Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fiskalne blagajne - od 1. siječnja odzvonilo sivoj ekonomiji u ugostiteljstvu, obrtu i turizmu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.12.2012. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam ja ko je tu hrvatina, kad ti kažeš da je vani bolje, a još je tu?

imam ja hobi, jasno je meni sve, takodjer mi je i jasno da se porez treba plačat, a ne da se prijavljue 100kn prometa i ima zaposleno 2 konobara i audi A8

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2012. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

99% građana RH nije zadovoljno,a još su tu. Svatko ima svoje razloge zašto je to tako, razmisli malo.
Porez se treba plaćati, ali ne toliki.
I takve extreme kakve si naveo svakako treba riješiti.
Ali 90% poduzetnika-obrtnika ne vozi audi A8 i ne prijavljuje 1, 5 ili 10% prometa, već daleko više...60-70% u prosjeku, recimo.
I opet žive relativno skromno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2012. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sram me drzave u kojoj ljudi misle da je sasvim normalno krasti...ovo je nevjerojatno..

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.12.2012. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je da 99% kradjana nije zadovoljno.
od tih svih gradjana 90 imaju izmišljena radna mjesta , poso im je kukat, a dobro im je da nemože bit bolje.
u svim državama drugim bi pasli travu, jel su totalno nesposobni, ljeni su... al kao nešta pričaju oni bi ovo ono.5% je solidno ovdje, imaju auto, rade, idu na more, misle da se to zove preživljavanje, a ne kontaju da mogu preživit i u djungli.
ostalih 5% je stavrno loše ovdje, pokušavaju pobbječ, rjetki pobjegnu, a i otih koji pobjegnu , skontaju da se vani mora radit puno više nego ovdje i večina ih se vrati, kao nisu se uspjeli snać

znaći otrplike 2% stanovništva hrvatske ima realne poglede, a ostale je ono ja otišo u kanadu i hladno je temo i tako.

kužiš ovdje viću ljudi da im je loše, a popuše jedan dobar kredit mjesečno, posudjuju za cigare, idu na more 2 puta godišnje.... kao oni bi ovo ono.

ja znam jako puno ljudi, jedna cura što sam se družio s njom jedino nešta pokušava.
voli poso koji radi, ući, trudi se, zna 2 strana jezika i dosta čvrsto stoji na zemlji, mislim da če uspijet.

druga je nešta pokušala, al onak na glup način reko bi, mogla je to saznat sve da se više informirala putem neta.

s tim da je prva srbkinja, 4 godine tu živi.
srbi su pametniji narod nego mi.
druga mislim da je odrasla tu.

znam previše ljudi koji nisu ništA RAdili u životu i imaju više nego ja, koji radim otkad sam završio školu maltene. mojih godina ljudi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2012. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sram me države koja te svojim nametima tjera da kradeš da bi preživio.
90% građana ima izmišljena radna mjesta? Nakon ove tvrdnje i pogleda na određene gramatičke te pravopisne odlike tvojega daljnjega teksta, neke stvari o tebi su mi jasnije pa se povlačim iz ove (ne)argumentirane rasprave.
Živjela Hrvatska!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.12.2012. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta ti je to jasnije? de pojasni i meni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2012. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@rockeros, potpisujem.

Doista je nevjerojatno da danas ljudi u nemalom broju podrzavaju izbjegavanje placanja poreza, dok istovremeno zele bolje zdravstvo, bolje ceste, bolje place, bozicnice i vise poslava u drzavnim i javnim tvrtkama.

Gdje se prekinuo mentalni lanac koji je doveo do ovakvog nerazumijevanja osnovnih drustvenih odnosa?!


Ovo bi još i držalo vodu da se porezi uvode zbog boljeg zdravstva, cesta, itd...to će se iskoristiti za krpanje rupa bez dna, jako malo tog novca će ići na boljitak građana...ne kažem da porez ne treba plaćati, ali da su pretjerali s istima - jesu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2012. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ali to nije novi porez.....to je PDV koji svi mi placamo osim vlasnika restorana i nocnih klubova koji imaju milione....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.12.2012. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa da, viš da nemogu oni to plačat jel onda nemogu preživit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2012. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa to nije novi porez. To odavno postoji, samo što se neki osjećaju kao budale jer su pošteni i plaćaju, dok im se dugi smiju iza leđa i grabe novac.

Sramota je uopće i gledati komentare koji govore protiv uvođenja reda i jednakosti.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2012. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2012. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
@rockeros, potpisujem.

Doista je nevjerojatno da danas ljudi u nemalom broju podrzavaju izbjegavanje placanja poreza, dok istovremeno zele bolje zdravstvo, bolje ceste, bolje place, bozicnice i vise poslava u drzavnim i javnim tvrtkama.

Gdje se prekinuo mentalni lanac koji je doveo do ovakvog nerazumijevanja osnovnih drustvenih odnosa?!


Ovo bi još i držalo vodu da se porezi uvode zbog boljeg zdravstva, cesta, itd...to će se iskoristiti za krpanje rupa bez dna, jako malo tog novca će ići na boljitak građana...ne kažem da porez ne treba plaćati, ali da su pretjerali s istima - jesu.


Svi ti novci se bacaju na "boljitak građana". Proračun je dostupan na webu, i za 2011 (od 120b kn): zaposleni 22b kn , "naknade građanima..." 65b kn. Dakle, više od dvije trećine nazovi proračuna je prebacivanje novca iz ruku onih koji rade u ruke onih drugih (za "boljitak" svih građana).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
U prolazu
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2013. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la: ›
Pa to nije novi porez. To odavno postoji, samo što se neki osjećaju kao budale jer su pošteni i plaćaju, dok im se dugi smiju iza leđa i grabe novac.

Sramota je uopće i gledati komentare koji govore protiv uvođenja reda i jednakosti.

Pa da
Dobitinracun je cesto SF
A jos zanimljivije ce biti poslije 1.04.
kada se pridruze i odvjetnici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: