Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što mislite o prosvjedima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Hoćete li u petak otići na prosvjed na trg Ante Starčevića??????

Svakako
75%
 75%  [ 3 ]
Nikako
25%
 25%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 4


Autor Poruka
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2013. 21:06 
Naslov:  Što mislite o prosvjedima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što mislite o prosvjedima koji su se u zadnje vrijeme počelli događati u nekim gradovima u RH?
Zašto se i Osijek i Baranja nisu digli na noge u cilju smjene vlasti i stvaranja bolje i ljepše budućnosti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2013. 9:00 
Naslov:  Re: Što mislite o prosvjedima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › Što mislite o prosvjedima koji su se u zadnje vrijeme počelli događati u nekim gradovima u RH?
Zašto se i Osijek i Baranja nisu digli na noge u cilju smjene vlasti i stvaranja bolje i ljepše budućnosti


...ah, onih 150 ljudi koji bi krenili prosvjedovati, do svog cilja bi se 16x puta posvađalo i rasformiralo u 33 grupe od kojih bi svaka htjela nešto drugo, odnosno svog vođu....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2013. 10:20 
Naslov:  Re: Što mislite o prosvjedima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko001 je napisao/la (Pogledaj post): › Što mislite o prosvjedima koji su se u zadnje vrijeme počelli događati u nekim gradovima u RH?
Zašto se i Osijek i Baranja nisu digli na noge u cilju smjene vlasti i stvaranja bolje i ljepše budućnosti


S jedne strane "CIA, snajka, CIA" s druge "UDBA i belosvetski hohštapleri". To ti je pravi uzrok svega Evil or Very Mad


Ajde sada ti meni lijepo reci. Što i da smijeniš vlast? Zapravo je to najmanji problem, trenutni si zabijaju autogolova kao na pokretnoj traci. Koga bi ti postavio na vlast? S kojim programom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 6:22 
Naslov:  Re: Što mislite o prosvjedima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno neki expert nisam, ali ono što znam i vidim je:
-sve neše elektrane rade na 30% snage→povećao to na 70%
-uvozimo drlog od hrane→potakao seljake na proizvodnju (cijene u granicama)
-gorivo 11 kuna→održavao stalno jednaku maržu
-ukinuo papirologiju pri prodaji→na ovo mislim na seljake koji su prije bez problema prodavali kupus i jaja na tržnici i živjeli od toga a sa uvođenjem opg-a i obrta u domove to ih je jako uništilo
-e sada kada smo smanjili cijenu hrane i života prešli bi i na milijunaše na način da svaki od njih koji ima prihod godišnji od oko xxx milijuna mora 45% novca dati kako bi otvorio neku proizvodnju→širio se i na taj način zaposlio ljude ili bi taj novac morao dati državi koja bi recimo izgradila farmu i zaposlila ljude
-prvo bi kupovao od svoga naroda pa tek onda vidio da li nedostaje "namirnica" pa resto uvozio ili ako ima viška izvozio
Ukratko tjerao bih vodu na mlin svoje države a tek onda ako ima viška proslijedio dalje
A što se tiče koga bi stavio na vlast--bilo tko može biti na vlasti Smile samo bi promijenili ustav, u saboru nema imuniteta, svakome od političara je narod prvi a po ustavu ako nije tako krivično bi bio gonjen za veleizdaju naroda i paap goli otok (p.s. stavi bi goli otok u pogon i s time osigurao nova radna mjesta )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2013. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žao mi je što sam bilo što pitao.

Ove parole su u rangu osnovne škole.

Količina znanja u rangu Hrvat vulgaris. Javi ako što uspije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2013. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prcko cemu ovo sve ?? zar ti mislis da je itko dorastao da izrazi svoje misljenje lumenima sa ovog foruma???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 14:30 
Naslov:  Re: Što mislite o prosvjedima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u pravu si ne samo da izrazi svoje mišljenje nego im je bolje davati, pa još malo davati pa od davanja dobiti srčani i doviđenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme chucknorris pa ti ili si djete ili imaš tala od sadašnje vladavine ili si poprilično glup jer u startu bi shvatio da ovo nisu parole već činjenice, svi veliki umovi su krenuli sa idejom pa ju pretvarali u zbilju i za tvoju informaciju pola Europe prosvjeduje iz istih razloga i načela protiv baš takvih kao što si ti→protiv miševa koji grnu i sakriju se u rupu i samo pametuju
chaknoris je napisao/la: ›
Žao mi je što sam bilo što pitao.

Ove parole su u rangu osnovne škole.

Količina znanja u rangu Hrvat vulgaris. Javi ako što uspije.

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2013. 16:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti jedno niti drugo niti treće. Molim te da se suzdržimo od osobnih stvari, odgovaraj na činjenice.

Ajmo redom.
- Molim te podatke za elektrane da rade na 30 %, znači službene podatke, ne meni je rekao od starog lega koji je portir u HEP-u. Onda zašto rade na 30 % i kako bi ih ti podigao na 70% ?
- Gorivo 11 kuna? Što misliš s time? Kakvu bi ti stalnu maržu održavao? Pišeš jako nejasno. Usput, znaš li kako se formira cijena goriva?
- Ukidao bi papirologiju? Dijete milo. Znaš li u koju mi udrugu ulazimo 1. 7. 2013? Što misliš kakvi su sve zakoni doneseni i zašto se sve ovo provodi?
- Ti bi smanjio cijenu hrane i života? Daj napiši kako? Znaš li glavni uzroke rasta cijena od 2007 do danas?
- Volio bih vidjeti kako ćeš riješiti cijelu poljoprivrednu situaciju kod nas?

Slažem se da bilo tko može biti na vlasti. Ako ima dovoljno sredstava i logistike. Ti nemaš.

Nemoj si laskati da si veliki um. Molim te da odgovoriš na moja pitanja detaljno. U suprotnom ostajem pri svome mišljenju o tebi. Da si nedorečeni srednjoškolac pun floskula, bez pameti i znanja.

Pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 20:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da si bio pažljiviji vjerojatno bih sve shvatio što sam napisao.
-naravno da ćeš takve podatke za elektrane naći na svakoj stranici ali pomoći ću ti proguglaj i nađi potrošnju el.energ. u RH nakon toga koliko su naše elektrane u mogućnosti proizvesti i dobiti ćeš rezultat (ja ne mislim to tražiti za tebe, pitao si i naveo sam a dokazivati se elaboratima ne planiram)
-pa cjena barela nafte je skoro jeftinija nego 2008 iako se cijena još nafte određuje po stanju zaliha (što je naravno jako smiješno jer zna se od čega nastaje nafta i ona je praktično nepresušiva samo što to industrijama nikako ne odgovara jer bi i cijena opala), a da ne pričam da plina imamo za izvoz ali taj plin nije dobar za nas pa ga moramo izvoziti - ne traži detalje googlaj ili vjeruj političarskim lažima koje ti plasiraju svejedno mi je
-št se tiče papirologije kako bi tebi bilo da ti neko stavi pečat na krevet i kaže a moraš mene pitati da bi ga prodao? U biti hebeš EU svaki seljak mora imati papirologiju kako bi prodao kravu, a da bi je zaklao mora platiti klaonici i to sve fino prikazati kako bi država znala gdje i kako se kreće, a sve je to osmišljeno kako bi seljak što manje klao vlastite životinje za svoje prehrambene potrebe jer tako pojedinac koji ima dobre veze ne može prodati svoje nekvalitetnije meso po većoj cjeni. Ujedno kontrola di je nečija kokoš ili svinja mi je nekako špijunski i ako je top seljak uzgojio on smije i zaklati, a da ne spominjem proizvodnju alkohola (rakije) pizdarija od zakona da ne može biti veća
-ja sam nikako, ali deset ideja zna učiniti čuda i napraviti preokret
-što se tiče cijene hrane pa budimo ozbiljni da li uistinu ta cijena mora biti tolika ili pojedine jake firme nemaju konkurenciju pa određuju cijenu? Nadalje jer uistinu da cijena jajet treba biti 1,5kn ili je realna cijena 0,75kn? mislim da su cijene smišljeno i dogovoreno tako stavite
-život bi postao puno zanimljiviji kada bi se ovo malo posložilo jer ljudi bi radili i živjeli, a ne rqadili kako bi mogli preživjet
-nadodajem još jedan sitni detalj šume su date u zakup što dovodi do poskupljenja metra drveta sa 250 na 300 kn zašto pitam se zato jer im vlast omogućila i jer je neko vjerojatno dao koverticu nekome
-ja niti želim biti na vlasti, ja samo želim da me se ne krade, da novac koji zaradim mi bude dovoljan za život a ne preživljavanje, te da ne bude toliko nezaposlenih jer ko zarađuje neka i otvara radna mjesta a ne da kupuje vladu
-e sada ne laskam si da sam veliki um, ali laskam si što razlikujem crno od bijeloga→pravdu od nepravde

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. Ja svakako nisam za to da itko od današnjih političara bude na vlasti jer su oni svi kao i atletičari: trče ka istome cilju samo koji prvi stigne najviše ugrabi
Ali kada bi ih smjenili i postavili nove uvjete i narod bi se ohrabrio a i idućima na vlasti ne bi bilo svejedno pa pi taj posao obavljali sa malo više žari, pažnje i morala

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2013. 20:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavna ti je stavka progooglaj si. Nisam te to pitao.
Tražim odgovore koje ti nisi dao, nego si napisao niz podataka koje si našao u Jutarnjem ili nekom još bezveznijem tisku.

Evo ti jedan mali odgovor. Ovaj gospodin je osobno najzaslužniji za rast cijene hrane. Ime mu je Ben Shalom Bernanke. A ti malo googlaj pa nađi kako i zašto.

P.S. Naravno da živiš u ropskom sustavu, zove se Europsko robovlasničko društvo. Nama se smiješi omjer plaće/mirovine 300/150 eura.

Pa ti meni reci kako ćeš to promijeniti. Ideje same po sebi su prdež u uraganu ako ih nema tko provesti.

Ima načina, ali ovdje nema nitko sposoban to provesti. Zadnji koji je sjebao sistem je bio Mahatma Ghandi. Samo što je takvo što danas nemoguće provesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
prcko001
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da ono za elektrane nisam lupio niti čitao u novinama, forumima itd.
Jedan bezvezan primjer je Island koji je objavio stečaj a sada je u plusu
Sve je moguće, doduše nešto malo teže, ali ne i neizvedivo, a što se dotičnog amera tiče dok budemo pratili njihovu politiku ili politiku merkelice nadrapali smo
niti jednom nisam mislio na cjeli sistem već na RH uzevši u obzir plaće koje u EU iznose 2-4 tisuće eura a kod nas za isti posao 4000 kn a cjene proizvoda su iste ili su tamoo neznatno više, di nestaje lova? A što se tiče sposobnosti mislim da u RH ima jako sposobnih ljudi za ovakve pothvate samo im zabranjuju da dođu do izražaja

_________________
Pozdrav svima na planeti Zemlja, a i onima malo dalje...............
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2013. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Island je oko 300 000 ljudi. Kao tri Osijeka.

Francuska ili Njemačka. To je posao napraviti tamo.

Ne kužiš ti što ti govorim. Imaš ok ideje, više neke dobre želje. Ali ni osnovu ni minimalni dio problema ne razumiješ. Zar misliš da mi možemo bilo što?

Čitaj ti puno o Shalom Benu. On određuje cijenu hrane u svijetu. Svojom politikom i odlukama.

Lova uvijek ide onima koji ju imaju Wink


Kako misliš RH izolirati od svijeta? Sada kada ulazimo u EU? To je blago rečeno neozbiljno.

Misliš da imamo prevelik ili premali standard? Razmisli. Kolika je naša proizvodnja i čega?

Usput, evo ti danas Eric Holder kaže da su neke banke postale prevelike da bi ih se uopće moglo procesuirati. Kaže, premoćne. A taj Holder ti je velika njuška u SAD. Google it. Samo to nećeš naći u našim novinama.

Želim reći da sve lijepe teoretske ideje nalaze na nepremostive probleme u praksi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dva čovjeka , tri stranke Smile

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: