Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2013. 20:50 
Naslov:  Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Broj zaposlenih i prosječna primanja
HŽ holding: 17.736 – 7486 kn
HEP: 13.696 – 7869 kn
Hrvatske šume: 8404 – 5554 kn
Jadrolinija: 2133 – 4852 kn
Hrvatska pošta: 10.108 – 5975 kn
Narodne novine: 512 – 6876 kn
HRT: 3302 – 6883 kn
Croatia Airlines: 1077 – 9054 kn
HAC: 2785 – 7141 kn
Hrvatske ceste: 425 – 8692 kn
Autocesta Rijeka Zagreb: 736 – 7806 kn
Hrvatske vode: 777 – 7336 kn
JANAF: 378 – 8072 kn
Hrvatska lutrija: 1296 – 5598 kn
Fina: 3041 – 5724 kn
HNB: 620 – 9528 kn
HPB: 904 – 8862 kn
Croatia osiguranje: 2766 – 6292 kn

Pripisimo tome jos 60 000+ onih koji primaju 5000+ u prosjeku za boracke mirovine.

A za koliko bi radite u privatnom sektoru?! Koliko ono sati dnevno?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2013. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam i ja 7500 kn, ali samo u tri mjeseca. Crying or Very sad a sate neću ni spominjati, jer je brojka od 30-50 sati veća od zakonom propisane, a naravno od prekovremenih ni P.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2013. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...da, zanimljiva tema na koju se obično posvađam s ljudima.....jer, kad kažem da radim u poluprivatnom sektoru, od ponedjeljka do petka od 8-16, sjedim u uredu i tipkam po kompu - ljudi mi kažu "šta se žališ, bar imaš posao"....pa onda ja popiz**im, pa im kažem da ne želim biti sretna i zadovoljna plaćom koja je manja od one koju prima čistačica u javnom sektoru...da sam ja u svoje znanje uložila i previše za ovu zemlju, da sam se školovala za to da sjedim za kompom i pišem projekte, ali eto - nemam sreće, jer radim za gazdu i dobijem mrvice....zašto bi bila zadovoljna, kad sam primorana raditi nešto za što moje kolege u, recimo Ministarstvu poljoprivrede ili znanosti dobiju plaću koja je u konačnici 3,5 puta veća od moje, a radimo jednak posao......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2013. 16:07 
Naslov:  Re: Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Broj zaposlenih i prosječna primanja
HŽ holding: 17.736 – 7486 kn
HEP: 13.696 – 7869 kn
Hrvatske šume: 8404 – 5554 kn
Jadrolinija: 2133 – 4852 kn
Hrvatska pošta: 10.108 – 5975 kn
Narodne novine: 512 – 6876 kn
HRT: 3302 – 6883 kn
Croatia Airlines: 1077 – 9054 kn
HAC: 2785 – 7141 kn
Hrvatske ceste: 425 – 8692 kn
Autocesta Rijeka Zagreb: 736 – 7806 kn
Hrvatske vode: 777 – 7336 kn
JANAF: 378 – 8072 kn
Hrvatska lutrija: 1296 – 5598 kn
Fina: 3041 – 5724 kn
HNB: 620 – 9528 kn
HPB: 904 – 8862 kn
Croatia osiguranje: 2766 – 6292 kn

Pripisimo tome jos 60 000+ onih koji primaju 5000+ u prosjeku za boracke mirovine.

A za koliko bi radite u privatnom sektoru?! Koliko ono sati dnevno?!


nadam se da će ovu temu pročitati i netko iz MMF-a, jer ima da sugerira milanoviću da ih razbuca ko prase masnu vreću. Europa stiže, što su uživali, uživali su.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.03.2013. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...da, zanimljiva tema na koju se obično posvađam s ljudima.....jer, kad kažem da radim u poluprivatnom sektoru, od ponedjeljka do petka od 8-16, sjedim u uredu i tipkam po kompu - ljudi mi kažu "šta se žališ, bar imaš posao"....pa onda ja popiz**im, pa im kažem da ne želim biti sretna i zadovoljna plaćom koja je manja od one koju prima čistačica u javnom sektoru...da sam ja u svoje znanje uložila i previše za ovu zemlju, da sam se školovala za to da sjedim za kompom i pišem projekte, ali eto - nemam sreće, jer radim za gazdu i dobijem mrvice....zašto bi bila zadovoljna, kad sam primorana raditi nešto za što moje kolege u, recimo Ministarstvu poljoprivrede ili znanosti dobiju plaću koja je u konačnici 3,5 puta veća od moje, a radimo jednak posao......

Moze si misliti jadnaaa radi od ponedjeljka do petka za radnog vremena surfa internetom i to sve pod izlikom pa ja sam se skolovala haha takav posao bi radilo jako puno ljudi koji su nezaposleni pa ti onda daj otkaz i daj netkome tko zeli raditi i surfati internetom i pijuckati kavicu u toplome pod izlikom ja sam se skolovao.. posao ti je kamilica poklopi se usima i suti, mozda da radis kao spremacica ili ti je to ispod casti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...da, zanimljiva tema na koju se obično posvađam s ljudima.....jer, kad kažem da radim u poluprivatnom sektoru, od ponedjeljka do petka od 8-16, sjedim u uredu i tipkam po kompu - ljudi mi kažu "šta se žališ, bar imaš posao"....pa onda ja popiz**im, pa im kažem da ne želim biti sretna i zadovoljna plaćom koja je manja od one koju prima čistačica u javnom sektoru...da sam ja u svoje znanje uložila i previše za ovu zemlju, da sam se školovala za to da sjedim za kompom i pišem projekte, ali eto - nemam sreće, jer radim za gazdu i dobijem mrvice....zašto bi bila zadovoljna, kad sam primorana raditi nešto za što moje kolege u, recimo Ministarstvu poljoprivrede ili znanosti dobiju plaću koja je u konačnici 3,5 puta veća od moje, a radimo jednak posao......

Moze si misliti jadnaaa radi od ponedjeljka do petka za radnog vremena surfa internetom i to sve pod izlikom pa ja sam se skolovala haha takav posao bi radilo jako puno ljudi koji su nezaposleni pa ti onda daj otkaz i daj netkome tko zeli raditi i surfati internetom i pijuckati kavicu u toplome pod izlikom ja sam se skolovao.. posao ti je kamilica poklopi se usima i suti, mozda da radis kao spremacica ili ti je to ispod casti?


...eto, upravo sam o takvom stavu i pričala....prvo, radila sam i kao spremačica nekad - znači taj dio ti pada u vodu....drugo: potpuno si promašio poantu ovog posta, jer izgleda da neki ne mogu i sjediti za tipkovnicom u toplom i biti pametni u isto vrijeme....pa, evo da ti nacrtam: povukla sam poveznicu između mene koja sjedi u toplom uredu kod privatnika i radi to što radi i osobe koja sjedi u Ministarstvu znanosti ili poljoprivrede i radi isto što i ja za tri puta veću plaću od moje....i dok je tako, ne želim da me itko tjera da budem sretna i zadovoljna što uopće imam posla...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 8:57 
Naslov:  Re: Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se slažem s anakondom. Trava u tuđem dvorištu je uvijek zelenija. Naučila sam da je bolje poklopit se po ušima i ne komentirati ništa. I ja sam sretna da radim, ali radim posao za koji se nisam školovala, a za taj isti posao netko dobiva tri ili četiri puta veću plaću. Naš supervizor kaže da se ne bi ustao iz kreveta za ovu plaću za koju mi radimo. Nitko nije zadovoljan jer većina radi, a ima malu plaću ili plaću ne dobiva, a ostalo su nezaposleni, umirovljenici i državne jasle. Prošla sam sve, od nadnica po vinogradima, sezonskih poslova po moru, konobarenja, čišćenja... Znate na što sam naišla? Na izrugivanje i omalovažavanje. Jer ja, kao školovana žena, radim prljave/malo plaćene poslove. Sjetim se tada mnogih koji su "životarili" kroz život, a sada su na visokim pozicijama. A to me jedino ljuti.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 9:22 
Naslov:  Re: Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1step2far je napisao/la (Pogledaj post): › Naučila sam da je bolje poklopit se po ušima i ne komentirati ništa.


...eh, to jedino nisam naučila....ne znam jel to blagoslov ili prokletstvo, al' je nešto što me uvijek potaknulo da idem i glavom kroz zid ako treba, a sve u svrhu nekog poboljšanja....međutim, situacija u Lijepoj našoj to jednostavno ne dozvoljava....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, ajmo nas tri nekud gdje će nam biti ljepše
http://www.needafarmer.com/


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...može, ja ću za traktoristicu......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma super, ajmo Mr. Green


Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.03.2013. 13:46 
Naslov:  Re: Kako izgleda zivot na tudjoj grbaci?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čoban tjera ovčice ... Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Paz vamo, nešto sam pametno rekla, bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! He he, Pegy, odlična slika.

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2013. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pored placa zaposlenicima u gorenavedenim tvrtkama, porezni obveznici moraju osigurati i mirovine te povlastene mirovine.

Narod eto, voli imati heroje i mirnu savjest... pa nek' sada placa i suti kako nema love...


_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: