, posljedice, rjesenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2013. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E moj narodeeeee, hoćeš li ikad progledati Sad

(A i o ovom dijelu teksta bismo se trebali preispitati.)
"S druge strane, upada u oko da se čak i u krizi više organizacija civilnog društva bavi pravima životinja nego siromaštvom. Mediji također radije tematiziraju azil za pse u Dumovcu nego skloništa za beskućnike, a broj potonjih će se s ulaskom u EU povećati. Rekao bih da se i tu vidi onaj znani problem postmodernog čovjeka koji je u postmoderni izgubio – čovjeka."

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: